Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 28-12-2004
Сайт "Майдан": План для демократії

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104247539.html

Вибори- це лише початок. Ми розпочинаємо дискусію про подальші дії нарисом загального плану, що необхідно зробити для того, щоб закріпити перемогу "помаранчевої революції"

ПЛАН ДЛЯ ДЕМОКРАТІЇ


Для економічного процвітання та більш справедливого соціального устрою країни потрібно виконати наступні п”ять умов. Виконання частини з них залежить від влади, і ми повинні їх вимагати, не дивлячись на те хто є президентом. Частину з них ми повинні робити самі. Готуючись до інаугурації Віктора Ющенка, ми одночасно думаємо про план наших наступних дій. Вибори – це лише початок. Зараз у нас є шанс змінити нашу країну. Наведені нижче пункти - це загальний план вимог до нової влади, а також можлива програма дій для всіх нас, громадян.


Умова 1. Стабільність території держави, та наявність ефективного, некорумпованого чиновницького апарату. Органи державної влади мусять поважати і зміцнювати владу закону. Громадяни повинні вимагати, а влада погодитись з тим що необхідно:
1.1 Дотримуватись Конституції,
1.2 Створити та захищати незалежну судову систему
1.3 Розвинути міцну правову культуру - діяти можна тільки за законами, а не "по-безпрєдєлу" або "по-понятіям")
1.4. забезпечити “прозорість влади”

Умова 2. Постійно діючі, вільні та активні спільноти в суспільстві є необхідними. Зовнішньо це виглядає так - ми всі весь час, у будь який момент повинні бути готові вийти на захист своїх прав, або на Майдан, так як це відбувається зараз, під час помаранчової революції. Або під виборчі дільниці, як це відбувалось за час виборів. Або в будь якому іншому випадку, коли наші права намагаються порушити. Для чого потрібно активне суспільство? Просто воно створює можливість для вибору. Вибору з декількох політичних варіантів. Також, таке суспільство необхідно для того, щоб завжди наглядати за діями влади та держави. Наглядати за ними потрібно завжди, тому що будь яка влада та держава буде намагатися перетягнути на себе всю ковдру, сісти громадянам на голову та звісити ноги.

Умова 3. Свобода слова, вільне розповсюдження інформації та знань. Необхідно боротися за те, щоб існувала можливість публічно та вільно обговорити будь яке питання - особливо всі питання на тему: що, кому повинно належати, та хто, як, чим(ким) повинен керувати. Для цього, щонайменьш, необхідні вільні засоби масової інформації та свобода слова. Не меньш важливим є подальший розвиток та захист незалежних способів спілкування між людьми, наприклад тих, що побудовані за допомогою інтернету.

Умова 4. необхідно підтримувати і розвивати "політичне суспільство".
Йдеться про політичні партії та блоки, вільні вибори та виборчі закони, політичних діячів та парламентські органи, через які учасники громадянського суспільства проявляють себе, власне, як громадяни, демократично обирають урядовців та наглядають за допомогою них за їх діями. Отже, один з способів контролю – ефективне політичне суспільство.

Умова 5. Для громадянського суспільства необхідним є "суспільство економічне". Це - наявність ринкової конкуренції, а також складна система юридично оформлених та регульованих недержавних форм власності, виробництва, обміну та споживання. Потрібно забезпечити хоча б мінімальний рівень різноманіття форм власності та ринкової автономії. Не можна керувати економікою лише зверху.


Любі друзі! Лише забезпечивши всі ці пункти, ми отримаємо процвітаючу Україну! Готуйтеся вимагати їх дотримання від будь якої влади, наприклад від президента Віктора Ющенка!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104247539.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua