Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 29-12-2004
Вадим Гладчук: Прихильники Януковича фальсифікували вибори Президента України 26 грудня

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104333259.html

Вадим Гладчук: “Прихильники Януковича фальсифікували вибори Президента України 26 грудня”.

За даним ЦВК всього 26 грудня проголосувало 29 мільйонів 068 тисяч 309 виборців . З них за Ющенка проголосували 15 мільйонів 115 тисяч 452 виборців, що становить 51.99 % а за Януковича 12 мільйонів 848 тисяч 087 що становить 44.19 %. Ці дані відрізняють від даних трьох екзит полів проведених у день голосування , які дали Ющенку 56%, а Януковичу 41%.

У Ющенка на 4 % голосів менше, у Януковича – на 3% більше.
В перерахунку на голоси ми отримуємо приблизно мільйон голосів.

З певністю можна говорити про фальсифікацію результатів голосування розміром у мільйон голосів, і про те що фальсифікація робилася на користь Януковича.

Спробую перечислити основні методики фальсифікування результатів голосування які очевидно були використані командою Януковича у “третьому” турі.

У повторному другому турі виборів Президента України 26 грудня 2004 року., прихильниками Януковича було реанімовано так звану технологію "хустинки", яка була вже “успішно” використана в Донецькій і Луганській областях під час парламентських виборів у 2002 році,

Головним проявом застосування технології хустинки є різке збільшення кількості виборців, що нібито взяли участь у голосуванні після 18 години. Сприяє реалізації цього типу фальсифікації паритетне представництво інтересів кандидатів у дільничних виборчих комісіях: по п'ять осіб від Ющенка та
Януковича. Якщо члени комісії від одного кандидата сидять по троє і один має відзнаку, скажімо, хустинка (звідки і назва технології), ручка або що, то станом на 17-18.00 приходять фальсифікатори з будь-яким паспортом, розписуються у члена комісії з цією відзнакою за того виборця, який не проголосував.

Відстежити це важко, якщо поруч не сидять спостерігачі або члени комісії від іншого кандидата. Для маскування “хустинкового конвеєра” часто могли створюватися штучні черги, яким відвертали увагу спостерігачів та членів комісії від Ющенка.

Ця технологія “хустинки”, за нашими підрахунками, давалала можливість сфальсифікувати до 2 млн голосів по всій Україні. Правдоподібно саме завдяки “хустинці” прихильники Ющенка в Дніпропетровську, Запоріжжі та Харкові не дорахувалися тих голосів, на які вони сподівалися на підставі результатів попередніх опитувань та екзитполів.

Складовою “хустинкової технології” було попереднє створення значної кількості “мертвих душ” у виборчих списках . Одним із нововведень цієї виборчої кампанії стала технологія "клонів", - подвійна реєстрація студентів , військових та їм подібних - вдома і за місцем навчання (служби). Ресурс цієї фальсифікації складає до 500 тисяч голосів. Зафіксовано також клонування яке відбувалося шляхом кількаразового записування одних і тих же осіб в один і той же список – народний депутат Валерій Асадчев виявив у виборчому окрузі №147 понад 1000 “випадкових співпадінь ” паспортних даних виборців. А у виборчому окрузі №30 у Дніпродзержинську довірена особа Віктора Ющенка В'ячеслав Кузнец вже рапортував про 12 тисяч “клонованих”.

У середньому технологія “клонів” при вмілому використані могла забезпечити фальсифікацію від 500 тис до 1 мільйони бюлетенів.

Знову під час виборів 26 грудня, але не так масово, були використані ручки з чорнилом, які зникають - технологія, яка мала розголос під час попередніх голосувань. Сайт “Майдан” дав кілька повідомлень про те що на деяких дільницях члени комісій намагалися заборонити виборцям використання власних ручок .

Як повідомляв сайт “Майдан” команда Януковича серйозно готувалася до фальсифікацій під час голосування з виїзними скриньками. Є дуже багато свідчень про те що були масово заготовані фальшиві заяви на голосування дома, віддруковані на принтерах, або нашвидкуруч написані однією рукою і тим самим чорнилом.

В багатьох дільницях Донбасу, Криму та інших “голубих” районах дільниці надалі контролювалися представниками Януковича, які навіть грали роль “членів комісії від Ющенка”. Про це масово свідчать спостерігачі з Центральної та Західної України , які до того ж як правило не змогли вчасно прибути на свої виборчі дільниці і прибувши вже в день голосування були змушені приймати на віру твердження про те що наявні пачки заяв на голосування вдома були “подані до 20 години”.

За повідомленнями того ж таки “Майдану” при спробах перевірки таких заяв спостерігачами від Ющенка, виявлялося що більшість з них є “мертвими душами”, “клонами”, або взагалі вперше чують що вони не можуть пересуватися і взагалі писали якусь заяву. Очевидно що пересувна скринька використовувалася для того аби в психологічно комфортних умовах – без членів комісій та спостерігачів Ющенка матеріалізувати віртуальні та мертві душі у списках.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104333259.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua