Майдан / Новини / Статті Карта Майдану

додано: 31-12-2004
Новинарі Майдану: З Новим 2005 Роком!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104498288.html

Вас вітають люди, які творять цей сайт. Цей текст оновлюватиметься. Приєднуйтесь!

=========
Franko

Валерія Новодворська казала: якщо диявола розрубати на кавальчики, то кожен з цих кавальчиків не стане кавальчиком янгола. Ми поміняли персоналію, ця персоналія, сподіваємося, поміняє систему (хоча, є тривожні сигнали про те, що кучмоянучари спішно пробираються в нову владу). Це все означає, що до демократії нам і досі довго і далеко, і творити нам її потрібно і надалі дуже активно.

Особисто я помічаю постійно, що "революція в голові" у людей є неповною. Водій заліпленої помаранчевою атрибутикою маршрутки, який возив своїм мікроавтобусом людей до Києва, і надалі курить, коли здійснює вже комерційні маршрути, і надалі ігнорує бабульок, що мають право на пільговий проїзд, і надалі хамить (не кажучи вже про те, що з магнітофона далі лунає антиукраїнська попса). Це наштовхує на думку, що люди і надалі не пов"язують свій внутрішній моральний і духовний стан (громадянську свідомість у її найглибшому прояві) із добробутом своєї країни. Так, люди вийшли на вулиці, щоб захистити свого Президента -- але, як на мене, в основному не більше того. Вони покладають на нього, а на себе, основні сподівання. Можливо, вони сподіваються, що він і ним побудована влада зможе зламати погані звички і недоліки кожно окремо взятого громадянина. Але боротися за свої права щодня і щохвилини, на рівні протікаючих труб чи поганих доріг, вони ще не звикли, а найгірше -- не звикли бачити в собі причину негараздів України. На мою думку, фальсифікація виборів Президента України -- найбільше і ЄДИНЕ, що може викликати такий сплеск громадянської свідомості.

Завдання громадянських осередків різних видів на зразок "Майдану" -- це навчити людей боротися із злом тут і тепер, не чекаючи на когось чи щось інше. Із місцевими проблемами боротися на місцевому рівні, бо трубу Ющенко не залатає і дорогу не порівняє. В жеках, міськвиконкомах та інших фігнях і надалі сидять люди, хворі на кучмізм; вони абсолютно свідомо одягають помаранчеву стрічку, і абсолютно свідомо далі беруть хабарі. Допоки до них доберуться "системні" зміни, може пройти не рік і не два. Допомогти таким людям піти чи змінитися повинні ми самі, а "Майдан" мусить розказати їм, як це робити. Рубрика Майдану "Пряма дія" вже, зрештою, робить це.

Наступними йдуть більш очевидні речі: нова влада буде робити помилки, її треба буде критикувати, розвінчувати і допомагати їй робитися кращою. На щастя, новій владі це буде йти на об"єктивну користь.

А загалом, "Майдан" повинен лишатися таким, як є -- я не бачу сенсу в якихось великих змінах. Він достатньо розумний -- сам знаходить собі проблеми на свою задницю і сам їх вирішує. То хай так буде й надалі.

=========
Skapirus

В цьому передноворічному посланні я перш за все хоч привітати всіх Вас з тим, що ми об’єдналися і діємо разом. Як ми бачимо, це вже приносить перші плоди, але до справжньої перемоги ще досить далеко. Я також не хочу зараз зупинятися на речах, які щоденно пропагує і вимагає Майдан – відстоювання прав і свобод громадянина, справедливості правосуддя, вільної подачі незаангажованої інформації. Я б зупинився на двох темах, які на мою думку тактично і стратегічно є важливими для всіх нас в Новому році і на наступний післякучмівський період.

Перш за все, нам необхідно навчитися координувати діяльність та проводити обмін інформацією посеред локальних груп спротиву, які є на території всієї України. Важливим є залучення до такої дії груп, які не мають доступу до Інтернету.

По-друге, як показали останні вибори, КПУ в особі тав. Симоненко, Соломатіна, Грача тощо проявили як зрадники, тож ця політична “сила” має піти в небуття. Однак, ліва ідея завжди буде існувати, тож нам треба допомогти вийти на вищу орбіту більш конструктивній партії – СПУ Мороза. Вони мають розвинену партійну структуру, але через хронічну бідність не мають доступу до інформації та діють на основі міфічних уявлень. Тож вкраплення наших активістів дозволило б підняти социків, вберегти їх активістів та керівництво від грубих прорахунків в своїй діяльності, розширити нашу мережу та відтягнути на себе прихильність простих комуністів, які часто-густо не мають уяви про зраду вождів.

Втім, це мої особисті пропозиції на наступний період і я не хотів би, щоб їх прирівнювали до позиції Майдану. Хай ці слова стануть розгортанням дискусії щодо того, як будемо діяти далі.

Головне – будьмо разом! Будьмо здорові! Будьмо! І з Новим Роком та Різдвом Христовим! Гарних всім Вам свят і потім до праці!

=========
Стопудів

Гарненько попрацювали у 2004-ому - ще краще попрацюємо у 2005-ому!

Важливим буде взаємонавчання і обмін інформацією (семінари, лекції, просто спільні п'янки).

Важливо стежити за незалежністю нової влади від інших влад. Важливо забезпечити прозорість і аналіз економічних ініціатив зі вступу до ЄС, СОТ тощо.

У зв'язку з викладеним вище важливо всіляко цікавитися і вивчати економіку і юриспруденцію.

Важливо побільше діяти у реалі, а не тільки дописувати на форум.

Важливо залишатися людьми.

Важливо жити. Важливо любити. В желудке плавает чай. В поле растёт молочай. С Новьім годом вас, дорогие товарищи!

=========
Пані

В Україні в 16 сторіччі була заснована де факто перша в світі Демократична Республіка.

В Україні в 18 сторіччі була написана перша в світі Конституція.

Про це знають в світі пару тисяч вузьких спеціалістів.

Помаранчева революція стала величезною та унікальною подією для України, але не для світу, який бачив багато і більш величних оксамитових революцій.

Світ бачить щось, тільки коли воно блищить. Будь яка революція, особливо такого яскравого кольору, блищить за визначенням.

Сьогодні в нас є шанс зараз на те, щоби Україна зайняла своє унікальне та дуже помітне місце в світі і після закінчення карнавалу.

Я думаю, що це для нас повинна бути стратегічна мета. Але досягти це можна тільки через внутрішні реформи, через оновлення нашого життя зсередини, через оздоровлення морального клімату суспільства, через остаточне прощання з колись могутнім совком в нашій душі.

Прощавай, совок! Здаствуй, Україно! Зустрічаймо зорю Нової Ери!

=========
S@nya


2004 рік був дуже успішним для України. Головним нашим досягненням, як на мене, є не поваленння режиму кучмістів, бо його ще валити і валити, а початок відродження, чергове ствердження української самосвідомості.
Чого лише варті слова моєї знайомої: "Я стояла на Майдані, співала гімн України і плакала. Я вперше усвідомила, що співаю національний гімн, і що разом зі мною його співають сотні тисяч моїх співгромадян".

Бажаю, щоб відчуття єдності, патріотизму, а також відповідальності за долю нашої країни не полишало нас і в наступному, 2005-му році.

Давайте пам'ятати, що наша сила в тому, що ми разом. А на останок хочу нагадати слова нашого класика, які знову набули сьогодні актуальності. Дозволив собі змінити лише одне слово в останньому вірші.

Я утверждаюсь

Я єсть народ, якого Правди сила
ніким звойована ще не була.
Яка біда мене, яка чума косила! -
а сила знову розцвіла.

Щоб жить - ні в кого права не питаюсь.
Щоб жить - я всі кайдани розірву.
Я стверджуюсь, я утверждаюсь,
бо я живу...

...На українських нивах, на російських,
на білоруських - я прошу, молю! -
вбивайте ворогів, злодюг злодійських,
вбивайте без жалю!

Нехай ще в ранах я - я не стидаюсь,
гляджу їх, мов пшеницю ярову.
Я стверджуюсь, я утверждаюсь,
бо я живу.

Із ран - нове життя заколоситься,
що з нього світ весь буде подивлять,
яка земля! яко зерно! росиця! -
Ну як же не сіять?

І я сіяю, крильми розгортаюсь,
своїх орлів скликаю, кличу, зву…
Я стверджуюсь, я утверждаюсь,
бо я живу.

Ще буде: неба чистої блакиті,
добробут в нас підніметься, як ртуть,
заблискотять косарки в житі,
заводи загудуть…

І я життям багатим розсвітаюсь,
пущу над сонцем хмарку, як брову…
Я стверджуюсь, я утверждаюсь,
бо я живу.

Я єсть народ, якого Правди сила
ніким звойована ще не була.
Яка біда мене, яка чума косила! -
а сила знову розцвіла.

Кучмівська гидь, тремти! Я розвертаюсь!
Тобі ж кладу я дошку гробову.
Я стверджуюсь, я утверждаюсь,
бо я живу.

(Павло Тичина)

=========
vujko

Вітання усім, хто робив ці вибори чесними!

Пропоную підняти келих за тих, хто уже не вип'є з нами, але хто буде з нами на кожному святі нашої країни. Перш за все - за Гонгадзе.

Пропоную також випити за нас, бо ми навчилися обирати президентів. І ще: в новому році власне ми маємо навчитись вирішувати які треба нашій країні прем'єри, міліціонери, міліардери, судді, закони та міністри, ЄС'и, НАТи та сусідні країни. Коротше, нам доведеться пізнавати наші інтереси. А за наші спільні українські інтереси не гріх і ще один келих випити.

З новим роком!

=========
bohdan

Хочу побажати кожному не втрачати оптимізму, віри в майбуття, відчуття унікальності своєї місії в цьому світі. І, найголовніше - передати цей позитивний заряд енергії людям, які Вас оточують. Бажаю відчути причетність до творення великої справи та бажання наполегливо, цілеспрямовано добиватися кращого життя для себе, своїх рідних та близьких. Хотілося б, щоб кожен усвідомив, що сьогодення і майбутнє твориться не одним днем і не однією людиною. Доля ніколи не робиться чужими руками. Вірте в свою справу, єднайтеся у вирішенні буденних проблем. І не забувайте під час цього непередбачуваного життєвого поступу про щось рідне, святе і неповторне. Будьте здорові і щасливі. Вірте в добро. Цінуйте людей доброї волі. Нехай Вам у всьому щастить. Дякую за те, що Ви є!

=========
Кирило

Новорічне побажання

Вітаю всіх майданівців з Новим роком і Різдвом Христовим!

Нехай Бог допомагає нам у нашій спільній справі, а ця справа – щоб нас ставало дедалі більше. Нас – це людей, які не відділяють себе від життя нашої країни, а навпаки, розуміють, що вони є її важливою часткою. І діють відповідно, формуючи краще, демократичніше, цивілізованіше суспільство. Воно народжується, зокрема, на майданівському форумі й утілюється в конкретних діях у реалі. Це справжня модель громадянського суспільства… втім, чому модель? Це і є громадянське суспільство в дії!

У кожного з нас є сім’я, робота, друзі, ті чи інші уподобання. Україна складається з цих маленьких шматочків мозаїки. І кожен з цих шматочків цікавий і цінний сам по собі, але ніколи не розкриє вповні свою цікавість і цінність поза контекстом цілого панно. Тож головне побажання (і завдання) нам на рік, що наступає – долучати до цієї мозаїки тих, хто є поки окремими шматочками, але можуть прикрасити й доповнити нашу спільну картину. Перш за все – увагу на схід! Доброзичливо, але не запопадливо, несімо інформацію, європейські цінності, розуміння громадянського суспільства тим, хто був цього досі позбавлений.

Наснаги!

=========
Mary

Бажаю всім нам наснаги: програма мінімум на 2005 рік - вичистити наші Авгієві стайні. Наш дім - наше майбутнє і наше придане нашим дітям.

Цей рік дав нам багато - нам вже більше не соромно називатися українцями. Наступні роки мусять дати ще більше: щоб наші діти пишалися називатися українцями, щоб наші сусіди поважали нас і прагнули бути нашими друзями, щоб наші не-сусіди знали про нас більше і краще ніж гопак і борщ.

Щоб ми плекали наш власний розвиток, щоб мали мужність і відвагу покидати те, що зручне і легке, а братися за важке і майже непосильне. Щоб ми були щедрими, і щедрістю багатіли. Щоб ніколи не втомлювалися думати, вирішувати, і будувати.

Закінчу словами мого пророка: Залишейтеся вірними землі, браття, силою всієї вашої чесноти. Нехай ваша щедра любов і ваше знання служать сенсові землі. Нехай ваш дух і ваша чеснота служать сенсові землі, браття, нехай цінність всіх речей буде вами наново визначена. Так станете борцями, так станете творцями!

А на тому слові, бувайте здорові. Радуйся, ой, радуйся земле... Зустрінемося в новому році - певно на форумі Культура, коли руки дойдуть.

=========
S.D. - Верую!

Две тысячи четвертый стал годом серьезных испытаний для моей веры. Веры в свои силы и способности, веры в прочность отношений с родными, веры в будущее моей страны, веры в Бога, наконец.

Этот год был, наверное, одним из самых трудных в моей жизни. Я благодарю Бога за то, что год уходит, не унося с собой жизни моих друзей и близких.

Кроме того, я благодарю Бога за посланные мне испытания. Прожив этот год, я укрепился в вере. В себя, в друзей, в свой народ и свою страну. В вере в Бога.

Те процессы, которые мы наблюдаем в Украине с конца ноября - это самое главное, самое ценное, что даровано нам Богом в этом году. Многие называют эти процессы "оранжевой революцией". Но это - духовное перерождение целой нации, что гораздо глубже и серьезнее любой "революции". В духовном плане оно сродни таинству крещения, сродни заключению евреями Завета с Богом в синайской пустыне.

В этот год испытаний я окончательно уверился: украинский народ идет по пути Исхода, по пути освобождения от рабства. Тяготы и лишения - его неотъемлемая часть. И мы должны его пройти. Впереди у нас много трудностей, но мы обязаны победить невзгоды, победить недругов, победить самих себя. Иначе наши дети вновь окажутся в рабстве или будут поклоняться золотому тельцу.

И сегодня в преддверии нового, наступающего 2005 года, в ожидании поздравления нового, наступающего Президента своей страны, я хочу сказать только одно: я верю в себя, верю в своих друзей, верю в свою Украину.

Отче наш, Иже еси на небесех! Да святится имя Твое, да приидет Царствие Твое, да будет воля Твоя, яко на небеси, и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь; и остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должником нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго.
Яко Твое есть Царство и Сила и Слава во веки. Аминь.


С Новым Годом!

=============

Devrand

Самоорганізація - одне з найбільш вражаючих явищ, яке проявилось під час нашої революції. Бажаю нам всім і надалі розвивати мережу з вільних людей та вільних спільнот, які добре знають що відбувається в країні, здатні виступати на захист своїх інтересів та примусити владу почути та врахувати їх точку зору. Боротьба тільки починається, зробити треба ще дуже багато, успіхів всім нам у новому році та нових перемог!

=============
Горицвіт

Рік тому мені був сигнал з Космосу, що в цьому році в Україні все буде гаразд. Багатьом з нас довелося добре попрацювати, щоб ця обіцянка Вищих Сил справдилась. Чесно скажу, я ніколи не думав, що стільки і таких людей відкладуть свої звичні справи і кинуться у вир політичних подій. При всій повазі до штабів, основну роль грали тисячі людей, які не шукали слави чи кар'єри. Це найбільше відкриття цього року.

Мабуть, найважливіша задача сайту Майдан – продовжувати інформаційні і координаційні зусилля, щоб народжений ентузіазм максимально зберігся і переріс в нову якість України. Треба мати на увазі, що про багато (більшість) ініціатив ми ще навіть не знаємо. Тобто поле діяльності – широке.

Можливо, для цього потрібні будуть організаційні і технічні зміни. Будемо думати. Є деякі ідеї, зокрема, по форуму Культура.

А ще відкривається широке поле для цікавих і гострих дискусій. Бо не секрет, що довгий час ми стримувалися, щоб не розколоти фронт. Дасть Бог, фронтовий етап закінчиться і почнеться нарешті розвиток, в т.ч. світоглядний.

Одним словом, слава Україні.

=========
Таня

Мої любі друзі! Дякую усім - читачам і дописувачам, - що ви такі чудові. Без вас не було б цього чудового Нового року. Тож вітаю вас, а для побажань лишаю три крапки - допишіть свої бажання.

=========
magda

Протягом останніх двох місяців часто лунала фраза, яка, на мою думку, є найважливішим месаджем, який будь-хто з нас може почути за все своє життя. Ці слова, що їх маємо згадувати кожного разу, коли важко і коли ситуація здається безвихідною: "Ми разом!"

Попри те, що в усьому негативному - конфліктах, колізіях, розчаруваннях - беруть участь окремі людські одиниці, між якими цей негатив і спалахує, все це колись спресовується у моменти, заради яких варто жити. Моменти, коли ми - разом.

Подякуймо Богу за те, що нам випало пережити це в році, що минає. Просімо у Бога, аби в прийдешньому році ми змогли зробити більше таких моментів - кожний на своєму місці, можливо, у власних інтересах і в конфлікті з іншими людськими одиницями. Але пам'ятаймо завжди, що в усьому цьому плині індивідуальних планів, дій та протидій ми - разом.

Я люблю Україну! Я люблю кожного з вас. З Новим Роком.


Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104498288.html


Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах та розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини чи статті, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.


 
Перша Сторінка / Останні Новини / Питання та Відповіді про Майдан / Статті / Народні Новини / Листи На Майдан / Майдан-ЗахідМайдан-ВостокПраво / Бібліотека / Досьє / Фотоархів / Заяви та Звернення / Культура / Економіка / Наша Історія / Філософія, Релігія, Духовність / Діаспора / Голодомор / Преса / Україна-Росія / Гумор / Без правил / Оголошення / Технічна Допомога / Архіви Майдану / Розробки / Мова / Вільний Форум


Українська банерна мережа

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2005
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури та мережевої адреси !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації
(поки не зовсім повний) переклад ліцензії українською