Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 01-01-2005
Марина Ісаєнко: Cвято телевізійної ночі

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104548782.html

Цей Новий рік Марина зустріла з новими друзями в Харкові. Марина рвалася на рідний київський Майдан, але її запевнили, що Майдан нікуди не дінеться, і його покажуть в телевізорі. І дійсно показали. І Майдан, і вітання всіх, і виступи на біс двох президентів, і спільний ефір Ери з 5-м, і все таке, про що багато напишуть і без Марини.

І все це було класно і зворушлово, хоча хазяї, медійники з дореволюційним стажем, попльовувалися про технічні ляпи, присутність Азарова на трибуні та надмірну ющофілію в Українському Домі. Марина їх переконувала, що не можна бути такими маніяками, треба ж дати людям, які вперше побачили живу нормальну владу, на яку можна дивитися без блювотного рефлексу в прямому новорічному ефірі, потащитися хоча б раз у новорічну ніч. На що отримала, що "з голубого ручейка" підлабузництва починається ріка брехні та фальші, за що всі і випили, щоб як почалося, так і закінчилося прямо в новорічну ніч.

Після чого всі разом попустилися і почали клацати каналами на інших каналах. А там гуляв невмирущий совок в різних інкарнаціях, як свіжий, так і минуло- та позаминулорічної давнини. І тхнуло від цього таким нафталіном, що каравул, рука Марини потягнулася до солоного оігрка, щоб занюхати.

По каналах України та Росії гуляв невмирущий п-ц в обличчі Вєркі Сердючкі та Філі Кіркорва з почтом. І було це зрєліщє душєраздірающєє. Тільки на одному російському каналі, який Марина вперше в житті бачила, гуляв рок-концерт, в якому навіть якось так трошки ловилися якісь нотки протесту та туги за свободою, але то був ніби вопль з глибокого підпілля, що призвело до тосту за демократію в Росії, щоправда всі, хто пив, вірили більше в ймовірність спільного польоту на Марс. Але випили та побажали.

Закінчився ефір на 5+Ера, нова влада залишилася бухати поза прямим ефіром в Українському Домі, Марина вже думала йти в люлю спати в гостинному харківського майданівському домі, аж тут почалося справжнє телевізійне чудо.

Сталося це чудо на місцевому сьомому каналі. І звалося воно:

Новорічний етно-караоке концерт "12 Морозів"

Це був півторагодинний концерт, на якому виступили 12 харківських груп різних стилів - рок, поп, фольк традиційний та нетрадициійний, молоді та не дуже, всі веселі, драйвові і дуже оригінальні. Цей живий незалакований джем в скромно, але модерново оформленій студії, за якою відчувалася рука справжнього митця, незабитий конферанс, симпатичні дівчатка у новорічному вбранні, ведучі в шотланських кілтах та помаранчевих в"язаних жилетах, вся ця невимушена і проста атмосфера - це, мабуть, найкраще, що могло бути на телебаченні в цю ніч. Бо цей концерт повністю відповідав новому часу, новому року та новим надіям.

Що ж це було? Співали популярні народні українські і трохи російські пісні в абсолютно нетрадиційній аранжації. З караоке-стрічкою, тобто на все це можна було ще й співати, що ми і робили. Це була одночасно і пародія, і велике вшанування народної пісні, і нашого минулого, і погляд у майбутнє.

Група П@п@ Карло, в яку Марина вже встигла закохатися ( http://maidanua.org/static/mai/1103891766.html ), наприклад, заспівала "Ти ж мене підманула" в мексиканському стилі, схрещене з "Беса ме мучо", а потім "Там під вишнею" англійською під отой стиль, назву якого Марина забула, яким співали на початку 50-х років набріолінені американські парубки.

Хтось, назву кого Марина записати не встигла, співали "Из-за острова на стрежень" під калипсо, легендарна "Калекція" заспівала "Ой чий то кінь стоїть" як рок-баладу. Була не менш легендарна "Драбина" із справжніими волинками.

Такий собі "Оркестр Че" співав "Котику сіренький", йому підспівував хазяйський кіт (правда не сіренький, а рудий), хазяї казали, що він співає тільки під найкращу музику.

Запам"яталася група "Ойра" - чотири красуні а-капела, були групи "Графіка", "Кніксен", "Джавін Бо", "Вікно" ансамбль народної пісні "Візерунок". Ветеран харківського Майдану Свободи група "Два дня" співали "Їхав козак за Дунай" та "Ой цветет калина", "Вакула-бенд" - "Розпрягайте хлопці коні" та "Чом ти не прийшов". Як завжди Марина вибачається, якщо когось забула. Всі були класні та неповторні.

Марину також вразили молоді ведучі, які вели програму в двомовному режимі, але без відразливого присмаку антикварних Штепселя та Тарапуньки або "Підйому" на "Новому" та без жодного нафталинового тосту та поздоровлення .

Набравшись нахабства, від імені всього Майдану Марина просто ВИМАГАЄ від всіх нормальних мовників України негайно телефонувати на харківський сьомий канал (http://www.tv7.kharkov.com/) і купувати в них права на це диво. І транслювати скрізь, і тиражувати касети. Бо це рівень, якого ще немає ані в Києві, ані деінде в Україні*. І ви ще встигнете показати цей веселий концерт під час новорічних свят. І на Різдво, і на Старий Новий Рік, і на Водохреще. Бо де ще глядачі зможуть почути, як називається "Дід Мороз" 12-ма іноземними моваим, включно з фінською та японською?


* Коментар Майдан-ІНФОРМу - ми розуміємо та розділяємо позитивні емоції нашої Марини, але заради абстрактної справедливості припускаємо, що десь в містах України могли бути інші новорічні телевізійні дива. Пишіть нам про них, розповідайте всьому світу.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104548782.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua