Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 02-01-2005
Віктор Лисицький: Комок грязи на Оранжевом знамени

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104659747.html

Відкритий лист

Президентові України
Віктору Ющенку

Екс-Урядовий секретар
Кабміну України
Віктор Лисицький

Комок грязи на Оранжевом знамени

Високошановний пане Президенте України!

Назва цієї записки характеризує моє ставлення до появи Миколи Азарова на священній трибуні Майдану Незалежності під час зустрічі Нового року-2005. На превеликий жаль, він з’явився там разом із Вами!

У свідомості нації Микола Азаров є втіленням низки жахливих проявів автократичної системи влади - влади і аморальної, і кримінальної. Були сподівання, що разом із нею в небуття піде й усе пов’язане з постаттю Миколи Азарова. Були...!

Йдеться про наступне.

1. Підприємці України ніколи не забудуть податковий безкрай (бєспрєдєл), котрий чинився за часів перебування Миколи Азарова на посадах головного податківця та головного фінансиста держави. Державний рекет започаткувала саме його податкова адміністрація. Годі забути, що Микола Азаров був де-факто фінансовим Малютою Скуратовим режиму Леоніда Кучми і виконував його політичні і особисті завдання (1). Для цього достатньо ознайомитися із записами Миколи Мельниченка. Доцільно також зробити бодай невеличке опитування підприємців, котрі протягом ледь не всього (!) періоду Незалежності ненавиділи державну владу насамперед через свавілля податківців, котре організовувалося Миколою Азаровим. Саме ця особа, пане Президенте, була поруч з Вами на Майдані...

2. Соціально-економічна політика команди Віктора Януковича, котру “творив” Микола Азаров, зрештою була спрямована на нахабне відсторонення Віктора Ющенко від змагань та захоплення влади у будь-яку ціну. Вкрадені у народу гроші були використані на купівлю задешево доволі привабливих підприємств. Відтак кошти були спрямовані на купівлю голосів виборців. Була знехтувана навіть загроза втрати так тяжко здобутої економічної стабільності. Не маючи більш-менш осмисленої оцінки перспективи України, Микола Азаров ініціював швидке збільшення зовнішніх запозичень – абсолютно безглузде рішення для зростаючої економіки (2). Саме тому сучасно підготовлені фахівці вельми критично ставляться до діяльності Миколи Азарова на посту 1-го віце-прем’єр-міністра. На мій погляд ця діяльність є авантюрою економічних невігласів. І керівник цих невігласів був поруч із Вами на Майдані.

3. Криміналізація ПДВ також відбулася під проводом Миколи Азарова. Скільки невинних душ постраждало... скільки народних грошей вкрадено...?

4. Абсолютно непрозорою є діяльність Миколи Азарова у створені ЄЕП. Є непрямі докази, що розкриття підписаних домовленостей дозволить класифікувати його активність як звичайну державну зраду. Буду радий помилитися! Ефективність цієї діяльності у плані захисту довгострокових національних інтересів є просто від’ємною. І тут я не помиляюся.

5. Микола Азаров є відверто безсоромний у здобутті різного роду нагород та звань. Протягом Незалежності він зібрав рекордну кількість відзнак. Навіть, останніми тижнями примудрився отримати Державну премію разом з Віктором Пінчуком. Невже вміння красти народні гроші вже є заслугою перед державою?

Я не ставив за мету дати вичерпну характеристику події, що відбулася і зосередився на найбільш очевидних і гострих складових.

Не можу не сказати: Поява Миколи Азарова поруч з Вами на Майдані ставить під сумнів реалістичність Ваших же запевнень у створенні якісно нової влади. По-перше: Чи буде щирим діалог влади і бізнесу? У присутності Миколи Азарова! По-друге: Ви обіцяли нові обличчя на державних посадах. Поява Миколи Азарова поруч з Вами сигналізує про інше. По-третє: Чи сидітимуть бандити в тюрмах?

З повагою і сподіваннями на виправлення цієї очевидної політичної помилки
Віктор Лисицький

----------------------------------------------------------------------------------
1 Згадаймо, наприклад, розгром банку “Слов’янський”.
2 Все це Ви критикували під час виборної кампанії.

Додаток: Стаття з Інтернет-сайту “Майдан” Кто есть кто: НИКОЛАЙ АЗАРОВ (http://maidan.org.ua/static/mai/1104582421.html).

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104659747.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua