Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 07-01-2005
Олеся ТЕРНОВА: "Холодний" бунт
"Поступ"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105109831.html

Надії на те, що Львівська міська рада допоможе львів'янам вирішити їх комунальні проблеми, не виправдалися. Новорічні свята мешканці більшості відомчих будинків у Рясне, Рясне-2 та на вулиці Стрийській зустрічали в холодних оселях, у яких з початку зими не було тепла. У міських обранців уже виробився імунітет до скарг виборців, і їх, здається, вже нічим не проймеш - ні пікетами, ні письмовими зверненнями, ні слізними проханнями.

Так, на сесії міськради, що відбувалася 30 грудня, міські депутати не зважили на мітинг мешканців неопалюваних будинків під стінами Ратуші і так і не внесли в порядок денний питання про належне забезпечення мешканців відомчих будинків теплом, як того вимагала "Самопоміч" ("за" проголосувало лише 35 райців). Нагадаємо, що в переддень сесії всі народні депутати, яких ми опитали, - а це були Ярослав Кендзьор, Павло Качур, Тарас Стецьків та Олекса Гудима - обіцяли, що радитимуть своїм представникам у міськраді (більшість депутатів міськради з "Нашої України") голосувати за внесення цього питання до порядку денного. То ж або таких розмов не було, або міські райці не послухали цих порад.

Водночас мер Львова Любомир Буняк відмовився вийти до мешканців і поспілкуватися з ними про їхні проблеми. "Він захоче з нами поспілкуватися, коли буде ближче до виборів!" - зрозуміли мешканці й вирішили самі піти до мера.

Проте турнікети, поставлені біля входу в Ратушу за кошт львівської громади, надійно охороняли від неї владоможців. Налякане керівництво міста викликало на підмогу міліціонерів, і вперше за часів демократичного Львова біля дверей до сесійної зали став озброєний пістолетом правоохоронець.

Зрештою, частині мешканців вдалося-таки прорватися в сесійну залу, і пану Буняку довелося вділити увагу львів'янам. "Я маю ту владу, яку маю. Ваше житло - державної форми власності, а ми відаємо комунальними будинками, тож нічим не можемо вам допомогти", - стояв на своєму мер. Він скерував пікетувальників до свого першого заступника Василя Кравціва - на переговори. Тим часом журналістам ТРК "Люкс" вдалося записати розмову "не для преси" міського голови Любомира Буняка та секретаря міськради Зеновія Сірика, яка дає змогу краще зрозуміти позицію міської влади щодо відомчих будинків. До вашої уваги - стенограма розмови.

Буняк: "Я був готовий сьогодні комусь так врєзать..."

Сірик: "Не треба, ви бачили, скільки камер. Ви бачите, вони того тільки і чекали."

Буняк: "Тільки і чекали..."

Сірик: "...щоб потім це роздути."

Буняк: "...нє, ну я..."

Сірик: "...В квітні місяці, розумієте, цю проблему треба вирішувати не в січні-лютому, а в квітні. Коли тепло людям, перепрошую, до сраки, і тоді ми випишемо людям. Буде йти зима, давайте працювати. Давайте товариство співвласників. Може, комунальна власність. А КЕЧ подаєм разом з Рясним."

Буняк: "Та ми й так і робили, ми ж так і писали їм."

Сірик: "Нє, насправді ми по цьому питанні ні Базарника, ні райони..."

Буняк: "Ми писали, писали."

Сірик: "Ми писали, але скільки, наприклад, за рік от ми будинків пропрацювали чи в комунальну власність, чи куда? Ніскільки."

Буняк: "Ні-ні, ми не так ставили питання. Ми писали власникам майна, всім, щоб підготовити..."

Сірик: "Власники, за перепрошенням, насрали на майно. Тоді, треба, знаєте, якщо атака на даном направлєнії успєха нє імєєт, то треба змінити напрям атаки."

Буняк: "Потім і змінювали, просили прокурора. Їм тоже до сраки."

Сірик: "Ну, тепер будем забирати майно."

Єдиним наслідком усього дійства в Ратуші було затверджене депутатами звернення до міської прокуратури з вимогою провести фінансові перевірки на підприємствах, які особливо багато боргують тепловикам за опалення своїх будинків. Цікаво, що на сьогодні в прокуратурі цього звернення так і не отримали. Натомість прокурор міста Андрій Палюх ще раніше казав, що прокуратура вже розглядає це питання і перевіряє на предмет порушення закону зокрема й міських чиновників. Однак одна з вимог прокуратури - негайно забезпечити належні умови проживання мешканців - так досі й не виконана.

Своєю чергою об'єднання "Самопоміч", яке пропонувало розглянути це питання на четверговій сесії, просить міську владу не обмежуватись відписками, а взятись за вирішення цього питання негайно. Якщо ж міські чиновники не мають варіантів вирішення проблеми, "Самопоміч" готова допомогти послугами своїх юристів та експертів із комунальної галузі.

Мешканці розходились від Ратуші пригнічені. Їхні питання не те, що не вирішили, але навіть відмовились розглядати. Розчарованими виглядали й депутати. Несподіваний бунт замерзлих львів'ян скасував запланований на вечір фуршет у "Супутнику".

http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=35150

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105109831.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua