Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 07-01-2005
Людмила Ковалик, 17 років: Колиска народу або День Перемоги 28 грудня 2004 року

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105134477.html

За останні місяці майдан Незалежності зробився центром всесвіту. Він став колискою українського народу. Тут ми відчували себе захищеними, як у рідній домівці; ми стали одне одному братами і сестрами, ми знали, що нас ніхто не скривдить, ми стали найсильнішими в світі. Українська земля виростила і виховала справжніх патріотів.

Я впевнена, що багато з тих людей, які 17 днів тримали у своїх руках помаранчеві прапори, не усвідомлювали, наскільки вони люблять Батьківщину, не думали, що ладні віддати все за сонячне майбутнє країни. Можливо мої слова сприймаються в якійсь мірі пафосно, але саме це я зараз відчуваю. Я завжди вважала, що Україна не має ніяких шансів піднятися з тієї калюжі, де вона знаходилась останні 300 років. Наших людей сприймала за мовчазну безлику істоту, яка ніколи не задавалася питанням: «А хто ж я така?». Знаючи свій характер, знаючи, що мовчати ніколи не буду, я була впевнена, що не місце мені на цій землі жити і працювати. Але що сталось? Світ перевернувся з ніг на голову: у німого народу пробився голос, та що голос – крик!... Чесно простояла на майдані 14 днів революції і уявити не могла, що прокинуся одного ранку з нав’язливою упевненістю ніколи не полишати свою країну! Все. Сіра речовина мозку перефарбувалася у жовто-блакитно-помаранчеву. Трошки скажено, але весело, яскраво і досить таки непогано. Але що найбільше радує – я не одна така! Поздоровляю весь український народ з першим виявом патріотизму, сили волі та демократії!

28 грудня… цього моменту я чекала здається з 22 листопада. Хотіла зустріти перемогу зі своїм любим народом. Спасибі Господи, дав дожити! Думаю, вже ніколи не станеться те, що коїлось тоді на нашому святому майдані. Здавалось, весь Київ збігся на побачення із улюбленою Сценою Свободи. Журналісти з камерами якимось дивом протискувалися крізь натовп і залишались живі. Всім хотілося вберегти частиночку історії. Посмішки не сповзали з облич задоволених українців. Так. Наші люди зробили щось зовсім неможливе, але в той же час занадто прекрасне, щоб висловити словами. В очах кожного протягом місяця світилися лише надія та любов. 28-го додалась ще і радість. Нове тисячоліття змінило все, що було до нього. Світ оновився. І українці теж змінилися. Ті, що стояли в перших рядах перед сценою навіть передали назад повітряні кульки, які їм роздали організатори. Я жартую, звичайно. У наших людей прокинулась не тільки щедрість, яка досі успішно відпочивала, а і повага, любов одне до одного. Із висоти своїх 17 років можу сказати: ці світлі почуття – найкраще, що може об’єднувати народ. Ніякі ЄЕПи та Євросоюзи не зроблять людей щасливішими, ніж спокій та відрада в рідній спільноті. Все це починаєш розуміти, коли тримаєш в руках тендітну свічечку, чиє малесеньке світло уособлює твою віру, надію і волю до життя та свободи. Але така свічка горіла не одна. В День Перемоги цих вогників, цих маленьких частинок людських душ було багато десятків тисяч. Усі вони світили нашим предкам, як знак того, що ми закінчили їхню боротьбу, ми здійснили їхні мрії. Ми справдили і свої мрії. Назавжди залишаться в моїй пам’яті сонячні милі люди, котрі сміялися, співали і обіймалися, навіть не знаючи одне одного. Ми раділи. Ми здійснили найказковішу в світі революцію. Тепер ми маємо не покладати руки, а братись за роботу, відбудовувати рідну землю.

Най ясні промені освятять її від західних стародавніх гір до східних глибоких копалень, від північних смарагдових лісів до південного синього моря. Нехай мудрий народ мирно гойдається у своїй колисоньці. Легковажний вітерець майне понад полем, а важке золоте колосся зашепотить і навіє світлі помисли в серця українців.

Людмила Ковалик,
Ліцеїстка, 17 років.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105134477.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua