Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 11-01-2005
Роберт Шоу: З чого починалась революція.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105468320.html

Міжнародна федерація преси вважає, що перед тим як Віктор Ющенко вирушить у політичні поїздки за кордон після інагурації, йому варто згадати про те звідкіля росте коріння ”Помаранчевої революції”. Моральним обов'язком Ющенка на думку Міжнародної федерації преси він мусить відвідати матір Ґеорґія Ґонґадзе і заявити , що він наполягатиме на продовженні розслідування загибелі її сина. Згідно із словами керівника управління з дотримання прав людини Міжнародної федерації журналістів Роберта Шоу, такий крок є дуже важливим символом, який би засвідчив , що Україна дійсно стала на шлях демократії.

З Робертом Шоу на цю тему розмовляв брюссельський кореспондент радіо "Свобода" Славко Волинський.

Пане Шоу , на вашу думку, кому повинен насамперед завдячити Віктор Ющенко його перемозі, і взагалі перемозі помарвнчевої революції ?

Роберт Шоу:”В евфорії перемоги Віктора Ющенка в Україні, в ейфорії перемоги ”Помаранчевої революції”, що є дуже важливим і переломним моментом в історії України дуже важливо, щоб Віктор Ющенко пам'ятав кому він в першу чергу повинен завдячувати , що він досягнув такої перемоги і досяг нинішнього посту. Його моральним обов'язком є пам'ятати таких людей , як Ґеорґій Ґеорґій Ґонґадзе якого було вбито вже понад чотири роки тому. Важливим є те щоб Віктор Ющенко спрямував свої зусилля на дотримання фундаметальних прав свободи преси і доніс це до матері Ґонґадзе ще перед тим, як він вирушить у політичну поїздку до президента Путіна. Важливо, щоб Віктор Ющенко не забував що смерть Ґеоргія Ґонґадзе, мобілізувала націю по цілій Україні і привернула увагу до України цілий світ.

Роберт Шоу вважає, що вбивство низки опозиційних журналістів призвело до політичного руху „Україна без Кучми” , який згодом переріс у ”Помаранчеву революцію”. Тому, мабуть невірно говорити , що ”Помаранчева революція ” відбулась ”мирно і без крові”. Може для декого й так , але ми вважаємо , що двері на шляху до перемоги ”помаранчевої революції” окроплені кров'ю 11-ти українських журналістів.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105468320.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua