Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 12-01-2005
Володимир Яворський, РУПОР: Треба дозволити примусовий продаж збанкрутілих державних підприємств
<A Href="http://www.rupor.org/index.php?id=1105540231" target="

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105538765.html

Чинна в Україні заборона на продаж збанкрутілих державних підприємств є передумовою порушення права громадян на справедливий процес та право власності. Зокрема, в Україні масово не виконуються судові рішення щодо повернення заборгованих зарплат цими підприємствами. Вже вкотре на це звертає увагу Європейський суд з прав людини.

Вчора Європейський суд з прав людини оприлюднив рішення у справі Дубенко проти України (заява № 74221/01), в якому визнав порушення Україною статті 6.1 Європейської Конвенції про захист прав людини (право на справедливий процес) та Протоколу № 1 Європейської Конвенції (право власності).

Заявник, Ігор Самойлович Дубенко, українець, що проживає зараз в м. Артемівськ Донецької області.

Дубенко скаржився на те, що влада не виконувала рішення суду, що було винесено на його користь. Судовим рішенням йому присуджено виплатити заборговану зарплату та компенсацію за затримку у її виплаті (за три роки та 2,5 місяці).

При цьому він вказував на нерозумність терміну виконання судового рішення та порушення права власності.

Суд констатував, що відсутність коштів у підприємства державної форми власності не є виправданням у у такому суттєвому затриманні невиконання судового рішення. Тому суд одностайно постановив про порушення Україною права заявника. Суд присудив Дубенко 1 520 Євро за понесені збитки та 300 Євро за витрати по веденню справи.

Тим часом, Міністерство юстиції намагається скасувати мораторій на примусовий продаж державних банкрутів. Проте народні депутати не підтримують цю ідею і не підтримують відповідний законопроект. А права людини й далі порушуються.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105538765.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua