Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 12-01-2005
Євген Костенко: "За нахабністю фальсифікацій 1 заступник спікера ВР Адам Мартинюк переплюнув усіх

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105556389.html

Фальсифікації й грубі порушення Конституції України, Закону України "Про статус народного депутата України" та Регламенту Верховної Ради України, що щодня десятки разів відбуваються в українському Парламенті, уже давно нікого не дивують. Це стало нормою.

Це й ті сотні зареєстрованих депутатів, а точніше їхніх карток, при майже порожньому залі. І змагання "піаністів-голосувальників", які за 10 секунд устигають проголосувати за 10 депутатів, що в цей час відсутні з якихось невідомих бізнесових питань. І навіть голосування міністра, який навіть не є депутатом за закон, лише на тій підставі, що його про це попросили депутати, - це все тільки найбільш явні приклади.

Але те, що в останній час почало мати місце, виходить за всі можливі рамки фальсифікацій, що мають місце у Верховній Раді України не тільки після появи там В.Литвина, але й ще із часів головування в ньому О.Мороза. Головним і явним фальсифікатором став 1 заступник спікера А.Мартинюк. Він, і це бачили всі присутні в залі, і ті хто слідкував за телевізійною трансляцією постійно голосував за відсутнього в залі спікера В.Литвина.

Чи стане цей ганебний, і злочинний факт грубого порушення Конституції України 1 заступником спікера комуністом А.Мартинюком, третя частина статті 84, якої, читко вказує, що "голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто", і яку, до того ж, офіційно тлумачено двома рішеннями Конституційного Суду України - частин другої й третьої статті 84 - Рішення Конституційного Суду №11-рп/98 від 07.07.1998 положень статті 84 - №17-рп/2002 від 17.10.2002? Більш за все ні. Тому що Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України очолює комуніст В.Матвєєв, відомий ще й тим зволіканням, внаслідок чого депутати-сумісники, при закриванні очей спікера В.Литвина, двічі порушували, а дехто й до цього часу продовжують порушувати статті 78 та 120 Конституції України. Правда не самостійно, а за підтримки колег із БЮТ, СПУ, НУ та Центру, що начебто виступали проти злочинного режиму. А насправді допомагали його представникам залишити за собою депутатську недоторканність.

І це буде існувати до того часу, коли хтось із нинішньої, чи завтрашнього, але справжньої опозиції звернеться до Конституційного Суду України щодо неконституційності якогось закону, прийнятого внаслідок голосування піаністів. Правда таке рішення може призвести до блокування й розпуску парламенту, оскільки кожен день неможливо буде 226 депутатам приходити до сесійної зали, і цілий день працювати там.

Більшість народних депутатів України до цього часу не зрозуміла, що бути народним депутатом - це робота, яку треба робити професійно й без прогулів. Бо навіть у невеличкому ларьку, власник відразу б звільнив би свого торгівця, якби той прогулював, або фальсифікував звітність. А між бізнесом і політикою є багато спільного. Перші продають товари. А другі ідеї. Але поки у Верховній Раді України не з'явиться мораль, будуть різні лобістські рішення, у тому числі й такі, як по "Укррудпрому", проти яких виступали Ю.Кармазін та В.Гуров, і які протягнули в 1 читанні 97 голосів "Нашої України" на чолі з В.Ющенком, 19 Соцпартії на чолі з О.Мрозом та 11 БЮТ. І це з 226 голосів поданих за це. Але ж "Укррудпром" - це незмірно дорожчий, ніж "Криворіжсталь".

Євген Костенко, політолог 12.01.2005

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105556389.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua