Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 14-01-2005
Kyiv Post, редакційна стаття: Незадовільна охорона Ющенка
Kyiv Post

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105700566.html

Чи усвідомлює Віктор Ющенко, що дехто, цілком можливо, хоче бачити його мертвим? Питаємо про це, тому що нам стало відомо: заходи безпеки навколо новообраного президента, який у вересні став жертвою отруєння, є вельми слабкими. До вашої уваги – спостереження кореспондента Post за час відпочинку Ющенка на початку цього місяця на карпатському курорті Тисовець, де він перебував разом з грузинським президентом Михаїлом Саакашвілі.

Два лідери, кожен з яких має впливових ворогів, насолоджувалися катанням на лижах, супроводжувані лише неозброєними вояками та таємними аґентами, що перегукувалися по рації. Не було нічого на кшталт прихованих заходів безпеки, що їх завжди вживають західні лідери. Ющенко й Саакашвілі користувалися тими самими підйомниками та маршрутами, що й пересічні відпочивальники, змішуючись із натовпом. Це, звісно, захоплююча демократичність, але водночас неабияка легковажність і безвідповідальність.

Не знайшовши помешкання в Тисовці тієї ночі, наш кореспондент (американець) та двоє його компаньйонів (також американці) запропонували дві пляшки горілки та 50 гривень воякам, що охороняли котедж Ющенка й Саакашвілі. За це вони дістали койку у вантажівці, офіційно закріпленій за вояками. Двоє лідерів спали за сто кроків від них.

Коли горілку було спожито, охоронці Ющенка розповіли нашому кореспондентові, як працює їхнє обладнання зв’язку. Це обладнання використовували, щоб відтворити запис розмов лідерів. В іншому випадку наш кореспондент домовився з кількома вояками, що ті за 10 гривень охоронятимуть його автомобіль. Хіба в них не було важливіших справ?

Зазначене, звісно, свідчить про неабияку винахідливість кореспондента, але аж ніяк не свідчить про продуману організацію охорони Ющенка. Троє невідомих іноземців можуть увійти в критичну зону та напоїти охоронців менше ніж за десять доларів. Зайве роз’яснювати, яку біду це може спричинити. Такий поганий захист людини, що є європейським лідером, навколо якого точаться чи не найбільші суперечки, є просто кричущим.

Перекладено за джерелом: "The Action Ukraine Report" № 409 (інтернет-розсилка з адреси ArtUkraine.com@starpower.net)

Переклав українською К. Булкін

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105700566.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua