Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 14-01-2005
Майдан-Інформ: Хто насправді бреше і ховає кінці у воду?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105708207.html

У відповідь на брудний пасквіль так званого “Комітету виборців Донбасу” "Сайт «Майдан» врет и не краснеет, сочиняя новости о «донецких»" та як зустрічне привітання ЦОС УМВС України у Донецькій області спецкор “Майдану” Марина Ісаєнко дізналась додаткові подробиці інциденту в Дружківці з заарештованою дівчиною Юлею.


Історія починалася як класичний трилер – ввечері 6 січня о 19-00 19-річна Юля поверталася додому. На її нещастя, вона була одягнена у жовтий шарф. Назустріч їй трапилися двоє молодиків напідпитку, з деякими проблемами з зором (а саме – неадекватне сприйняття кольорів), які почали чіплятися до дівчини, і вимагати зняти “помаранчевий” шарф, при чому вони вели себе так, наче носити помаранчевий колір – заборонено законом.

Юля намагалася їх заспокоїти, але шарф зняти категорично відмовилась. Тоді, очевидно, мозок одного з хлопців, затьмарений горілкою, підказав оптимальне рішення – зрізати шарф ножем. Та підступне тіло зрадило хлопця, і він поранив свого товариша. Користуючись переполохом, Юля втекла, а обурені хлопці пішли до міліції “шукати правди і справедливості”, де в той же вечір залишили заяву про напад на них, і нанесення тілесних пошкоджень з використанням холодної зброї.

Наразі невідомо як “правоохоронцям” вдалося так швидко знайти Юлю – скоріше, за все її просто впізнали, Дружківка – місто невелике. І в той же вечір вона була заарештована.

Про кримінальну справу Юля дізналася від слідчої, Зосік Вікторії Андріївни, але що таке слово дівчинки проти слова “шанованого представника органів”.
У відділку їй довелося провести цілу ніч, але, на щастя, їй вдалося зателефонувати товаришу, теж активісту “ПОРИ” з Донецького осередку. Саме “ПОРА” повідомила про інцидент інформагенції (в тому числі і “Майдан”), та зв”язалася з відомою в українському політикумі людиною, яка пообіцяла надати адвоката.

Подальші події Юлю приємно здивували. Очевидно, ініціатори арешту злякалися такого швидкого розголосу подій (бо за кілька годин про це дізналися сотні людей), Юлі повідомили, що “хто-то каго-та нє пойнял”, і відпустили. Після ночі у відділку.

Активісти “ПОРИ” спочатку хотіли подати зустрічний позов на “сміливців”, тим більше, їх особи можна було б легко встановити, виходячи з слів слідчої про написану заяву та порушену справу. Але Юля, після ночі у відділку, та на власні очі побачивши “неупередженість” місцевої міліції відмовилась. Містечко невелике, а дівчині там ще життя жити.

Стосовно заяви пана Пісарєнка, начальника Дружківського міськвідділу міліції, що “данная информация полностью вымышлена” – ми не віримо, що він особисто перевіряв цю інформацію, а, скоріше за все, задовольнився голослівними відхрещуваннями райвідділку, який дуже не зацікавлений у відкритті таких фактів службового недбальства, фальсифікації справ та приховування кінців у воду. Тож, не володіючи інформацією, не варто спростовувати чужу.

А так званому “Комітету виборців Донбасу” ми радимо не робити гучних заяв, “не обтяжуючи себе уточненням елементарних відомостей”, починаючи від кількості людей на мітингах і закінчуючи шизофренічними мареннями окремих осіб.

Також, як своїм колегам, у цілях покращення якості інформації, нагадуємо ще раз про те, що надання відомостей офіційними установами та відомими посадовими особами не є гарантією достовірності цих відомостей. Бачили ми уже “академіків”...

Марина Ісаєнко.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105708207.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua