Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 14-01-2005
Степан Хмара: Депутатський запит щодо перевірки інформації про злочинну діяльність міністра оборони Кузьмука

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105721070.html

МІНІСТР КУЗЬМУК ПРИТОРГОВУЄ ДЕРЖАВНИМ МАЙНОМ?

14 січня 2005 року сесія ВРУ направила на ім”я Генерального прокурора Піскуна депутатський запит Степана Хмари щодо перевірки інформації про злочинну діяльність міністра оборони України А.І. Кузьмука та притягнення його до кримінальної відповідальності за незаконе відчуження земельної ділянки, розташованої на території Київського військового ліцею ім. І.Богуна.
У запиті йдеться про розбазарювання майна Міністерства оборони України, а зокрема про відчуження земельної ділянки, яка розташована на території Київського військового ліцею ім. І.Богуна, з метою її подальшої передачі „Управлінню капітального будівництва і інвестицій” та ТзОВ „Сонячний гай”, що підконтрольне Державному управлінню справами, а простіше знаменитій Дусі під забудову житловою площею.
Відповідно до умов цього договору, унікальний комплекс діючих споруд по бульвару Лесі Українки, в тому числі і спортзал та кінний манеж військового ліцею, підлягає зносу. При цьому, у договорі не передбачено отримання Міністерством оборони України жодного квадратного метра житлової площі по закінченню будівництва, як не передбачено і плати за земельну ділянку. Очевидно, що всі ці незаконні оборудки, які, з відомої нам інформації, відбуваються за особистого сприяння міністра Кузьмука, є явно небезкорисними.
У випадку, якщо зазначена вище інформація знайде своє підтвердження, можна стверджувати, що дії Міністра оборони України А.І. Кузьмука містять ознаки злочинів, передбачених ст.ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та 365 (перевищення влади або службових повноважень) КК України, переконує у своєму запиті Степан Хмара.

Прес-служба народного депутата Степана Хмари


Генеральному прокурору України
Піскуну С.М.
ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ
в порядку ст. 15 Закону України
“Про статус народного депутата України”


Щодо перевірки інформації про злочинну діяльность Міністра оборони України А.І. Кузьмука та притягнення його до кримінальної відповідальності за незаконе відчуження земельної ділянки, розташованої на території Київського військового ліцею ім. І.Богуна

Із засобів масової інформації мені стало відомо про те, що 17 листопада 2004 року Міністром оборони України А.М Кузьмуком було підписано картографічний план відчуження земельної ділянки, яка розташована на території Київського військового ліцею ім. І.Богуна, з метою її подальшої забудови. За цією ж інформацією, між державним підприємством „Управління капітального будівництва і інвестицій” (підконтрольне Державному управлінню справами) і ТзОВ „Сонячний гай” був підготовлений договір про надання під забудову зазначеної вище ділянки. Відповідно до умов цього договору, унікальний комплекс діючих споруд по бульвару Лесі Українки, де знаходиться ліцей, підлягає зносу. При цьому, у договорі не передбачено отримання Міністерством оборони України жодного квадратного метра житлової площі по закінченню будівництва, як не передбачено і плати за земельну ділянку.
У випадку, якщо зазначена вище інформація знайде своє підтвердження, можна стверджувати, що дії Міністра оборони України А.І. Кузьмука містять ознаки злочинів, передбачених ст.ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та 365 (перевищення влади або службових повноважень) КК України.
Передача земельної ділянки під забудову ТзОВ „Сонячий гай” є такою, що здійснена в супереч вимогам законодавста України. Так, відповідно до статті 75 Господарського кодексу України, державне комерційне підприємство не має права безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним особам чи громадянам, крім випадків, передбачених законом. Крім того, декретом Кабінету Міністрів України «Про управління майном, що є у загальнодержавній власності» від 15.12.92р. встановлено заборону підприємствам, що є у загальнодержавній власності, передавати безоплатно закріплене за ними майно іншим підприємствам, організаціям і установам, а також громадянам. Незважаючи на це, за поширеною інформацією, Міністром оборони України відповідні документи були підписані, що є підтвердженням його незаконної комерційної діяльності всупереч інтересам служби.
Така дяльність Міністра оборони України А.І. Кузьмука призводить до скорочення навчального закладу - Київського війського ліцею ім. І.Богуна та зниження якості навчального процесу в ньому, що не може залишитися поза увагою правоохоронних органів.
Крім того, потребує перевірки з боку правоохоронних органів також спільна діяльність Міністра оборони України та таких структур, як: ТзОВ «МСМ», ПП «Реал», ЖСК «Південбудконверс», Виробничо-технічна фірма «Сервер», ВАТ «Братислава», ЗАТ «Дніпробуд», ТзОВ «Енергетична група» та Виробничо-будівельна компанія «Берег-маркет».
Виходячи з вищевикладеного, на підставі ст. 15 Закону України «Про статус народного депутата України», -
ПРОШУ:
1. Перевірити інформацію про незаконне відчуження земельної ділянки, яка розташована на території Київського військового ліцею ім. І.Богуна, та у разі її підтвердження, вирішити питання про притягнення винних посадових осіб, зокрема в.о. Міністра оборони України А.І. Кузьмука, до кримінальної відповідальності.
2. Організувати та провести перевірку законності спільної діяльності Міністерства оборони України та ТзОВ «МСМ», ПП «Реал», ЖСК «Південбудконверс», Виробничо-технічної фірми «Сервер», ВАТ «Братислава», ЗАТ «Дніпробуд», ТзОВ «Енергетична група» і Виробничо-будівельної компанії «Берег-маркет».
3. Про хід та результати перевірок, прошу повідомити мене у встановлений законодавством термін.Народний депутат України С.Хмара

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105721070.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua