Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 14-01-2005
Хортиця: Русанівка: з місця подій
форум "Майдану"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105721080.html

Ми багато говоримо зараз про декучмізацію, про те як зробити владу підзвітною. Наприклад, взяти О. Омельченка - добродій сьогодні знов заговорив про підвищення цін на транспорт. Де широке освітлення в пресі, чому саме ціни необхідно підвищувати? Де оцінки експертів та всі розрахунки? Чому замість відкритого обговорення ми знову отримуємо спробу поставити нас перед фактом?

Інша діяльність київської влади - розподіл землі та зміни в ландшафті. Необхідно вимагати звітності по вссьому що було розподілено/змінено. Продовжуємо писати про один з останніх прикладів сумнівних рішень, ситуацію на Русанівці.

До речі, в неділю пройде акція протесту у зв"язку з цією ситуацією.

Крім участі безпосередньо в акції, ми можете допомогти наступним чином.

"""
Русанівка: з місця подій


Вчора побував на місці, поговорив з представницями ініціативної групи і власними очима побачив, що до чого. Виявилося, що мається на увазі будівництво 27 чи скількісь там поверхового будинку посеред масиву, у дворі - з трьох боків 9-ти етажки, з четвертого - дитячий садок.
На самій ділянці - пункт прийому склотари і колишня овочева крамниця, зараз викуплена приватною особою і перетворена на офіс якоїсь церковної громади "Альфа і омега". І весь цей двір по периметру обсажено близько 30-ма деревами - сріблясті тополі, каштани тощо.

Тема будівництва з"явилась ще 2002-го року і тоді ж мешканці поскаржились депутату Київради Карабаєву, що є лікарем за фахом. Він пообіцяв розібратись та не допустити. Крім того, коли затверджували план будівництва виявилось, що на плані відсутня овочева крамниця. На протест мешканців, що, мовляв, представлено не достовірні документи, їм заявили, що якщо там дійсно є крамниця, то ніякого будівництва не буде, треба тільки надати відповідні документи. Відповідно про це будівництво мешканці двору й думати забули. Аж ось раптом перед самим новим роком розпочалось будівництво!
Коли знов таки звернулись до Карабаєва, він відповів, що нічого такого не пам"ятає, ніяких скарг у 2002му році. А справа в тому, що тоді йому скаржились на словах, і документально звернення мешканці не оформили.

Тепер дерева і пункт прийому склотари планується знищити, бо воно заважатиме і техніці, і будівництву. А от з колишньою крамницею пани будівельники не вгадали, бо, виявляється, тепер це приватна власність і власник, після певного тиску на нього з боку фірми-замовника будівництва, заявив, що тепер він принципово нікуди звідси не піде.

Наразі периметр двору обкладено бетонними плитами-брусами, на яких, як на фундаменті, встановлено 2х метровий паркан. Свіжа фарба тхне вже 3-й день. Перший паркан, що були встановили будівельники, поваляли в 5 хвилин дітлахи та підлітки в купі з пенсіонерами. Тому другий і поставили на бетонні плити, плюс між ними дерев"яні ствовпи, до яких все це прикручено дротом десь 3-5 мм.

Як виявилося вчора, наразі подані якісь документи до суду і до 21-го числа будівництво припинено.

Як нам розповіли, орієнтовно в неділю, 16/01/2005, буде влаштовано марш протесту проти цього неподобства, поки що територією Русанівки, силами мешканців цього двору.

І ще. Щерез дорогу від цього двору, прямо на узбережжі Дніпра знаходиться чудовий парк, чи ліс, чи що воно таке. Той самий депутат Карабаєв збирається на тому узбережжі зводити ресторан, мотивуючи тим, що для впорядкування пляжу грошей нема, а тому потрібен ресторан. Під це діло збираються знов таки рубати дерева. По тихеньку це вже робиться - я на власні очі бачив 2 чи 3 свіжоспиляних пеньочка, десь 20см в діаметрі. Як кажуть, крім того, що пиляють, ще обдирають кору, аби дерево вмирало повільно само собою; розводять вогнища прямо під деревами (також сам бачив декілька таких випалених плям). І ще. Кажуть, що є проект Омелі тупо вирубати все на тому узбережжі і намити піску для майбутніх будівництв. Чи будуть там багатоповерхівки - хто зна, але що дерева намагаються знести - це факт (не на дрова ж їх пиляють).

Ми дізнались, що будівельники, які присутні на буд.майданчику, демонстрували свою обізнаність адресами дівчат з "ініціативної групи", їхніх батьків. Крім того, був такий випадок: до однієї з них позвонили в квартиру і сказали, що принесли якісь документи. Коли вона відчинила і виглянула з поза дверей, в квартиру вкинули якогось папірця і сильно штовхнули металеву плиту дверей, яка вдарила жінку по голові. За її словами це було зроблено навмисно. Документ виявився якоюсь нісенітницею, зробленою за допомогою ксерокса із шматків інших документів.

І ще одна забавна деталь. В зв"язку з описаними подіями до двору зачастіли кореспонденти з радіо, телебачення, газети. Як наслідок - під"їзди, в яких мешкають представники "ініціативної групи" та ліфти в них почали ретельно вимивати прибиральниці, яких до того там ніхто не бачив декілька років

Отак, трошки сумбурно, але по свіжих враженнях.
"""

http://www2.maidan.org.ua/n/free/1105693274

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105721080.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua