Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-01-2005
Андерсон: Акція на Русанівці. Звіт
форум

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105998426.html

Акція розпочалась , як було і заплановано біля кінотеатру Краків о 13:00 . Організатори і активні громадяни мікрорайону, запропонували журналістам разом з ними рушити до огородженої території і оглянути маштаб наруги на їхньому подвір’ї.

Там же біля 13:40 відбувся короткий стихійний мітинг, де виступили громадяни з сусідніх мікрорайонів, на території яких планувалось чи теж планується зводити щось подібне, 25-ти поверхове ”барокко” , а також люди , які живуть поруч.

Були підняті питання щодо екології (по підробним документам хотіли вирубати 40-к дерев, без відома зеленбуду!!!), дитячої поліклініки, дитячого садка і їдальні, які знаходяться впритул до огодження, незаконного будівництва, без відому людей, порушення архітектурного ансамблю, тощо.

Далі як і було заплановано колона ,приблизно до 500 чоловік, рушила з речовками, транспорантами, плакатами до бульвара Олексія Давидова. Далі по бульвару , потім, по вул. Ентузиастів, перейшли на пішоходну сторону біля Русанівської протоки по Русанівский Набережній. Гасла Русанівці до Нас, Русанівка-Русанівка, Стройке Нет, Деревам Так і т ін. Багато було дітей і молоді, які власноруч зробили плакати. Вразила молода матір, яка власноруч зробила плакат. Приємно.

Зупинялись біля ресторану – дискотеці на воді, що на Набережній. Гасла були ганьба, геть з набережної. За твердженням жителів не дають спокійно відпочивати своєю гучною нічною дискотекою і світловим прожекторним шоу.
Зупинялись біля двох баркасів, які своєю присутністю порушують екологічну рівновагу, і стоять на приколі без дозволу. Використовуються за твердженням жителів, як стаціонарне аморальне помешкання, короче кажучи-бордель.Гасла ті ж .

Від себе хочеться додати ГАНЬБА колись потужній організації УкрРічФлоту, яке дозволяє подібні речі. В Другій Світовій цивільні річкові суда обшивались додатковим металом , обладнувались кулеметами і гарматами, стримували окупантів і забезпечили відступ на лівий берег. Бездіяльність і дозвіл таких аморальних речей в річковому судоходному відомстві - це наруга над пам’ятю загиблих моряків і солдатів, які вмирали саме на цьому березі.

Краще б поставили стелу з переліком загиблих моряків. Щоб майбутні покоління знали завдяки кому, вони вільно живуть і можуть відпочити на березі затоки , лісопарковій території. Зупинялись напроти сільпо, які зробили з проїздної частини дороги карман для стоянки, попередньо вирубали сині ялинки і тополі. Сигналізація машин, хазяїва , яких пішли за продуктами цілу ніч зривають галас. Гасла ті ж сільпо Геть, сільпо закрить.

Підійшли до лісопаркової території. Було також оголошено мешканцями, що невідомі вночі ведуть незаконну вирубку, біля пеньків кладуть залишки нетутешніх хворих дерев. Приціл робиться на спорудження „увесилительного заведения” на воді і створення платного пляжу.

І знову ж таки виконавча влада не оголосила замовника, не показала проект, діє на угоду і в такт хто більше заплатить. Проект і дозвіл на все це неподобство, так як і будівництво 25-х поверхового „барракко” у дворі, планують заднім числом узгодити. Але дарма , люди настроєні рішуче і готові за своє стояти до кінця, з відкликанням бездіяльної виконавчої влади і цілодобовим блокуванням.

Знову підійшли до кінотеатру Краків, провели короткий мітинг. Рушили до подвір’я, з ганебним забором. Завершили офіційну частину близько 15:20. Створили комітет Русанівців. Закликали на наступну акцію привести з собою 10 –ть сусідів, родичів, знайомих, колег по роботі. Про місце і годину зборів буде оголошено. Дехто навіть закликав розбивати намети по периметру і розбирати огородження.

Впродовж всієї акції люди збирали підписи під протестом. Якщо не відбудеться найближчим часом засідання Київміськради і районної ради з ухваленням і юридичним оформленням і оголошенням через засоби масової інформації , про недоторканість, припинення і згортання будь-яких будівельних антизаконних дій на Русанівці, то найближчим часом відбудеться піший марш-протест від Русанівки через весь Київ до Київміськради з цілодобовим пікетуванням.

Якщо буде затягування у вирішенні даного питання на місцевому рівні, будуть проводитись наступні марш-протести від Київміськради до АП, Кабміну, ВР, Генпрокуратури.

Насправді сьогоднішня акція показує загальну картину схожих ганебних речей по всьому місту – герою Києву. Враження від дій сьогоднішніх окупантів, що якщо б могли засипали б канал і там щось побудували без смаку і з гаслом після мене хоч потоп. А об’єктивно сьогоднішні і ще вчорашні високопосадові окупанти-можновладці, відмивають накопичення первинного капіталу з залученням усіх набутих зв’язків.

Хочеться подякувати всім активним Русанівцям, Майданівцям і небайдужим Громадянам міста Києва за Громадянську Позицію. Особливу подяку каналу 5-му каналу і НТН, за висвітлення сьогоднішньої акції і іншим медіа. Правохоронним органам Дніпровського району за забезпечення правопорядку під час маршу- протесту по Русанівці.

a фотографії з акції можна подивитись тут: http://news.zaraz.org/?n=121

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1105998426.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua