Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 19-01-2005
NeZar: ПОРА: Куди йдемо далі?
www.kuchmizm.info

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106110723.html

За опитуванням, проведеним Центром Разумкова 3 грудня, протягом півтори місяця відсоток тих, хто вірить в перемогу Ющенка, зріс з 19 до 48 відсотків. В той же час рейтинг Ющенка перевищував рейтинг його противника. Багато людей віддали свій голос за лідера опозиції, будучи впевненими в тому, що влада все одно порахує так, як треба. Власне оцей відсоток і є сухим результатом помаранчевої революції – українці повірили в те, що владу в Україні можна контролювати, можна заставити рахуватися з громадянами, можна примусити нести відповідальність за власні дії чи бездіяльність.
Причому відповідальності потрібно вчити не лише центральну владу. Подібного виховання потребує влада місцева, котра часто-густо здійснює діяльність не на благо територіальної громади. В Києві вже котрий рік триває будівельний бум, і місцева влада при проведенні землевідводу нерідко ігнорує вимоги своїх виборців. Звичайно, ПОРА не зможе здійснювати подібні акції протесту тільки силами своїх активістів, однак ми в силах допомогти організованим громадам відстоювати свої права, в першу чергу консультативно та інформаційно. Саме такими діями ми зможемо реалізувати нашу головну мету – розбудову громадянського суспільства на кожному рівні – від місцевого до загальноукраїнського.
Аналізуючи досвід останньої оксамитової революції 1990-1991 року вважаємо необхідним акцентувати увагу суспільства на тих помилках, котрі були тоді допущені. Зараз бачимо, що наслідком тої революції було здобуто державність, але не було проведено якісне оновлення суспільства й правлячої еліти. Найкращий спосіб зберегти владу – змінити колір прапору, що успішно було зроблено. Саме те, що суспільство залишило процес формування влади на самоплив, і призвело до того, що зараз ми маємо загрозу зникнення тієї ж таки державності чи як мінімум штучно спровокованого, однак реального ментального розколу суспільства.

З уроків історії треба робити висновки. Одним з напрямків роботи ГК „Пора” в новій суспільній реальності буде боротьба з мімікрією. Цей біологічний механізм виживання притаманний не тільки деяким плазунам – він властивий дуже багатьом політичним діячам радянської генерації. Якщо нова влада, навіть керуючись щонайкращими мотивами, даватиме владу тим, хто досі не позбавився реліктового флюгерного мислення, нам прийдеться ознайомлювати суспільство з цими видатними постатями. На відміну від дисидентів радянського часу, котрі в щасливих снах мріяли про ксерокс, зараз вартість виготовлення друкованої продукції, можна сказати, прямує до нуля. Методи проведення подібних акцій вже відпрацьовані на керівництві НАК „Нафтогаз України”, котре в виборчу неділю займалося масовим вивезенням своїх працівників на „пікнік” в Полтавську область.
В цьому контексті нагадуванням Віктору Ющенку та його команді може бути другий номер виборчого списку „Нашої України”, дехто громадянин Стоян, котрий недовго протримався в опозиції, як і ще з десяток діячів з того ж табору. Один з векторів діяльності – недопущення до влади професійних „флюгерів”.
Звичайно, в нових умовах форма кампанії може змінюватись. Наприклад, для зручності роботи ПОРА може бути офіційно зареєстрована в якості громадської організації. Однак ми в жодному разі не будемо перетворюватись в політичну партію в першу чергу тому, що саме здобуття влади, котре є метою кожної політичної сили, суперечить нашій основній меті – контролю суспільства над владою. Пора бачить своє майбутнє в якості каталізатора громадянського реагування.

ПОРА

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106110723.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua