Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 21-01-2005
Громадянська кампанія "ПОРА!": Фальсифікатори виборів поскаржились на “ПОРУ!” до СБУ
http://kuchmizm.info

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106309239.html

Нервова реакція фракції “Регіони України” у Верховній Раді, яка вилилася у депутатський запит до СБУ, озвучений народним депутатом Володимиром Бронніковим, свідчить про те, що листи-попередження, розіслані людям, про яких громадянська кампанія “ПОРА!” мала відомості як про порушників виборчого законодавства, потрапили саме за призначенням.

Не дивлячись на те, що лист-попередження був складений у м’якій формі з дотриманням принципів презумпції невинності та гуманізму, фракція регіонів, підтвердивши народну приказку “на злодію шапка горить” та керуючись тактикою “кращий захист – це напад”, вирішила врятувати фальсифікаторів за допомогою демагогії, звинувативши нас у складанні списків саме політиків і саме через те, що ці політики не відповідають нашим симпатіям, розсипаючи стандартні кучмістські звинувачення на нашу адресу в тому, в чому насамперед можна звинуватити самих регіоналів.

Друкуючи цього листа, ми сподіваємося, що і Служба безпеки України, і журналісти, і читачі помітять лицемірство фракції “Регіони України”, оскільки при складанні списку ймовірних порушників громадянська кампанія “ПОРА!” керувалася не політичними симпатіями чи антипатіями, а лише даними про порушення певними особами (незалежно від їх політичної приналежності) виборчого законодавства, які надходили до нас з усієї України. Тому наш список містить як політиків, так і не відомих широкому загалу громадян, бо перед Законом рівні усі.

Ми радимо псевдодемократам з фракції “Регіони України” не лише подивитися у дзеркало, але й уважно перечитати листа-попередження. Можливо тоді вони зрозуміють, що нашою метою при розсилці цього листа було не “полювання на відьом”, а, навпаки, прагнення вберегти отримувачів попередження як від в’язниці, так і від мук сумління.

Спираючись на принцип презумпції невинності, прагнучи до побудови правової держави, де злочинцем людину може назвати тільки суд, ми нікого не звинуватили у порушенні Закону, а лише щиро проінформували цих громадян, на що вони можуть наразитися, якщо не проводитимуть вибори чесно.

Водночас громадянська кампанія “ПОРА!” заявляє, що, виходячи з принципу невідворотності покарання за порушення Закону, ми будемо домагатися розслідування всіх фактів порушення виборчого законодавства, в тому числі й тих, які маємо у своєму розпорядженні, і відповідальності порушників за скоєні дії. Саме тому ми рішучо заперечуємо заяви, зроблені нібито від імені кампанії “ПОРА!”, в яких йдеться лише громадський осуд 44 чиновників із якогось “чорного списку” ГК “ПОРА!”.

Ми можемо зрозуміти, що окремим людям, які періодично з піарівською метою виступають від імені громадянської кампанії “ПОРА!” (в т.ч. й у справах, до яких вони не мають жодної причетності), можливо, важко побороти свій страх перед СБУ, але не можемо порушити один з головних принципів нашої кампанії – відкритість та відповідальність за свої вчинки.

Тому громадянська кампанія “ПОРА!” не лише не заперечує факту розсилки нижченаведеного листа, але й повідомляє, що з задоволенням надасть у розпорядження як Служби безпеки України, так й інших компетентних органів всі дані щодо порушень виборчого законодавства й повний список ймовірних порушників, який налічує понад 500 (а не 44) осіб (листи були розіслані нами лише на 130 адрес, які нам вдалося встановити). Сподіваємося, що ці органи проведуть об’єктивне й безстороннє розслідування фактів, які є у нашому розпорядженні. Зі свого боку громадянська кампанія “ПОРА!” всіляко сприятиме слідству, здобуваючи докази причетності чи непричетності тих чи інших громадян до порушення Закону “Про вибори Президента України”.

Бажаючим же покупатися у променях авторитету громадянської кампанії “ПОРА!”, здобутого жертовною діяльністю тисяч активістів, які не зламалися під репресіями злочинного кучмістського режиму, хочемо зауважити, що тим, хто обрав для себе нелегкий шлях громадсько-політичної діяльності, слід пам’ятати, що вона приносить не лише славу, але й певні незручності, від яких важко прикритися “заявами пост-фактум”.

Наводимо зразок розісланого напередодні “третього туру” листа, розісланого ймовірним фальсифікаторам президентських виборів, а також виступ народного депутата В. Броннікова з фракції “Регіони України”, який одночасно є запитом до СБУ:

Уважаемая Мария Ивановна!

Сообщаем Вам, что сайт "МАЙДАН.org.ua" и гражданская компания ПОРА! продолжает работу над проектом "Черная Книга украинских выборов".

В результате мониторинга нарушений по первому и второму туру мы с сожалением вынуждены констатировать, что Ваше имя попало в список предполагаемых нарушителей закона Украины "О выборах Президента Украины" и занесено в электронную базу данных самых активных нарушителей.

Напоминаем, что согласно статьям 157, 158 и 159 Уголовного Кодекса Украины нарушителям грозят различные наказания, начиная от крупных штрафов и заканчивая тюремным заключением сроком до 12 лет. Срок давности по преступлениям, связанным с выборами, составляет 15 лет.

В связи с этим считаем нужным Вас предупредить, что с помощью наших активистов намерены усилить наблюдение персонально за всеми Вашими действиями как до дня голосования, а также непосредственно в день выборов.

Ни в коем случае не угрожая, все же хотим сообщить Вам, что в случае поступления новой информации о Ваших нарушениях, Ваше имя навсегда будет вписано в базу данных "Черная Книга украинских выборов" и Вы будете привлечены к уголовной ответственности.

Просим Вас поступать только так, что бы Вы в будущем могли открыто и без страха смотреть в глаза сограждан.


С искренним предупреждением,

Активисты гражданской кампании ПОРА!,
сайт "Майдан", http://www.maidan.org.ua


Виступ депутата Броннікова:

Уважаемые коллеги! Уважаемые радиослушатели, телезрители! Забывая свою историю, народ разрушает собственное будущее. Последние время не только многие народные депутаты, но и политики, находящиеся вне парламента, получили уведомление от небезызвестной организации ПОРА. В этих посланиях говорится, что этих политиков либо уже внесли в некие “черные списки” врагов народа, либо угрожают внести туда как лиц, не соответствующих, по их мнению, правильным политическим симпатиям ПОРЫ.

Практика составления списков в нашей истории уже была. Вспомните царско-жандармские списки неблагонадежных, списки кулаков и подкулачников, фашистские списки командиров и комиссаров, евреев и полукровок, списки диссидентов. Да, мало ли было в истории подобных гнусностей. Общее здесь одно: все подобные списки предшествовали установлению тоталитарных и фашистских режимов. Интеллектуалы из числа "Нашей Украины" об этом не могут не знать, равно как не могут они не знать и о том, что интеллигенция всегда становилась первой жертвой тоталитарных режимов и тогда стороной от имени народа начинали править швондеры.

В конечном итоге, в таких государствах устанавливался византийский режим, когда главным принципом общественной жизни становился принцип "не высовывайся", а коррупция являлась повседневной нормой. Такие страны погружались во тьму мракобесия. В конце-концов народы бунтом и кровью свергали такие режимы, либо подобные государства разрушались извне, а значит, тоже кровью простого народа.
Украинцы стремятся жить в конституционном поле, соблюдая законы, принятые в этом зале. В нашей стороне созданы органы обеспечения законности призваны контролировать соблюдение норм общественной жизни. Среди этих норм не предусмотрено чье-либо право на создание списков политически неблагонадежных, тем не менее Служба безопасности Украины не реагирует на факт создания организацией ПОРА “черных списков”.

Фракция "Регионы Украины" призывает всех, кто способен повлиять на ситуацию в стране, одуматься пока не поздно. Наш народ уже натерпелся от разномастных инициаторов составления подобных списков, стоит вспомнить и раскулачивание з голодомором, и расстрелы коммунистов красных командиров и евреев. Мы с кровью выхаркали фашизм и тоталитаризм. Поэтому заявляем: в нынешней Украине они не пройдут, Конституция и закон превыше всего. Фракция "Регионы Украины" требует от Службы безопасности Украины установить подлинных инициаторов составления “черных списков” и присечь позорный для цивилизованного государства пещерную практику подобного рода расправ над политическими оппонентами.

Данное заявление просьба считать официальным запросом депутатской фракции "Регионы Украины"...

http://kuchmizm.info/weblog/archives/001671.html#more

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106309239.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua