Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 22-01-2005
Юрій Ненько: Доманівський район. Враження.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106424811.html

До Миколаївської області в першу чергу я поїхав як один із тих багатьох прихильників боротьби за правду та свободу громадян України, поруч з якими я знаходився на Майдані Незалежності з самого початку „помаранчевої революції” і саме в той момент я вирішив йти до кінця, до перемоги, бо тільки в ній я бачив сенс та майбутнє України.
А тепер мені би хотілось вибірково розповісти про деякі свої враження від поїздки до смт. Доманівки, Миколаївської області, в якій я висловив своє бажання попрацювати юристом у складі мобільної групи, яка сформувалася виключно із добровольців: Карпинського Станіслава, Щербини Миколи, Томища Михайла.

Наша подорож почалася з відвідування міста Вознесенськ, де була розташована ТВК №133. Для отримання посвідчення офіційних спостерігачів.
Для цього нам ще прийшлось завітати до місцевого штабу Ющенка В.А., в якому жваво велась робота по вирішенню різноманітних організаційних питань. В штабі до нас поставились дуже поважно, але всі проблеми вирішились тільки за втручанням нардепа Сергія Сергійовича Олексіюка.

На моє запитання про штаб Ющенка В.А. в Доманівці, мені розповіли, що керівником його є Янківська Любов Василівна, але на її адресу почали надходити скарги від членів ДВК Доманівського району, тому мені ще було надано номер телефону голови ДВК №113 Лісковської Алли Арташівни, яка може надати необхідну мені інформацію.

Прибувши до смт. Доманівки, ми виявили абсолютну відсутність будь-яких видимих або невидимих агітаційних ознак за кандидата в президенти України Ющенка В.А. - навіть після Вознесенська різниця відчувалась.

Одразу після прибуття нам запропонували розташуватися в кімнаті відпочинку приміщення „Укртелекому”. Одним із її співробітників нам було добровільно надано в тимчасове користування власний комп’ютер, який був необхідний для майбутньої праці.

Поки Карпинський Станіслав готувався до роботи та роздруковував необхідні документи, я вирішив зв’язатися та зустрітися з представниками штабу Ющенка, щоб на місці вирішити деякі стратегічні питання щодо юридичної допомоги у разі її необхідності.

Через деякий час мені зателефонував Карпинський Станіслав та повідомив „чудову” новину – хтось з місцевих керівників, дізнавшись про наш приїзд, зателефонував керівництву „Укртелекому” та попросив нас „вигнати” з офісу.

Для того, щоб не підставляти працівників „Укртелекому” перед їх керівництвом, ми вирішили залишити офіс. Вони, в свою чергу, запропонували нам звернутися до місцевого представника партії „Батьківщина” Іванченко Василь Миколайович, який в подальшому нам дуже допоміг з офісом та організацією нашої роботи, за що йому вся наша група висловлює щиру подяку.
Таким чином сформувалося перше враження, що деякі особи нас тут не дуже раді бачити.

Взагалі я, поки що!, не хотів би вдаватись до окремих подій, порушень, фактів які мали місце при переголосуванні 26 грудня 2004 року, бо їх була маса! (але про це згодом), та хочу зазначити, що ми максимальними зусиллями перешкоджали будь-яким порушенням у ході голосування. Особистий вклад у цю діяльність внесла велика кількість свідомих громадян, завдяки рішучим та сміливим діям яких ми маємо справжній результат – це перемога Ющенка В.А.

Місцеві мешканці до мене звернулись з проханням бути почутими та знайти правду, яка вже давно загубилась у безкрайніх просторах Миколаївщини.
Тому я хотів би зупинитися на детальній розповіді про роботу штабу Ющенка В.А. та деяких керівників місцевих державних органів у Доманівському районі.

Вся агітаційна та організаційна робота проводилась в районі завдяки штабу комунікаторів, який очолював Клос Роман Володимирович. До речі ним були організовані поїздки групи людей до Києва на Майдан Незалежності після другого туру виборів. В результаті співбесіди він мені повідав про направлену проти нього замовну акцію з боку деяких державних службовців, в результаті чого, в належній йому Приватній виробничій комерційній агрофірмі „КлоРАВІА” рахунки були арештовані, а майно незаконно вилучено.

При спробі зв’язатися з головною штабісткою Янковською Любов’ю Василівною, ні мобільний, ні домашній телефони не відповідали. Спробував ще декілька разів, але результат не змінився.

Після того я зателефонував по номеру, який мені надали у Вознесенському штабі Ющенка, Лісковській Аллі, яка одразу ж приїхала на зустріч. Під час бесіди з нею я дізнався багато цікавих речей про діяльність Доманівського штабу Ющенка. Алла працювала уже втретє головою ДВК №113. Вона розповіла, що робота в штабі взагалі не ведеться, а після другого туру виборів Янківська Л.В. зовсім „ушла на поля”, та всіляко уникала розмов з людьми, з якими не розрахувалася за роботу від штабу Ющенка.

В результаті, люди, обурені такою діяльністю штабу Ющенка В.А. в Доманівському районі, власноручно написали велику кількість скарг на Янківську Л.В.

Хотілося б детально висвітлити деякі факти.
А саме, згідно свідчень багатьох людей, членів ДВК, офіційних спостерігачів, мені стало відомо, що з самого початку виборів вся передвиборча кампанія контролювалася місцевими органами державної влади, які „призначали” членами комісій своїх родичів, підлеглих та довірених осіб.

Приклад: склад ДВК №133, яка знаходиться у с. Мостове: Голова комісії – Гурина Ж.В. (бухгалтер сільської ради), члени комісії Бартусевич В.С. (мати голови с/р), Шуляченко Н.М. (теща голови с/р), Лисенко О.М. (голвний бухгалтер с/р), Гераймович Н.В. (касир с/р), Федчишина О.В. (соціальний працівник с/р). Подібна ситуація на дільниці №132.

Також із свідчень громадян стає відомо, що після 2-го туру виборів, Янківська Л.В. через певний контингент провладних авторитетів району стала співпрацювати зі штабом Януковича. Тих людей, які віддано та чесно працювали від штабу кандидата Ющенка В.А., офіційних спостерігачів, членів комісій, без їх особистого відома відсторонили від роботи та замінили тими, хто у попередніх турах виборів представляв штаб Януковича. Мабуть Янківська Л.В. була глибоко переконана у тому, що Президентом України стане саме Янукович. Тому у Доманівському районі така зміна кадрів відбулася у найбільш великих селах: с. Кузнєцове, с. Лідіївка, с. Володимирівка, с. Мостове. На членів ДВК від Ющенка В.А. тиснули та примушували писати заяви і виключали зі складу комісій.

Також було організовано масовий збір заяв голосування поза межами виборчих дільниць, спеціально сформовані виїзні групи, в результаті чого по окремих місцях поза межами голосували майже 40% виборців.
Вся ця робота проводилась під патронатом голови райдержадміністрації Доманівського району пана Власюка Віктора Дмитровича, та керівниками підконтрольних йому сільських рад.

Ще один приклад, ДВК №109 смт. Доманівка: головою комісії призначається Поплавський Володимир Леонідович, близький партнер голови райдержадміністрації Власюка Віктора Дмитровича, через якого проводилось фінансування штабу Януковича. Його дружина – Поплавська Надія призначається членом комісії від кандидата Ющенка В.А. на ДВК №108 замість відданого бувшого члена комісії.

Після наведених фактів мені захотілося акцентувати увагу саме на діяльності Доманівського штабу Ющенка, представником якого були куплені та безвідповідальні громадяни, які мріяли лише про задоволення своїх особистих потреб. Та їм слід пам’ятати, що за свої вчинки потрібно відповідати.

Але президентські вибори позаду, а попереду парламентські і формування нової працездатної чесної влади. Багато залежить від того, хто буде її представниками на місцях. Саме цим питанням вкрай стурбовані мешканці Доманівського району Миколаївської області.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106424811.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua