Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 22-01-2005
Тетяна Монтян: Доманівський район - де штаб Ю.? Працює на Я.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106425280.html

Крім звіту, що ви прочитали, в нашому розпорядженні знаходиться ще ряд скарг від активістів Доманівського району, що звертають увагу керівництво центрального штабу на те як незадовільно працював офіційний районний передвиборчий штаб Віктора Ющенка. Ми не маємо можливості навести скарги тут в повному об”ємі, але за бажанням можемо надати оригінали цих документів.

Отже, за результатами обробки цілого ряду скарг, можна навести наступні факти:

керівниками Доманівського районного штабу були Янковська Любов Василівна та її заступник Цицик Іван Васильович

- районним виборчим штабом агітаційна робота фактично не велася. Керівництво районного штабу не займалося виборами, не проводили навчання членів комісій та спостерігачів. Всі люди, які допомагали щось робити, були знайдені без їх допомоги та участі. Майбутні спостерігачі, та група виборців, що активізувались після першого туру, своїми силами, як могли, проводили усну агітацію серед населення, підбирали людей на посади членів комісій, спостерігачів, тощо. Якщо до першого туру з керівництвом (Янковською та Цициком) можна було зв”язатися, то під час другого та третього знайти їх було просто неможливо.
- бездіяльність керівництва штабів надала можливість голові райадміністрації Власюку В.Д., та головам сільских рад підбирати для роботи комісій „своїх людей”, родичів, кумів, сватів тощо. Приклади з призвіщами містяться у скаргах. Відсутність реальної протидії дозволяла такі дії, як „керування” процесом з боку місцевих начальників. Так, сільский голова Т.Л.Кушнір та голова акціонерного товариства О..В. Сіроштан, отримавши посвідчення кореспондентів районної газети „Трибуна хлібороба”, керували збором заяв та довідок від пенсіонерів та процесом голосування за межами дільниці.
- Більше того, активісти в своїх скаргах роблять висновок, що окрім бездіяльності та фінансових зловживань, після другого туру (після оголошення Ківаловим що Янукович - президент) Янковська та Цицик почали відверто працювати на Януковича. Ними була здійснена часткова кадрова ротація представників від Ющенка в комісіях та серед офіційних спостерігачів, що працювали в першому та другому турі. На заміну їм були поставлені люди, що працювали в першому та другому турі в команді Януковича. (приклади с. Прибужжя, с. Мостове, с. Кузнєцове, с. Лідіївка, с. Володимирівка ). В с.м.т. Доманівка, дільниця 108, 133 ВО. головою комісії призначається, з подачі Янковської, Володимир Леонідович Поплавський. Поплавський - близький бізнес-партнер Власюка, голови райдержадміністрації, ключової фігури штабу Януковича, через якого проводилось фінансування штабу. Так, лише при банкрутстві СВК „Прогрес” та розграбуванні агрофірми „КлоРАВІА”, через нього було вкрадено більш ніж 2 000 000 гривень. Поплавський стає головою комісії на дільниці №108 від Ющенка, хоча працює на Януковича. Самий цікавий момент, складається в тому що зараз Поплавського висувають від обласного штабу Ющенка (керівник – Ю. Ширко) на посаду голови райдержадміністрації, замість його бізнес-партнера Власюка (заміна „шила на мило”).
- Роль Власюка в організації тиску на людей за Ющенка та в організації фальсифікацій в районі – ключова. Так, людей від Ющенка примушували писати заяви та виходити з комісій ще перед першим туром, в т.ч. під загрозою звільнення, замінюючи їх на інших людей, що насправді працювали на перемогу Януковича Активні помічники Власюка – його замісник Дмитро Дмитрович Левік, голова райради Надія Анатолійовна Мазалова, голова селищної ради Олександр Олексійович Дога, та голови наступних сільских рад: Тарас Кушнір (Мостівська), Іван Соколюк (Маринівська), Віктор Ковальов (Щасливська), Сергій Бесараб (Богданівська), Ольга Уманець (Фрунзенська). Наприклад, ними (та головою офіційного штабу Януковича Грубим) було організовано масовий збір заяв про голосування на дому – по окремим сільским радам кількість тих хто голосував на дому досягала 40% виборців. Ними спеціально готувались і виїзні групи для голосування за межами дільниць. В групу виконавців також входили М.П. Касімов (голова приватного підприємства ім. Суворова), С. А. Збуровський (голова ПСП ім. Щорса), Сіроштан О.В. (голова АТ „Україна”), Туровський А.С (голова АТ „Шляховий”), Бесараб С.Б. (голова ПСП „Едем”)
- Доманівська райрада виступила з заявою, про підтримку „президента Януковича”. Однак, сьогодні всі ці люди – „палкі” прихильники „помаранчової ідеї”
- одночасно, цілий ряд людей, які не знаходились на штабних посадах, працювали добровільно, дуже сильно допомогли кампанії В. Ющенка – Роман Володимирович Клос та Катерина Петрівна Апостолі– керівники штабу комунікаторів, організатори агітаційної роботи. До речі, комунікатори утворили ядро активістів, які реально працювали під час кампанії. Створення сітки агітаторів, постачання агіт-продукції, організація кістяку спостерігачів та членів комісій – все це їх робота.
- Скарги дають підстави стверджувати, що керівники районного штабу вчинили масові фінансові зловживання – так, крім того що людям (офіційним спостерігачам та членам комісій) за роботу виплачувались значно менші суми, крім того що десяткам людей станом на 15 січня не виплатили за другий та за третій тур взагалі нічого, крім цього не виділялись жодні кошти на такі речі як транспортування документації та на інші оперативні витрати. Активісти прямо пишуть, що єдине що вдалось керівникам районного штабу - це відчутно покращити свій фінансовий стан. На звернення до обласного штабу про відсутність фінансування, була одна відповідь – „вами не здано протоколів”. В той самий час, всі протоколи, в належній кількості копій та оригіналів оперативно після підрахунку голосів доставлялись активістами в районний штаб.
- не зважаючи на те, що після другого туру на Янковську подавалися підписані скарги до керівника обласного штабу Ю. Ширка, останній їх проігнорував та вона залишилась на посаді під час переголосування третього туру
-
Підсумки

Із звітів незалежних свідків, активістів з Києва, які приїхали в Доманівський район і були залучені за інформаційною підтримкою сайту „Майдан”, ми отримали повне підтвердження тих негативних фактів, що наведені тут про керівників районного штабу Янковську Любов Василівну та її заступника Цицика Івана Васильовича.

Доманівський район – 39 дільниць, лише 5 – більше 1 000 виборців, ще 11 – більше 500 виборців. Інші дільниці – це маленькі села, розкидані на великій території, на якій практично відсутні дороги. Отже, район для роботи по виборам – дуже складний. Але навіть в таких районах можна і потрібно успішно працювати – що засвідчив приклад схожого за географією Братського району, де результат був набагато кращий (співвідношення Ющенко-Янукович, третій тур: Братський район - близько 44 на 52%, Доманівський район – 32 на 65% ). Фінансування виділялось приблизно однакове, тому гірші результати викликані поганою роботою районного штабу.Люди, які працювали для перемоги В. Ющенка:
Власник кав”ярні “Відос” Васьків Сергій Миколайович, його дружина Олена Іванівна – фактично на базі їх кав”ярні діяв неофіційний штаб Ющенка в Доманівці. Весь персонал допомагав чим міг всім, хто працював за Ющенка. Роман Володимирович Клос та Катерина Петрівна Апостолі, керівники групи комунікаторів, та учасники цієї групи. Велика кількість нештабних активістів, що включились в роботу після першого та другого турів. До сих пір зберігається фінансова заборгованість штабів по відношенні до людей, що працювали на виборах. До сих пір з боку „впливових людей” відбуваються переслідування активістів кампанії за Ющенка. Про відношенню до багатьох з них не відновлена справедливість, в т.ч. продовжують діяти незаконні судові рішення. Так, звертаємо увагу суддів Верховного Суду на те, що в цей час в Верховному Суді перебуває скарга Р.В. Клоса на дії доманівської райдержадміністрації, які довели до банкрутства та за безцінь розпродали „своїм” людям майно фірми КлоРАВІА (цей випадок наведений вище). Ми просимо суддів ВС якнайшвидше розглянути скаргу.


Люди, які працювали для перемоги Януковича:
Керівники районного штабу Ющенка Янковська Любов Василівна та її заступник Цицик Іван Васильович, голова райдержадміністрації Власюк В.Д., його бізнес-партнер Володимир Леонідович Поплавський, замісник Власюка Дмитро Дмитрович Левік, голова райради Надія Анатолійовна Мазалова, більшість Доманівської райради


Головний мотив дописів реальних, а не „штабних”, активістів кампанії Ющенка в Доманівському районі наступний – якщо у кадровому питанні та у питанні організації роботи все буде залишено так як було на цих виборах, якщо обласний штаб продовжить бездіяльність та більш того, буде допомагати людям що працювали за Януковича ставати новою владою (як це може статися у випадку з Поплавським), якщо не буде використовуватись наявна інформація від добровольців не-штабістів, про те хто як працював на виборах, більше того якщо така інформація не буде використана як критерій під час призначень на посади – вибори 2006 року для сил, що підтримують Ющенка, будуть програні з тріском.

Але саме головне – що у такому випадку високі поточні сподівання людей щодо зміни влади на кращу не будуть здійснені, і це призведе до розчарування та інших негативних ефектів.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106425280.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua