Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 24-01-2005
СПЕЦКОР: Дніпропетровська "п'ята колона" активізується

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106555477.html

В Дніпропетровську лідер місцевої російської громади Трухов публічно ображає всенародно обраного Президента Ющенка, називає його прихильників фашистами та провокує силове зіткнення.

На досить невелелюдному мітингу в Дніпропетровську (16.01.05) прихильників Януковича - до п‘ятисот учасників, голова місцевої російської громади Трухов разом з керівниками ПСПУ - Н. Вітренко та В. Марченко - висловили на адресу всенародно обраного Президента Віктора Ющенка та його прихильників чимало образ. На дійстві, що зібрало, в основному, пенсіонерів, учнів ПТУ й інших привезених на захід, проводився збір підписів за утворення так званого ПІСУАРу. Традиційно, що цілком зрозуміло, тут не було жодного державного прапору України, натомість майоріло чимало російських триколорів.

Відгукуючись на це ганебне “мєропріятіє”, поряд спонтанно зібралися помаранчеві, скандуючи: “СХІД І ЗАХІД РАЗОМ!”, “Ю-ЩЕН-КО!”, “ЗЕКА ГЕТЬ!”.

“Януковичі” в притаманній їм манері поводилися дуже агресивно: адресували помаранчевим непристойні жестикуляції, брутально лаялись, намагались атакувати приватні авто з жовто-гарячими стрічками, що проїжджали повз.

Колишній вчитель Дніпропетровського навчально-виробничого центру № 2 (освітянин стояв під прапором “ТАК! ЮЩЕНКО”) раптом побачив серед прихильників Януковича випускницю закладу, яка, м’яко кажучи, аж ніяк не вирізнялася здібностями і протягом навчання була на уроках, щоб не образити дівчину, серед наймовчазніших при відповідях.

- Оксано, чому ти тут? Хто тебе сюди відрядив?

У відповідь, Хворостинко (прізвище Оксани) лишень розгублено блимала очима.

Один з “ющенківців” підійшов до чоловіка, який спереду був обвішаний портретом Віктора Федоровича, а ззаду транспарантом: “Марганець за Януковича!”.

- Так Марганець і “заіржавіти” може, - пожартував він. - І скільки ж там вас таких?

- А оно тебе надо? - почув у відповідь. - Иди себе…

Відзначився й місцевий захисник прав росіян Трухов. Спочатку він з кількома десятками “бандюковичів” став на шляху руху прихильників Ющенка, всіма силами намагаючись зорганізувати зіткнення. Вчасно реагуючи на його провокативні дії, метри, що залишались між “стінками” біло-голубих й помаранчевих, зайняла міліція, запобігши можливому силовому протистоянню. Трухов дав команду скандувати й сам виступив солістом: “ФА-ШИС-ТИ!”. Натовп “бандюковичів” на чолі з Труховим озвіріло кричав цю образу ледь не в обличчя “ющенківцям”.

- Вы Трухов? - запитали в нього люди. - Как же вам не стыдно?..

- А кто теперь у Ющенко в области правая рука? - відповідав Трухов. - Бычков (депутат ВР - авт.), который отобрал квартиру у моего родственника и продал ее?!

Так мотивував свої дії керівник місцевої організації “Русского блока” Трухов. Чи це не його підопічні (а може і він сам) де-інде малюють на парканах обласного центру свастику поряд з прізвищем Президента Ющенка?

Між тим проросійські розкольники піднімають голови, намагаючись дестабілізувати ситуацію в країні. Чи не підіграє їм соціаліст О. Мороз, подавши до ВР проект Закону про надання статусу офіційної в Україні мови - російській? Хіба Мороз не розуміє, що це лише підігріватиме абсолютно зайві в цей час емоції, а українська, враховуючи теперішні реалії на Сході, опиниться в нерівних, програшних для себе умовах у порівнянні з російською? Та й взагалі, в чому актуальність та нагальність цього закону? Чи у такій спосіб Сан Санич намагається переманити на свій бік певну частину маргінальних прихильників своєї запеклої “товаришки” з Конотопу й самого Януковича, які зараз виступають єдиним фронтом?

Для повного успіху Олександру Олександровичу залишаєтья тільки підтримати ініціативу Януковича про запровадження в Україні інституту подвійного громадянства. Тоді Віктор Федорович справді може спокійно піти у забуття, адже його інтереси в політикумі будуть гідно представлені.

СПЕЦКОР - авторський проект журналіста Олексія Мазура

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106555477.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua