Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 24-01-2005
Олександр Мороз: Заява

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106563586.html

Спільна Заява
Політвиконкому та Фракції Соціалістичної партії України
з приводу суспільних очікувань від обрання нового Президента України

Соціалістична партія України вітає Віктора Андрійовича Ющенка із обранням главою Української Держави та вступом його на цей пост. Соціалісти України розцінюють цю перемогу як успіх сил демократії та прибічників верховенства права, як приклад історичної справедливості, згідно з якою антинародна авторитарна влада мала піти в небуття.

Одночасно досягнуто стратегічної двоєдиної мети, визначеної ключовою в програмних документах Соціалістичної партії: зміна системи влади та усунення режиму Л. Кучми. Вважаємо це серйозним досягненням, задля якого виправданими були компроміси, поєднання зусиль лівої та правої опозиції.

Підтримка Соціалістичної партії сприяла перемозі Віктора Ющенка. Зусилля партії, її активу були зосереджені на персональній підтримці кандидата в президенти, пропагуючи зобов’язання, взяті ним напередодні другого туру голосування і викладені в спільній угоді, підписаній В. Ющенком та О. Морозом.

Соціалісти беруть до уваги, що частина пунктів згаданої угоди вже виконана. Внесені зміни до Конституції України, подовжено мораторій на приватизацію землі сільськогосподарського призначення, прийнято рішення про виведення українських військових з Іраку.

Ми розуміємо, що підтримка кандидатури президента певним чином означає і нашу відповідальність за здійснення ним внутрішньої і зовнішньої політики. Міра нашої відповідальності визначається можливостями впливати на цю політику. В цьому сенсі за умови однакового розуміння необхідності нашої співпраці ми готові запропонувати В. Ющенку свої політичні, організаційні та кадрові ресурси, залучення на підтримку його політики наших партнерів з Соцінтерну. Цього, до речі, очікують наші виборці, учасники “помаранчевої” революції. Це покладає на нас спільно додаткову відповідальність.

Нова влада своєю діяльністю зобов’язана забезпечити довіру людей до себе. Наріжним каменем такої довіри є прихід до влади людей, які її не представляли в режимі Л. Кучми, довіра до яких за багато років перебування в опозиції формувалася відстоюванням прав виборців. Людей, для яких необхідність розмежування приватних інтересів від суспільних давно є суттю переконань і правил поведінки. Відокремленість, в першу чергу бізнесу від політики на всіх рівнях – від місцевого до центрального - стане першим тестом нової влади на порядність.

Соціалісти не шукають особистої чи корпоративної вигоди в новій політичній ситуації. Наша мета – добробут людей, захист їх гідності та перспективи для кожного в суверенній українській державі. Ми будемо добиватися цієї мети незалежно від входження чи невходження в структури влади.


Голова Соціалістичної партії України
Олександр Мороз

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106563586.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua