Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-01-2005
Славко Волинський: Україна та ЄС - найближчі перспективи.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106660252.html

Якою буде реакція Європейського Союзу , якщо Україна невдовзі подасть заявку на вступ до цієї організації? Запитання на цю тему стали основними під час нинішньої прес- конференції у Єврокомісії. Етапи вступу України в ЄС окреслила у своїх відповідях речник Європейської комісії у справах зовнішньої політики Європейської Комісії Емма Удвін.

З подробицями на цю тему брюссельський кореспондент радіо "Свобода" Славко Волинський.

Відповідаючи на це запитання представник Єврокомісії зазначила , що офіційний Київ може подавати заявку на членство в Європейському Союзі і розповіла як це робиться. Спочатку Україна повинна звернутися з офіційним проханням до Ради Європейського Союзу. До цієї структури входять лідери 25-ти країн Європейського Союзу. Далі це клопотання Рада Євросоюзу переадресовує до Європейської комісії для його вивчення. Єврокомісія здійснює детальний аналіз політичного, правового, економічного становища України і потім передає висновки своїх досліджень назад у Раду ЄС. Після цього 25 країн учасниць Євросоюзу повинні дати відповідь: «так» , чи «ні». Ця процедура, зауважила Ема Удвін, триває приблизно рік, або й довше.

Один із журналістів поцікавився, чому ЄС розпочав переговори про асоційовану угоду з Боснею-Герцеговиною, яка передбачає приєднання Боснії до Євросоюзу, а Україну, де стан економіки значно кращий ніж у Боснії обмежив лише Планом дій в рамках «Європейської політики сусідства». На це Емма Удвін відповіла, що таким було рішення Ради ЄС.

Щодо Плану дій з Україною, то Емма Удвін наголосила, що цей документ є доволі гнучким і дає можливість до тіснішої співпраці між ЄС і Україною в політичній і економічній сферах. Але разом з тим представник Єврокомісії кілька разів наголосила, що «Європейська політика сусідства» не є політикою розширення Євросоюзу і тому не передбачає членства в ЄС.

На прохання радіо «Свобода» уточнити, що саме міститься в параграфах, які будуть додані Єврокомісією до плану дій Емма Удвін відповіла:
(голос) « Рада ЄС звернулась до пана Солани і пані Вальднер (комісара у справах зовнішньої політики Європейського Союзу) підготувати пропозиції стосовно поглиблення взаємин з Україною в контесті Плану дій. Тепер вони готують лист до країн- членів ЄС з пропозиціями. Їх є десять. Члени Євросоюзу ознайомившись з цими пропозиціями винесуть їх на голосування під час засідання міністрів закордонних справ наступного понеділка, 31 січня. Я не буду деталізувати ці пропозиції - лише скажу, що в них вказано як прискорити процеси демократизації, зміцнити законодавство,та провести реформи в інших важливих ділянках життя України».


31 грудня в Брюсселі міністри закордонних справ ЄС також обговорять терміни надання Україні статусу держави з ринковою економікою, створення вільної зони торгівлі , а також говоритимуть про надання Україні ефективної допомоги для вступу до Світовової організації торгівлі .

Емма Удвін до цього додала, що зараз ЄС обговорює можливість укладення з Україною нової двосторонньої угоди замість вже існуючого Договору про партнерство і співробітництво.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106660252.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua