Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-01-2005
Початок розслідування: люди гинуть за землю?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106665183.html


Звертаємо увагу вінницьких правозахисників: подальше вивчення цієї справи може вивести на досить несподівані викриття.

Тіло Олійника Андрія Анатолійовича, 1980 р.н. Техніка-землепровідника ВАТ «Вінницяводпроект», робота якого була безпосередньо пов’язана з відведенням земельних ділянок по Вінниччині, було знайдено повішеним на власних шнурках у лісі. Справу закрито як самогубство.

Тіло Олійника Андрія Анатолійовича, 1980 р.н. Техніка-землепровідника ВАТ «Вінницяводпроект», робота якого була безпосередньо пов’язана з відведенням земельних ділянок по Вінниччині, було знайдено повішеним на власних (шнурках) у лісі за 40 км від міста. Від родичів загиблого відомо, що з дому він пішов 17-го листопада. Саме цю дату записали судмедексперти як дату смерті загиблого, коли тіло було знайдено 5-го січня цього року. Незважаючи на плюсову температуру попередніх тижнів, тіло за свідченням родичів виглядало абсолютно не як тіло, що висіло півтора місяці в лісі. Але судмедекспертиза не дуже переймалася встановленням справжніх обставин загибелі потерпілого, речі вбитого хлопця опинилися зниклими, коли родичі намагалися отримати їх у моргу.

Кримінальну справу закрито. Смерть була представлена як самогубство.
Безперечно, 24-річна здорова людина навряд чи повісилася б сама в лісі на власних шнурках. Тому родичі звернулися з проханням розслідувати цей злочин до одного із слідчих прокуратури м. Вінниця. Однак вже на 3-й день ця людина «зникла», перестала відповідати на телефонні дзвінки. Спілкування зі слідчим таки відбулося, але воно полягало в одному короткому повідомленні: «Справу закрито, більше питань не задавайте…».

З точки зору здорового глузду найвірогіднішою виглядає версія загибелі потерпілого в зв’язку з його професійною діяльністю, яка полягала в безпосередній роботі з інформацією по відведенню земельних ділянок на Вінничині. Андрій мав безпосередній доступ до такої інформації. Мабуть прокуратурі не завадило б перевірити, які земельні ділянки суттєві за розміром було відведено останнім часом та на чию користь.

Довідкова інформація про місце роботи загиблого: ВАТ "Проектно-вишукувальний інститут по проектуванню об'єктів в/г будівництва Вінницяводпроект" (код 01039607) здійснює діяльність щодо геодезичних, геологічних вишукувальних робіт. Має ліцензію землевпорядні, геодезичні роботи. З сайту istock.com.ua:
“ВАТ "Вінницяводпроект" проводить наукове обгрунтування захисту навколишнього середовища, розробку нових конструкцій, систем і споруд водного господарства. Забезпечує проектно-кошторисною документацією об'єкти водогосподарського, меліоративного, гідротехнічного, господарського, промислово - громадського і сільськогосподарського будівництва.

Розробляє проекти :
- будівництва, відновлення, реконструкції, капітальних і поточних ремонтів
об'єктів осушення, зрошення, ставків, водопостачання, водозаборів із підзем-
них та поверхневих джерел, очисних споруд і каналізації, газопостачання,
теплопостачання, шляхів і мостів;
- упорядкування сільських населених пунктів, землевпорядкування і інвентаризації земель, відродження малих річок та інше.

Виготовляє технічну документацію по видачі державних актів на право власності або користування землею юридичним та фізичним особам, виконує геодезичні роботи по розпаюванню земель колгоспів. Виконує топогеодезичні, геологічні, геофізичні, гідрогеологічні, гідрологічні, грунтово-меліоративні, агроекономічні, іхтіологічні, шляхові, культурно-технічні та інші вишукування на території Вінницької області та інших областей України.”

Володарем підприємства згідно даних ДКЦПФР є відомий на Вінниччині підприємець Боледзюк Михайло Федорович, який разом із паном Нагагою А.П. володіли 68% акцій ВАТ станом ще на 31.12.2002.

Пан Боледзюк М.Ф. також є головою правління ВАТ "Мурованокуриловецький завод мінеральної води "Регіна", яке розливає мінеральну воду. (і відповідно використовує надра, яке саме собі розподіляє через володаря).
В свою чергу ВАТ «Реґіна» (www.regina.ua) входить до корпорації «Прем’єр – Фінанс», яку очолює пан Володимир Прудивус (prodivus.com.ua).

(Як же ж такі впливові господарі підприємства, не домоглися реального розслідування справи по очевидне вбивство? Чи життя людини не варте зайвої турботи?)

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106665183.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua