Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-01-2005
Кармазин-Боделану: "К ноге!". А может, все-таки скажем слово "Сидеть!"?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106743539.html

На пошту "Майдан-Інформу" надійшло звернення Партії захисників Вітчизни, головою якої є народний депутат, нашоукраїнець, відомій юрист Юрій Кармазін. Це звернення викликало низку сумних питань. Наводимо текст звернення разом із коментарем Майдан-Інформу.


Партія захисників Вітчизни обіцяє звільнити Одесу від Руслана Боделана

Народний депутат України, лідер Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін заявив, що активісти очолюваної ним партії робитимуть все можливе для зупинення процесу продажу власності та майна одеситів.


Безсоромний розпродаж Одеси, який триває під патронатом міського голови Р.Боделана, давно став "притчею во язицех". Розкрадання найціннішої землі тривало навіть під час панічних позачергових сесій кишенькової міськради в листопаді минулого року, коли першим питанням порядку денного було звернення до Кучми з вимогою ввести в країні надзвичайний стан, а другим - чергове сумнівне рішення про надання права користуватися земельними ділянками...

«Продовження «деболенізації» в Одесі допущено не буде. Це нехай нинішній міський голова розуміє як хоче, але жодного рішення з продажу майна Одеси прийнято не буде. А якщо і буде - вони будуть скасовані.

Як говориться, "ці слова - да Богові у вуха". Але виникає запитання: а коли будуть переглянуті та (у випадку наявності підстав) скасовані сумнівні рішення минулих часів?

Я хочу щоби мене почув Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький. Зручно виглядати «добрим для всіх», але слід і вдаватися до захисту громадян України, рядових одеситів. Останнім часом пан Гриневецький не здатен виконувати ці обов'язки. Він виглядає нездатним зупинити апетити пана Боделана, хоча важелі для цього має всі», сказав Юрій Кармазін.

Звичайно, коли народний депутат хоче, щоб його почув держслужбовець, він складає та надсилає йому відповідний депутатський запит. Сьогодні депутат звертається з такою метою до інтернет-сайту. Можливо, час змінився, і така форма спілкування та виконання депутатом своїх безпосередніх обов'язків ефективніша. Але фактом є, що за багато років нічого не змінилося у відносинах губернатора Гриневецького та мера Боделана. Губернатор ніколи (а не тільки " останнім часом ") не був "тим, хто зупиняє апетит" Боделана. І важелі впливу на мера він мав багато років, але не використовував. І депутати ВР не бачили в цьому величезної трагедії.

Голова Партії захисників Вітчизни закликав керівництво Одеської обласної прокуратури та Служби безпеки України звернути увагу на рішення з продажу майна Одеси, які останнім часом ухвалює сесія Міської Ради.

Пробачте, пане, " останнім часом " - це коли? Вчора, позавчора? Тиждень тому? З початку "помаранчевої революції"? Пане Юрію, Ви, як депутат, можливо, не так часто буваєте в Одесі, а тому запевняємо: розпродаж майна та протизаконна забудівля курортної зони триває вже дуже довго. Скажіть будь ласка: хто "зверне увагу" на рішення минулих років? Хто поверне Одесі її скарби?

За його словами, «Партія захисників Вітчизни належним чином підготувалася до процесу відкликання міського голови Одеси і депутатів Одеської міської Ради.

А ось цей пасаж викликає цілу низку питань.
Відомому юристові та народному депутатові має бути відомим, що відкликання міського голови і депутатів здійснюється шляхом референдуму. А потому фразу " Партія ... належним чином приготувалася " ми розуміємо таким чином, що:
1. Партія вже провела збори двохсот одеситів, на яких утворила ініціативну групу (Стаття 16 Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми")
2. Партія зареєструвала ініціативну групу та отримала відповідне свідоцтво за підписом міського голови Р.Боделана (Стаття 17 Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми")
3. Партія зібрала 60 тисяч підписів мешканців Одеси та провела їх перерахування, дотримуючись вимог ст.ст. 18, 19, 20 Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми".
Виконання цих трьох вимог дозволяє перейти до безпосередньої роботи для підготування референдуму: складати комісії, агітувати тощо. Якщо все це не було зроблено, то слова "належним чином приготувалася" треба, як кажуть в Одесі, поділити на десять.

Якщо продаж Одеси триватиме - нехай вони будуть готові до того, що їм доведеться за все відповідати».

" Якщо продаж триватиме ..." Як це розуміти??? А якщо тривати не буде - ніхто нічого робити не стане, всі залишаться у спокої? Це що виходить, що "незаважання новій владі" є індульгенцією за колишні гріхи!

Складається стійке враження, що керівники партії вустами Кармазіна старанно подають сигнал меру Боделану: "Треба сидіти смирно і не заважати нам. І тебе ніхто не турбуватиме за минуле" .

Юрій Кармазін переконаний, що «після виступу Сергія Гриневецького та його участі у з'їзді сепаратистів у Северодонецьку його шанси залишитися на посаді Голови Одеської облдержадміністрації стрімко зменшилися. Я буду визначати свою позицію з цього питання за конкретними кроками Гриневецького спрямованими на припинення розпродажу Одеси».

Саме так, "на припинення". Не на "скасування прийнятих у минулому незаконних рішень", а "на припинення". І ще один нюанс: губернатор Гриневецький, який, за словами Кармазіна, має "всі важелі впливу на міське керівництво, але не зупинив розкрадання Одеси, до певного часу мав якісь шанси зберегти посаду, але ось поїхав в Северодонецьк - і шансів немає...


Шановний пане Кармазін! Майдан-Інформ ставиться до Вас з повагою як до сміливої та принципової людини. Але в останній час те, що робиться в Одесі членами партії, яку Ви очолюєте, викликає сумні запитання. Наприклад, нещодавно Ви наголосили, що " поновлюється розслідування і за справою щодо фальсифікації результатів голосування виборів Одеського міського голови у 2002 році " (http://maidan.org.ua/static/news/1104437426.html). Сьогодні про це - жодного слова, навіть навпаки, одеській владі фактично пропонуються умови, виконання яких може стати підставою для незаконного непритягнення до відповідальності.

Або такий приклад: майже місяць тому, за повідомленням преси (http://www.silanaroda.com/index.php?itemid=1281&mode=full), Ваші товариші по партії почали збирання підписів за відкликання міського голови. Де ці підписи? Чи збиралися вони з суворим виконанням процесуальних умов? Напевно, ні. Скажіть, будь ласка, навіщо було починати та піарити цей повністю позбавлений юридичного сенсу демарш? Навіщо випускати обурення одеситів, як пар у свисток?

І останнє, найсумніше, питання. Чому Партія захисників Вітчизни, яка вже фактично зірвала одну кампанію по збору підписів в Одесі, знов повернулася до цієї благодатної теми саме зараз, коли як раз вирішуються питання про розподіл посад, починаючи з губернаторської?

Дивлячись на це, остання промова міського голови пана Боделана про те, що він має намір балотуватится на третій строк, виглядає досить небезпідставною. Таке враження, що нові умови гри для пана Боделана вже доведено. Чи не так?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106743539.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua