Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 27-01-2005
Нестор: Розвіяння міфів про коаліційні угоди між Ю і Ю
Вільний Форум

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106840285.html

Безсмертний недавно виголосив цілий ряд дурниць і відвертої брехні на яку повелися чимало прихильників Ющенка. Зокрема створено міф про те, що мовляв Юля не виконала якихось зобов"язань і тому не може претендувати на виконання зобов"язань Ющенком.

Коли я почув, що Юля нібито взяла на себе зобов"язання на Сході, то здивувався, бо саме взяття яких би то не було зобов"язань є безглуздям. Але потім опублікували коаліційну угоду і все стало на свої місця. Ніяких зобов"язань не існує. Проте міфи і надалі стійко тримаються окремих голів. Зокрема багатьом не дає спокійно спати пункт 8 коаліційної угоди

http://www.pravda.com.ua/archive/2005/january/26/3.shtml

Одже про маленький вклад Юлі в перемогу. Так може говорити або людина, яка не має жоднісінького уявлення про роботу штабів або така рідкісна падлюка як Безсмертний.

Пояснюю. Закріплення окремих регіонів за окремими політичними структурами це чисто організаційне питання і ніяк з вкладом в перемогу не пов"язане. Пояснюю на прикладі. Штаб Януковича було сформовано також на багатопартійній основі і до поділу повноважень вони підійшли принципово по іншому ніж штаб Ющенка. В них все ділили по роду занять. Так в нас на львівщині демсоюз відповідав за набір янучарських спостерігачів і членів ДВК, регіони за агітацію і махінацію, сдпу(о) за оплату і т.д. Це створювало в рядах янучар страшенний безлад, бо люди наймалися в одному штабі, а платити зарплату їм мали в іншому. В результаті багатьох кинули.

В нас же був територіальний поділ повноважень. Так в моєму районі за все відповідав РУХ і в його штабі сходилися всі організаційні кінці десь відповідальність була за ПРП десь за Батьківщиною десь за УРП і т.д. В цілому за львівщину відповідав НУ. Але тільки дурна людина може вважати, що це означає, що вся робота провордилася лише членами і прихильниками тих партій, які організаційно були закріплені за тими чи іншими регіонами.

Наприклад, я (прихильник БЮТ) прийшов в районний штаб (в якому керівні посади займали РУХівці) і заявив про бажання працювати. І мені виділили ділянку роботи. І я працював. Дійсно прихильників Юлі менше ніж прихильників Ющенка, але вони більше "нарвані" , тобто такі самі активні як і їх лідер. Так прихильників Ющенка у Львові 85-90 %, але мало хто з них до революції хотів робити щось більше ніж здійснити похід на дільницю (деякі самі активні ще на мітинги ходили .

Коли я прийшов в штаб, то там існувала реальна проблема, що прихильників багато, а робочих рук - катма. Обидві дільниці, де я працював головою на момент мого приходу працювали як сокира плаває. Вони були укомплектовані членамі від Ющенка. Але всі вони навідріз відмовлялися бути головою чи секретарем. Боялися брати на себе відповідальність. Зараз це звучить смішно, але моя мама, коли дізналася, що я став головою дільниці сплеснула руками і сказала: "Тебе посадять". Янучари бойкотували роботу дільниць і працювати було дуже важко. Я працював сам і приводив в штаб інших людей, які є прихильниками Юлі. Мені здається, що в керівному складі комісій нашого округу добра половина були прихильниками БЮТ. Принаймі кадрових ющенківців було дуже і дуже мало.

Сподіваюся, що я переконливо пояснив, що вклад Юлі в перемогу був дуже і дуже вагомим на львівщині та інших західних регіонах. Так само і на сході. Відповідальність БЮТ за організацію роботи не означає, що Ющенко вивів свої "війська" з шести областей і там хазяйнувала виключно Юля. Масса місцевих штабів очолювалися ющенківцями, а БЮт брало а себе координацію зусиль на регіональному рівні. Так наприклад всюди в Луганську який став нашим підшефним регіоном в третьому турі ми працювали з ющенківцями. Так що казати, що ось там працював Ющенко і переміг, а отам працювала Юля і програла є повним безглуздям.

Люди, які не знали кухні роботи штабів можливо і не розуміють цього, а Безсмертний розуміє і тим не менше нагло бреше збиваючи з пантелику людей.

Для мене є очевидним, що без Юлі і її прихильників Ющенко однозначно програв би (як це було в 2002 р.) і тому виходячи з цього призначення Юлі прем"єром є логічним кроком. Виграли вибори не НУ, а коаліція "Сила народу". Юля другий по популярності політик в коаліції "Сила народу" після Президента. Цього ніхто заперечувати не буде. Мені дивно, як дехто намагається довести логічність претензій Порошенка на Кабмін порівнює як аргумент рейтинги Юлі і Ющенка. Це ж звичайнісінька підміна понять. Якби Юля мала вищий за Ющенка рейтинг, то мабуть сама б і стала Президентом, але не про це йдеться. Інша справа якщо порівняти Юлині 7 % (насправді значно більше) з рейтингом Порошенкової Солідарності (0,001 %), то вийде дуже смішно.

Так що по суті коаліційних угод ніяких питань бути не може. Все справедливо. В угоді чітко записано хто стає Президентом, а хто прем"єром. І ніде не написано, що Юля за прем"єрство повинна ще відпрацювати і дати певний процент.

Тепер щодо секретності-підкилимності. Тут також я не бачу нічого дивного. Коаліційні угоди приховувалися в першу чергу від янучар. Можна собі мальовничо уявити вой піхвовшиків якби ці документи потрапили їм в руки. Тоді б антикампанія проти Ющенка перетворилась би в антикампанію проти Ющенка і Тимошенко разом, тобто в два рази підсилилась би. Можна собі уявити гельманівську платформу брехні: "Я б з радістю проголосував би за Ющенка але я не підтримую прем"єрство Юлі тому голосувати за Ющенка не буду". Цей меседж крутився б по ТБ круглодобово.

Ющенко дуже добре зробив, що не оприлюднив ці угоди. Нажаль в його команді ще повно всіляких гнид, які повспливали тепер після перемоги. Якби ці угоди були б оприлюднені до виборів, то вони б смерділи раніше реально ставлячи під удар кампанію Ющенка.

Ну і нарешті про шантаж. Я так розумію мається на увазі занепокоєння Юлі тим, що відбувається публічна гризня за посаду, яка належить їй згідно коаліційної угоди. Шкода, що дехто не розуміє простих понять і не відрізняє шантажу від нормальної вимоги виконання раніше підписаних домовленостей. Чому шантаж? Юля що силою примушувала Ющенка щось підписувати?

Раніше я не розумів, чому Ющенко тягне кота за хвіст і вдає нібито ніяких угод не підписував, але треба віддати йому належне кращого тесту на вшивість не придумаєш. За ці дні повспливало багато чого і в Президента тепер є багато підстав для роздумів і аналізу

Принаймі мої попередні твердження про те, що Порошенко і Безсмертний йдуть до влади не Україну будувати, а кишеню набивати знайшли тепер яскраві підтвердження. Трохи неясно що коїться з Стецьківим. Синдром Чорновола чи що?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1106840285.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua