Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 30-01-2005
Editorial: Як мер Ужгорода повторив шлях Януковича

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1107113786.html

З самого початку нехарактерним для цього засідання стала присутність всіх 40 депутатів. Востаннє в такому складі обранці збиралися на вручення «іменних» посвідчень. Значить і тепер, при змінах у владі, кожен з них прийшов з власної вигоди, аби зайняти підходящу позицію. Першим у наступ пішов секретар ради Бєляков, який з трибуни «нагрузив» усіх своїми досягненнями і заявив, що звільняється з посади через політичні переслідування з боку опозиції. Далі від комунальників Зозулинця і Петрішки надійшло повідомлення, що вони вийшли з СДПУ (о), а Левка і Зелінського — зі слободянюківської фракції «Місто». Ще ряд депутатів подали заяви на створення команд з гучними назвами.

Нарешті депутати перейшли до мирських справ і запросили на сесію представників ініціативної групи підприємців із «Зеленого» ринку. Вкотре вони сказали про свої претензії, висловили недовіру і небажання працювати з керівництвом ринку та вимагали створення робочої групи з реконструкції ринку, до якої б включили і їх. Депутат Чижмарь звернувся з усною заявою до прокурора міста порушити кримінальну справу проти директора Пономарьова за хабарі.

Коли врешті Чучка запропонував заслухати політичний звіт мера, і депутати прийняли за основу порядок денний, два активісти громадської організації «Пора» Віктор Щадей та Любомир Лазарь підбігли до трибуни, де сидів мер, і, щось там викрикуючи, жбурнули в нього кілька яєць. Реакція присутніх у залі працювала, ніби на гальмах. Всі сиділи і мовчки спостерігали за тим, що відбувається. Лишень після того, як хлопці використали свій яєчний запас і вже збиралися йти геть, на Лазаря з кулаками накинувся депутат Феєр, якому депутати не дали вчинити розправу. До речі, свідками самосуду були і правоохоронці, тому Феєру, очевидно, доведеться відповідати перед законом, а він, між іншим, мітив на посаду секретаря ради замість Бєлякова (напевно тому і прогнувся перед Погорєловим). Вже у коридорі Щадей пояснював міліції свій вчинок як протест проти бандюків при владі, які ще недавно тиснули на опонентів, кидали їх за грати, а нині намагаються перефарбуватися під помаранчевих.

Через певний час «поранений» Погорєлов таки вийшов до депутатів і повідомив, що сесію переносить на суботу, тому що погано себе почуває і нарешті красномовно заявив.., що в нього кинули каменем.

Погорєлов пішов шляхом Януковича. В нього жбурляли яйцями, а він каже, що камінням. Здається, подібну фразу ми вже чули у Франківську, коли місцевий студент жбурнув яйцем у Януковича. Для повного плагіату ще не вистачає Чорновола з Герман, які б знайшли на місці «злочину» акумулятор від відеокамери чи шарико-підшипник. Прес-служба мера повідомила, що їхнього патрона госпіталізовано до неврологічного відділення. Ну все як з Януковичем. Недарма під час сесії один з депутатів назвав Погорєлова не Віктором Володимировичем, а Віктором Федоровичем.

До речі, кажуть, останнім часом Погорєлов дійсно сів під крило Балоги, намагаючись таким чином віднайти імунітет від кари при новій владі. Але деякі ужгородці вважають, що мер не має права залишатися при владі, бо під час передвиборної кампанії сидів під Слободою і виконував команди бандюковичів. Нехай згадає, чи не з його подачі за командою есдеків збирали ужгородських базарників до Мукачева закидувати яйцями депутатів від «Нашої України». Тепер йому вернулося.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1107113786.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua