Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 01-02-2005
Роман Клос: Як проходили вибори на Миколаївщині

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1107246633.html

Бажання змін на краще в моїй Доманівщині (Миколаївщина) було настільки сильним, що його не могло спинити ніщо. Ще 4 липня на Співоче поле, де розпочався передвиборчий марафон Віктора Ющенка, з нашого району нас поїхало 11 чоловік.

Ім”я Ющенка, як майбутнього народного президента зріло давно, плекалась надія приходу в Україну нової, справедливої влади, а заодно і покладення краю безмежній прожерливості та наживі за рахунок простого та беззахисного люду знахабнілими чиновниками, що давно втратили людську гідність.

В Доманівщині, як і на Миколаївщині в цілому, самозбереження провладних структур проводилося безпосередньо через голову райдержадміністрації Власюка В.Д., яким, як і його колегами на Миколаївщині, персонально керував голова облдержадміністрації Гаркуша О.М.

Чинився сильний тиск на працівників адміністрації, всіх бюджетників, особливо вчителів та медиків. Постійні залякування про звільнення інакомислячих з роботи, про відчислення їхніх дітей з ВУЗів. З іменем Віктора Ющенка асоціювалось “страшне майбутнє” для України, тому всі, хто жив з надією приходу Ющенка, жорстоко переслідувались.

Першими в Доманівському р-ні роботу по розповсюдженню ідей Віктора Андрійовича зі мною почали Юрій Добров з Доманівки, Валентина Водош з Маринівки, сім”я активних добровольців з с. Жовтневе - Матійці Анатолій та Людмила, сім”я Бондарів з с. Прибужжя. Дуже серйозно включились в роботу студенти Миколаївських ВУЗів: Борецька Тетяна з с. Мостове та Пасніченко Володимир з с. Вікторівка. Вони особисто донесли до тисяч жителів району правдиву інформацію, чим переконали їх голосувати за Ющенка.

Бо з сторінок газет, як і з численних біг-бордів, дивилось на виборців лише обличчя “справедливого, правильного, надійного і послідовного” кандидата від влади. Тому адмінтиск не давав можливості службовцям вільно і вголос виражати свої особисті погляди.

Та було й так. В керівництві району хочу відмітити голову Доманівської райради Мазалову Н.А. – жінку, яку адмінвлада та “пахани” Доманівщини майже 5 років ставили на коліна. Більше 4-х років проводили знущання через штучно зроблений судовий процес, але зломити її не змогли. Надія Анатолійовна через своє службове становище не мала можливості відкрито вести агітацію за Ющенка. Але ту роботу, яку вона проводила в цьому напрямку, не оцінити неможливо. На жаль, про це відомо не всім. Проведена нею робота привела багатьох працівників райради, сільських голів та їхні колективи до підтримки Ющенка. Серед них: - Володимирівська сільрада - голова Герич Світлана4 - Заленоярська сільрада – голова Стельмащук Петро; - Козубівська сільрада – голова Гиріна Надія; - Сухобалківська сільрада – голова Гривнак Володимир; - Царедарівська сільрада – голова Шевченко Жанна.

Наприклад, облдержадміністрацією була дана вказівка про проведення позачергової сесії районної та сільських рад з питання оцінки політичної ситуації. Планувалась підтримка провладного кандидата. Було привезено готове рішення та звернення депутатів. В цій ситуації було приємно бачити мудрість цієї жінки, як керівника і людини. Вищеназвані та інші ради так і не прийняли нав”язаних їм рішень та звернень.

Здоровий глузд таких, як Мазалова, вселяють надію, що навіть такий сільськогосподарський р-н, як Доманівський, після прокучмо-янучарських орд підніметься з руїн. Піднімуться в районі села, відбудуються ферми, відродиться тваринництво, польові стани, як і раніше, з”явиться можливість працювати.

Є надія на те, що буде притягнуто до відповідальності головних руйників району: Глуха Івана, Гаркушу Олексія, Власюка Віктора, Поплавського Володимира, Бесарабів Сергія та Петра, та інших, хто приклав максимум зусиль для знищення сільськогосподарського виробництва в районі, переробної промисловості, машино-тракторного парку, соціально-культурних об”єктів.

Це робилось з метою прискорення скупки знецінених родючих земель Доманівщини. Ця штучно створена розруха через безробіття посіяла в народі бідність, пияцтво та наркоманію.

Звертаюсь до депутатів Миколаївської облради з запитанням. Яким чином ви допустили таку красиву рокіровку голови облдержадміністрації Гаркуші О.М. на голову облради?

Ви не могли не знати, що він дав особисті вказівки зробити банкрутами 17 господарств Доманівщини. Це відбулося через продюсерські рекомендації екс-нардепа Глуха І.В. (аналогічно – і по інших районах області) з метою створення своїх чергових фірм. У Доманівському районі це агрофірма “Меліоратор-Юг”, куди планувалось залучити за безцінь забране майно та землі збанкрутілих господарств району.

На мою думку, місце Гаркуші у в”язниці. А їхні підставні фірми та незаконно накоплені капітали через відповідні судові рішення повинні бути повернуті їх законним господарям.

В Миколаївщині, як і в Україні в цілому, повинна бути сформована влада з людей, подібних Віктору Ющенку та Юлії Тимошенко, яким небайдужа доля України, та кожного її жителя зокрема.

Доманівський виборчий комунікативний штаб
Клос Р.В.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1107246633.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua