Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 01-02-2005
Олександр Курилов: Один день життя комунального журналіста

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1107249165.html

Минулого тижня, в редакції газети міської ради "Вісник Кременчука" відбулися збори трудового колективу. Зібрання проходило під знаком неабиякої активності. Йшлося про майбутню колективну угоду, професійне виконання своїх обов'язків, включення колективу газети в число її засновників.
Заключний акорд - проголошення пишучою братією революційного гасла: нас багато, нас не подолати!

Скільки ми заробили ?

Як житимуть в 2005 році журналісти й увесь колектив газети міської ради "Вісник Кременчука" На цей рахунок питань багато. На зборах вирішили все робити за законом. Визначальні для колективу пункти слід ввести в колективну угоду. Далі самі збори - пункт перший порядку денного. Головний редактор узявся оприлюднювати свій звіт про роботу у минулому році. Спочатку звіт слухали, а потім спитали: для чого це? Ми вже чули таку інформацію зовсім нещодавно.
Пояснення лунали, але не всі у редакції знали - у лютому цього року головний редактор звітуватиме про свою роботу на засіданні міського виконавчого комітету. Керівник про це вголос не згадав, інші ж варіанти його відповіді видавалися не надто переконливими. Однак, всі ще один раз зрозуміли: депутати міської ради минулого року надали редакції 100 тисяч гривень, а редакція заробила ще, начебто, двісті тисяч. Надалі збори тривають, але обговорення першого питання припиняється...

Що ми обговорили ?

Двері кабінету головного редактора відчиняє адвокат місцевого автопарку. У нього, напевне попередженого про збори, є претензії до одного з кореспондентів. Той розповідаючи про ситуацію в Кременчуці, а йшлося про транспортні перевезення, понаписував багато чого.
Зокрема те, що АТП самовільно припинило перевозити людей на 8-и міських маршрутах. Ще кореспондент розповів про предмет судової суперечки між АТП та Кременчуцьким міськвиконкомом. Міськвиконком суд програв. Журналіст, захищаючи інтереси виконкому, неточно передав головну тезу. У судовій справі йшлося не про пільги для пенсіонерів, а про встановлення тарифу на пасажирські перевезення для всіх городян та відповідні компенсації з бюджету.
Саме це стверджує адвокат. Натомість, працівник газети мовчить. Юрист каже, що спростувати слід не все, лише неточності.
Головний редактор вже підготував необхідну публікацію від імені кореспондента. Останній має принести вибачення за все поспіль: де помилився і за те, в чому правий. З цієї причини винуватець, котрого у спростуванні "розпластали", відмовляється ставити свій підпис...
Слово бере заступник головного редактора. Відомий у місті пенсіонер і заслужений журналіст України, який до роботи в газеті тридцять років завідував міським радіо, він дивиться в невеликий записник й нагадує одразу про вісім таких випадків, що трапилися з вини журналіста.
Редакція серйозно образила одного з колишніх ректорів кременчуцьких вузів пана Залєсова , директора підприємства "Кварц" пана Красулю та пана Сазонова - керівника холдингу "АвтоКрАЗ".. Ще публікації у “Віснику”, котрі належать все тій же людині нещодавно критикував новий начальник місцевого управління з надзвичайних ситуацій...
Автор бере слово і намагається якомога складніше відповідати. Він говорить, що ніколи не пише про людей погане, чи навпаки - гарне. Доводить: на сторінках газети він ніколи не висловлює своїх думок щодо якостей людини, але робить гласними дії посадових осіб.
Чоловік розповідає, що після публікації в газеті сталося наступне: трудовий колектив кременчуцького підприємства "Кварц" висловив недовіру своєму керівникові і нині там зовсім новий директор.
Справді: автор, за допомогою правоохоронців з 6-го відділу, намагався дослідити справу про отримання хабарів в місцевій філії Дніпропетровського університету економіки та права. Нині скаржитися по цій публікації нікому. Місцевий відділ УБОЗ та прокуратура "загнали" порушників закону далеко за кордони України...
"У нас, за законом, немає цензури," - головний редактор бере в руки самописку. Матеріал кореспондента, де йдеться про останню прес-конференцію депутатів Кременчуцької міської ради: представників групи "Народний вибір", раптом зазнає незворотних змін.
З публікації "вилітають" слова голови депутатської комісії міської ради з питань освіти. Йшлося про обіцянку, почуту від керівника Автозаводської райради м. Кременчука. Посадовець перед широким колом депутатів міськради стверджував про повернення на баланс районного відділу освіти 17 приміщень, але свого слова не дотримав.
Кореспондент згадує публікацію стосовно ХК "АвтоКрАЗ". Журналіст, в газеті міської ради, півтора роки тому оприлюднив інформацію про роботу автомобільного заводу, зокрема, про тодішні затримки у виплаті заробітної плати. Ще згадав про жахливі умови збирання кременчуцьких вантажівок у м. Білгород (Росія). В цьому місті працювали й кременчуцькі автобудівники.
Чоловік намагається розповісти, що ця історія й подальші дії керівника холдингу, котрий у своєму листі висловився про лобіювання кореспондентом інтересів польського бізнесу, потрапила до полтавської обласної "Білої книги". В цьому виданні Людмила Кучеренко, відомий на Полтавщині захисник прав працівників ЗМІ, надрукувала перелік порушень прав журналістів та коментарі місцевого відділення Незалежної профспілки журналістів...
"Цензури у нас немає... Я не можу поставити статтю про останню профспілкову конференцію на автомобільному заводі. Пан Сазонов - член виконкому, а в лютому головного редактора заслуховуватимуть на засіданні виконавчого комітету," – після такої за змістом розмови, кореспондент "Вісника Кременчука" відіслав електронні версії публікації на сайт "Майдан" та до газети "Інформаційний бюлетень". ( Добре, що ці люди не відмовили.)Але, сьогодні для працівника газети не надто щасливий день. Вирок звучить одразу і його не оминути. По справі, яку виголосив адвокат директора місцевого автопарку (в суді ніхто й нічого не розглядав) зроблено висновки. З кореспондента на загальних зборах знято 100 відсотків премії та оголошено сувору догану в письмовому вигляді - з занесенням. Працівник газети, мовчки, картає себе останніми словами - більше про такі суперечливі теми він не писатиме ніколи в житті.

Нас не подолати? Трохи емоцій на завершення...

В колективну угоду буде внесено всі майбутні доплати та доповнення - про це представники трудового колективу вже домовилися. Залишилося чи останнє - заявити про включення колективу до числа засновників газети. Сьогодні, у видання "Вісник Кременчука" засновник лише один - міська рада.
"Нас багато, нас не подолати," - так коментує заступник головного редактора розповідь про майбутні реформи для комунальних ЗМІ міста. Реформи ініціює відповідна депутатська комісія міської ради. Зміст нововведення, про це вже відомо майже всім кременчуцьким журналістам, - майбутнє скорочення працюючих пенсіонерів-журналістів за віком.
"Вони неправі," - обговорює почуте ще одна працівниця. Ця жінка має пенсійний вік і немалий досвід у роботі кореспондента. Не так давно вона, при кременчуцькому виборчому штабі Януковича, готувала рекламні статті для міських ЗМІ. Отримувала одразу дві зарплати - одну в редакції, іншу в правильній політичній позиції...
Перший день зборів завершується - в кабінеті головного редактора лунають гасла столичного Майдану Незалежності.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1107249165.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua