Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 06-02-2005
Ростислав Демчук: СБУ! Дай Боже нашому теляткові вовка зїсти!
Спеціально для ”Майдану”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1107706697.html

СБУ! Дай Боже нашому теляткові вовка зїсти!

Ростислав Демчук. Спеціально для ”Майдану”

Отже призначено нового шефа Служби Безпеки України Олександра Турчинова -- людину далекою за освітою і фахом від специфіки діяльності подібних установ. Чи зможе впоратись пан Турчинов із тими завданнями, які впали на його плечі? Відверто кажучи хробаки сумнівів пронизують оптимістичні сподівання. Насторожує заява нового шефа СБУ про те, що чисток в системі Служби він не робитиме , а шукатиме там патріотів України. Але ті хто скуштували кухню СБУ погодяться, що знайти справжніх патріотів України в структурі , яку викормило КҐБ СРСР – це всеодно, що шукати на теренах України живих мамонтів. І тому є тривога, що Олександр Турчинов може опинитися в руках ґебістських маніпуляторів – групи кадрових працівників колишнього КҐБ, які досить спритні в організації різноманітних інтриг, провокацій і які донині мають тісні зв*язки з Лубянкою й фактично донині конролюють роботу СБУ. За даними західних фахівців таких в органах СБУ понад п*ятьдесят відсотків.

Чи пан Турчинов володіє іноземними мовами? В його біографії про це ані слова. І от, приміром, Турчинову на стіл кладуть переклад з англійської конфіденційний документ сепаратних переговорів кількох мінінстрів, які обговорили свої найближчі дії щодо України. Якщо перекладач із старої команди, яку формував Кремль, то відповідність перекладу до оргигіналу може бути представлена з точністю до навпаки. Згадайте аферу з висвітленням російським ”Євроньюзом” ”Помаранчевої революції” , яку представив на обговорення в Європейський парламент Борис Тарасюк. Він надав факти невірного перекладу російськими перекладачами оригінальних текстів ”Євроньюз”. У Європарламентарі схопились за голови! А відомий польський політик, член Європарламенту Єжи Бузек не зумів стримати емоцій і вигукнув: ” Я не можу повірити, що в двадцять першому столітті іще мають місце такі шахрайства”. Його остудив помічник колишнього шефа польської служби безпеки Марека Сівіца. ” А що пан очікував? Майже усі перекладачі на російську мову в ”Євроньюзі” є росіянами і пройшли ”обкатку” в Москві на Лубянці”.

Згадаймо прислів*я: ” Добрими намірами встелена дорога до пекла”. Це я про патріотів-аматорів. ОУН на еміграції після Другої світової війни створила свою службу безпеки. Гра українських патріотів, але непрофесіналів СБУ ОУН з професіоналами КҐБ закінчилась смертю провідника ОУН – УПА Чупринки в Амстердамі, професора Ребета і Степана Бандери в Мюнхені.

Мабуть, тепер зайве питати чому так трапилось?

Подібний приклад із лідером чеченських повстанців Джохаром Дудаєвим. Чеченці також пробували самотужки створити свою службу безпеки. Після смерті свого провідника змушені були звертатись за допомогою до єдиновірців закордон. І?.... ФСБ відчула, що вже має справу не з аматорами. Налічувати приклади проколів ФСБушників під час ”мочіння” чеченських повстанців у сартирах не буду, вони відомі! ФСБ не зуміла запобігти трагедії в „Норд-Ост”, вибухам у московському метрополітені. А яким ”ефективним” для ФСБ було ”святкування” Дня перемоги над фашизмом торік 9-го травя на стадіоні в Грозному.

І тепер незрозуміло – хто кого і де мочить? Про ”сартири” не знаю, а про вбивства чеченцями представників вищого командного складу збройних сил Росії відомо у цілому світі.

Продовжуючи тему про мочиловку, неможна обійти увагою замах на життя Президента України Віктора Ющенка ”патріотами” України під час сумнозвісної ” тайної вечері” на дачі керівника розвідки СБУ Ґенерала Сацюка. Дякувати Богу обійшлось без трагічних наслідків. Але, чи хтось запевнить, що в майбутньому подібних випадків не буде?

Переконаний! Пан Турчинов таких гарантій дати не зможе. Сумніваюсь, що він достатньо обізнаний з технологіями ”нещасних випадків”? Це ж не металургія і не економіка. Це свого роду ”мистецтво”. Лік-без на цю тему може дати пану Турчинову, якщо звісно захоче, екс- міністр оборони Євген Марчук. Йому в цій галузі мабуть рівних в Україні немає?

А структурні реформи? Тут винаходити ровер вже не потрібно. Аналітик із знанням українських реалій може приміряти цивільний мундир шефа СБУ з викроєм, скажімо, балтійських держав: Литви, Латвії й Естонії, або країн центральної Європи: Чехії, Словаччини, Угорщини. Вони за допомогою партнерів з ЦРУ, ФБР, БНД (німецькі спецслужби), британських МІ-5 та МІ-6 в першу чергу виявили в своїх спецслужбах московських ” тарганів” і вичистили їх до нуля.

Спочатку, за словами західних експертів, робота служб безпеки балтійців, Угорщини та Чехії буксувала майже більше року, але нині -- це вже служби нової генерації, які відповідають стандартам НАТО.

Польща! Там становище було досить складним. Розуміючи, що без очищення своєї служби безпеки та її адаптації до стандартів країн - учасниць НАТО , членства Польщі в альянсі не бачити як своїх вух , тому вона також звернулася за допомогою до ФБР, ЦРУ, БНД для виявлення в структурах своїх спецслужб та урядових установах агентів Москви. Результат не змусив на себе довго чекати. У 1995 році вибухнула афера ” Алексій”! Пан Алексій у той час був прем*єр- міністром Польщі і АГЕНТОМ КҐБ! А через два роки пізніше , коли Польща відкрила своє представництво при НАТО і напрвила туди військових дипломатів вибухнув новий скандал. Десять польських офіцерів не одержали акредитації при НАТО у зв*язку з тим, що іще в часи СРСР були завербовані КҐБ. Невдовзі вони одержали квитки в зворотній бік!

А що з Україною на цій ниві? Перший військовий аташе України в Бельгії кілька років не міг одержати дипстатус, тому що до цього був помічником військового аташе СРСР у Вашингтоні. Тут можна було б стріли гніву спрямувати на екс- міністра МЗС Анатолія Зленка, але, як з*ясувалось він не мав пливу на українське Головне Управління Розвідки Міністерства Оборони України, скорочено --ГУР(читай російське ГРУ). Можна сподіватись , що в цій системі новий міністр оборони України Анатолій Гриценко дасть раду. Для цього у нього є і відповідна освіта , і практичний досвід, та розуміння того що реформування спецорганів в українських збройних силах є невід*ємним елементом у цілій системі підготовки України до вступу в НАТО.

Але ж і СБУ повинне відповідати стандартам спецслужб країн- членів НАТО, якщо Україна дійсно прагне вступити у цей союз.

P.S. Західні розвідувальні органи для пана Турчинова можуть надати при відповідних запитах і укладенні юридичних угод список співробітників СБУ, які є за їх підозрою колаборантами ФСБ.

Тож наостанок, пане Турчинов! Дай Боже, щоб наше телятко вовка зїло!

(продовження буде)

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1107706697.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua