Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 07-02-2005
Відкритий лист депутатів Шевченківської районної у м.Києві ради, членів депутатської групи “За Україну,За Ющенка!”: до голови Шевченківської районної у м.Києві ради та РДА Харитончука М.В.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1107785032.html

Шановний Миколо Васильовичу !

Звертаємося до Вас з відкритим листом у ЗМІ, оскільки довести Вам свою позицію особисто, за нашим глибоким переконанням, не можливо. Нажаль, Ви так і не зрозуміли наскільки серйозні всі ті процеси, що відбулися протягом останнього часу в Україні, в Києві, у Шевченківському районі, і у Шевченківській районній раді, зокрема. Сьогодні ми не будемо зупинятися на персоналіях, ми не будемо намагатися когось в чомусь переконувати , звинувачувати, власне, це справа не нашої компетенції. Сьогодні ми просто об”єктивно викажемо позицію, практично,третини депутатів (хоча і Вам відомо,що їх більша половина) Шевченківської районної ради як до Вас особисто так і до тих аморальних процесів які Ви і Ваше найближче оточення , нажаль, вже давно започаткували і впровадили у раді та держадміністрації центрального району столиці , пригадавши деякі події з недавнього минулого.

Відразу хочемо визначитись: Миколо Васильовичу, депутати пропрезидентської групи районної ради ніколи, ні за яких обставин не примиряться, з навіть гіпотетичною, можливістю Вашого повторного призначення на посаду голови Шевченківської у м.Києві РДА . Зважаючи на ті систематичні приклади нехтування Законами України, а також грубого втручання у виборчий процес на стороні провладного (на той час) кандидата в президенти України В.Януковича, та просто брутальні порушення чинного законодавства і зокрема ст. 12 та ст.64 Закону України “Про вибори Президента України” протягом практично усієї виборчої кампанії та під час голосування 1-го,2-го та 3-го турів голосування, що здійснювалися за участі та сприяння посадових осіб Шевченківської у м.Києві РДА не дають Вам і деяким високопосадовцям адміністрації морального права обіймати відповідні посади в органах державної влади після перемоги В.Ющенка.Ми нікого не звинувачуємо, це прерогатива компетентних органів, ми просто констатуємо те, що перш за все бачили своїми очима як депутати, як члени виборчого штабу В.Ющенка. Ми зробили висновки, отримали матеріали, проаналізували і надамо іх у до слідчих органів у відповідності до Закону, коли стане така необхідність.

Важливим фактором є те, що участь структур адміністрації р-ну в організації агітації за В.Януковича та жорсткої боротьби проти В.Ющенка та лідерів коаліції “Сила народу” була настільки неприховано-відкритою і безсоромно- примусовою, що свідками цих процесів стала значна кількість мешканців р-ну, працівників освіти, медиків, працівників УЖГ, працівників соціальних служб та інших структур РДА. Прикладів незаконної участі підлеглих Вам структур в незаконній агітації за провладного кандидата більш ніж достатньо.Всі це знають і всі це бачили. Нічого не треба шукати, все лежить на поверхні, варто тільки зазирнути. Ви, та деякі чиновники від влади були,напевно, настільки обізнані у масштабах фальсифікацій у 2-му турі, та впевнені у перемозі тодішнього прем”єра, що практично неприховували незаконний збір 4-х примірників оригіналів протоколів із мокрими печатками в ніч на 22 листопада у приміщенні держадміністрації.Ви напевно добре пам”ятаєте ту ніч, адже депутати районної ради (члени штабу В.Ющенка) протягом кількох годин спостерігали (знімаючи на відеокамеру як офіційні спостерігачі на виборах президента ) як з усіх кінців з”їзджалися “гінці”-працівники, посадові особи РДА,члени дільничих виборчих дільниць звозячи жаданні папірці.Тоді багато “теплих” слів ми (депутати райради СивакМ.,ШкірякЗ.) та народний депутат України Валерій Лебедівський (“Наша Україна”) вислухали, і від охорони, і від деяких депутатів районної ради, що є працівниками адміністрації котрі, нехтуючи Законами України “Про статус народного депутата України” та “ Про статус депутатів місцевих рад “ протягом майже години на пускали нас у приміщення.

Скажіть, що робили Ви, Ваші заступники, начальники інших структурних підрозділів РДА та рядові службовці, у повному складі у післявиборчу ніч у приміщенні РДА, адже згідно Закону органи державної влади не є суб”єктами виборчого процесу ? Чому у приміщеннях усюди горіло світло, чувся шум присутності людей та роботи оргтехніки, а двері були зачинені і не відкривалися навіть на вимогу народного депутата України ? Що ж за такі таємні речі робилися у цих кабінетах ? Може там відбувався процес зміни результатів реального волевиявлення на користь В.Януковича, з подальшою передачею іх у ТВК та фіксування як істинних ? Ні, ми не стверджуємо, не звинувачуємо, ми просто міркуємо,бо маємо підстави вважати саме так. Тому гадаємо, що з приходом Ю.Луценка на посаду міністра внутрішніх справ, а О.Турчинова на посаду голови СБУ та після зміни керівництва прокуратури Шевченківського району м.Києва , серед слідчих з”явиться багато охочих задати питання з цього приводу ( учасникам і організаторам цього ганебного процесу) , і дуже хотілося б , щоб наші міркування виявилися безпідставними. Можна тільки здогадуватися, для чого було так відверто порушувати Закон... Думаємо,що Вам вже тоді було, напевно, відомо хто має стати призначеним президентом, особливо зважаючи на таку щільну, дружню опіку ( з Ваших слів) Вами зі сторони тодішньої А П У.

Але…Стався майдан…

На Вас, Миколо Васильовичу, не подіяло навіть це.У розріз з історичним рішенням Киівради від 23.11.04., коли міські депутати і зокрема мер О.Омельченко висловили недовіру ЦВКі визнали вибори зфальсифікованими, Ви у присутності депутата Київради О.Петіка та народного депутата України В.Лебедівського намагалися антиконституційним шляхом зірвати голосування на позачерговій сесії райради 24.11.04. на підтримку рішення Київради і тільки дякуючи позиції багатьох депутатів райради та восьми сотням людей , що прийшли підтримати нас, і пікетували адміністрацію Ви скликали сесію повторно через три години, і ми змогли відстояти народне рішення. Які ще приклади Вашої жорсткої антиющенківської позиції потрібні, щоб усвідомити, що Ви, априорі, не можете очолюавти орган державної влади за президента Ющенка.

Шановний Миколо Васильовичу, за нами стоять майже 80% мешканців р-ну, серед яких тисячі тих,хто день і ніч поряд з нами виборював свободу для народу України на Майдані, вони йшли за Віктором Ющенком тому-що вірили в ті ідеали ,що він ніс у собі, в ті життєві принципи добра, людяності і чистоти,що були за ним.Ми були поруч зі своїм Президентом від початку, і разом загартовувались у святій боротьбі, жодної секунди, ні на йоту не сумніваючись у перемозі.І ми перемогли…Тому маємо повне морально-етичне право вимагати від нашого Президента( відповідний лист вже направлений) не затверджувати Вас як голову Шевченківської у м.Києві РДА, як людину, що абсолютно не відповідає тим якостям нового керівника, який може відстоювати і захищати принципи рівності та демократії у побудові нового суспільства.

10 грудня нами було утворено, а 16-го грудня офіційно зареєстровано депутатську групу “За Україну,За Ющенка!” до якої увійшло 15,18, потім 20 депутатів.Група була створена після історичного рішення Верховного суду від 03.12.04. за прямої підтримки народних депутатів України з блоку В.Ющенка.То як же Ви поясните новообраному Президенту , що під Вашим патронатом для протиставлення депутатській групі “ЗА,ЗЮ!” 20 грудня було утворено групу “Центр”( в яку Ви ,звичайно не війшли), без жодної ідейної основи, начеб-то за економіку, при чому “запрошували” туди всіх і вся, не питаючи згоди, аби була більшість.Мета створення групи “Центр” була очевидна- перемагає Ющенко, ви за економіку і співпрацю, перемагає Янукович-ви проти Ющенка. Який далекоглядний розрахунок... Якби Ви знали, як деякі депутати, котрі щиро підтримували В.Ющенка ділилися з нами своїм болем, адже просто боялися ( і нажаль бояться) відкрито йти проти Вашої волі, бо залежні від адміністрації. Як Ви поясните представникам нової влади той м”який тиск який Ви через своїх помічників та заступника здійснювали на членів депутатської групи “ЗУ,ЗЮ!” переконуючи їх вийти з пропрезидентської, тепер, структури (нажаль з трьома депутатами Вам це вдалося, але ми сприйняли це з розумінням) ,при цьому проводили брудну і неефективну (як виявилося) політику намагання дешевої дескридитації деяких членів групи “ЗУ,ЗЮ!” Ви думали, що хтось чогось не знає,не розуміє, не бачить? Згадайте і те як брутально Ви і Ваш помічник-голова групи”Центр” намагалися зірвати ініційовану нашою депутатською групою позачергову сесію після відомої заяви народного депутата Г.Омельченка з приводу можливого застосування зброї у м.Києві деструктивними силами 26 грудня.Організоване Вами відкликання підписів депутатів з заяви про проведення цього важливого на той момент заходу не викликає сумнівів, незважаючи на те, що сесія була проведена 24-грудня, то була явна спроба зриву. Найближчим часом ми звернемося до мандатної комісії районної ради з заявою про оцінку і відповідальність осіб,що брали участь у незаконному впливі на депутатів для відзову підписів з заяви про скликання позачергової сесії.

Що ж відбувається тепер, після перемоги народного президента ? Що ми бачимо ? Синдром мімікрії ? Як по сигналу одіозні лідери біло-синього руху та горе-політтехнологи від СДПУ(о) з Вашого оточення у Шевченківському районі столиці активно перефарбовуються у помаранчовий колір і майже відкрито,нахабно заявляють нам в очі, що змінено тільки ситуацію, а хребет їм так і не зламали, тому вони і надалі будуть сидіти в кабінетах, і завтра саме вони як представники нової влади, котру ми здобували, вирішуватимуть долю Шевченківського р-ну.Ваша мета очевидна- максимально втриматися на керівних посадах проникаючи до органів нової влади, або просто залишаючись у ній.Таким чином дотягнути до 1-го вересня і спокійно готуватися до виборів 2006 року, утримавши владний ресурс та усунути від формування нової влади в районі депутатів які Вам не скорилися. Тим більш, дивує, що в нашу адресу, вже зараз лунають погрози з Вашого оточення , що з часом, саме ми можемо стати об”єктом Ваших репресій (звичайно якщо Ви залишитеся на посаді).Та ми не боялися Вас раніше, не хвилюємося і зараз.Депутатська група “За Україну,За Ющенка!” готова відстоювати та доводити свою позицію на всіх рівнях, в усіх інстанціях, включаючи суди, друковані ЗМІ , телебачення. Ми зробимо все, щоб покінчити з ”кучмізмом” у Шевченківському р-ні м.Києва найближчим часом..

Зараз у Шевченківській районній раді є унікальний шанс змінити ситуацію на користь народу . Не дивлячись на брехливі обіцянки, моральний тиск та поки ,що збережений адмінресурс, Ви Миколо Васильовичу, втрачаєте свої позиції не тільки як керівник району, але і як політичний лідер,Ваше оточення вводить Вас в оману, не все так добре як Вам здається.Депутатська група “Центр” постійно зменшується кількісно.З 35 (зовсім недавно) членів залишилось трохи більше 20 і цей процес триває, не дивлячись на те,що останнім без перебільшення ганебним, аморальним, недостойним у рамках людського сприйняття, технологічним у процесі мімікрії, кроком стало перейменування групи “Центр” у групу “ Центр- за нову Україну за Ющенка”(наразі наші юристи вивчають конституційність та законність цього брутального вчинку).

Як огидно...І смєшно,і грєшно… Невже Ви не знаєте, що від перестановки доданків сума не змінюється? Особливо зважаючи на те , що значна частина групи “Центр” є відвертими антагоністами “помаранчової” ідеї. Доречі, дивно виглядає Ваша, так звана, теперішня лояльність (ще б пак) до нової влади, враховуючи те, що весь світ знав ім”я нового Президента України 28-грудня, мер Омельченко поздоровив ще до нового року, керівники більш як 60 країн світу поздоровили В.Ющенка ще до 20-го січня 2005року, а голова Шевченківської райради зробив це тільки 27-го січня на останній сесії райради, та й те з запізненням, зачитавши “Урядовий кур”єр” лише після натяку депутатів,що вже настав час і про Президента згадати.Ми розуміємо офіційність оголошення результатів, але ж...Для керівника такого рівня неприпустимо.

Шановний Миколо Васильовичу, ми не хочемо комусь і за, щось мститися, ми категорично проти “полювання на відьом”, нам нема чого ділити і чого втрачати.Кожен із нас може не ховаючись дивитися в очі і Вам і своїм колегам.Ми простягаємо руку усім, хто хоче працювати на благо України поруч з нами, незалежно від того в якому політичному таборі був , і які принципи відстоював, ми кожному підставляємо плече, і вітаємо у співпраці з нами. Нам не потрібні кабінети і посади, не задля них була наша боротьба і така бажана перемога. Ми боролися проти тої злочинної влади, що виплекала плеяду корумпованих чиновників, які заполонили кабінети органів держвлади, які відверто обкрадали свій народ і знущалися над здобутками демократії.

Ви і такі як Ви , не зможете нас розділити у нашому прагненні об”днатися.Нажаль, мабуть, Ви стали жертвою інтриг і недалекоглядного впливу Вашого теперішнього оточення і поглинаєте наслідки , адже такої плинності і ротації кадрів керівного складу РДА за останні два роки не знала жодна РДА в м.Києві.Такого високомірного і зневажливого відношення з Вашої сторони до своїх підлеглих і колег не може бути у повноцінному, здоровому колективі, про що вже ходять легенди.

Тому, зараз іде прагматичний процес формування демократичної більшості у Шевченківській райраді і з кожним днем все більше депутатів в кулуарах, за межами ради завіряють про свою підтримку обраного народом курсу.Все! Ми змінилися.Цей процес не зупинити.І з часом ситуація повністю нормалізується.

Депутатська група “За Україну,За Ющенка!” відповідально заявляє,що вразі повторного призначення Вас, Миколо Васильовичу, на посаду голови Шевченківської у м.Києві РДА , у повному складі вдасться до актів громадянської непокори із залученням сотень, або й тисяч мешканців Шевченківського району , а також активістів ГК “ПОРА”, з глобальним висвітленням цих проблем у всіх провідних ЗМІ. Ми не відступимо, оскільки усвідомлюємо відповідальність за ті демократичні процеси які започатковані в Україні з обранням Віктора Ющенка президентом України .

Ми, як єдина в Шевченківській райраді пропрезидентська депутатська група ніколи не дамо можливості деструктивним силам у Шевченківському р-ні, що змінивши колір не змінили своєї сутності, здолати нашу волю і відібрати таку дорогу для нас усіх, для всього нашого народу перемогу.Ми повинні побачити нове обличчя влади та нові обличчя у владі.Так сказав наш президент В.Ющенко, і ми будемо чітко дотримуватися цієї доктрини і відстоювати її , інакше , змінити, щось реально-буде не можливо Крім того ми найближчим звернемося з заявою до Генерального прокурора України з вимогою розслідування фактів незаконної участі Шевченківської в м.Києві РДА у виборчому процесі 2004року, а також маємо на меті ініціювати перевірку фінансово-економічної діяльності РДА та ради,зокрема у питаннях приватизації комунального майна у2004 році, будівництва, витрат з бюджету розвитку району, спеціального фонду і т.д. Питань багато, потрібні відповіді.

Безперечно усвідомлюючи, що за Вами стоять солідні політичні структури і могутні фінансові клани, ми, тим не менш, просимо Вас, Миколо Васильовичу, зробити єдиний правельний і достойний крок: складіть повноваження перед новообраним президентом України В.Ющенком (що і так відбувається згідно з Законом) без намагання їх поновити.Не мордуйте себе і людей .Прийшов час нових персоналій .Таким чином Ви проявите велику мудрість і в Шевченківській райраді не відбудеться нагнітання суспільно-політичної ситуації. Ми всі разом, весь депутатський корпус зможемо негайно приступити до конструктивного процесу впровадження програми В.Ющенка задля наших виборців у Шевченківському районі столиці.Наша позиція полягає у тому, що позитивний результат у заміні старих,часто корумпованих, неспроможних працювати в умовах нової демократії кадрів на нових, прагматичних, висококваліфікованих фахівців нового зразка, є незворотнім процесом у досягненні основної мети президента України В.Ющенка – зробити Україну високорозвиненою європейською державою.Окремо зазначимо,що у наших намаганнях нас абсолютно підтримують народні депутати України з “Нашої України”, що представляють м.Київ, а також значна частина депутатів Київради з одноіменної фракції.

Окремо звертаємось до працівників адміністрації та структурних підрозділів, не бійтеся, ми знаємо, що вас змушували “працювати як наказали” в тому числі і в ніч на 22 листопада.Підніміться з колін, бо організатори намагаються сховатися за вашими спинами.Не вийде.Відповідати будуть вони.Розраховуйте на наш захист і підтримку.

Звертайтеся до нас:
тел/факс: 246-96-85
E-mail: art08@ua.fm,
для листів: 01034, а/с 276 , “Рада”.

Керівник депутатської групи “За Україну,За Ющенка!” Шевченківської районної у м.Києві ради Зорян Шкіряк

Члени депутатської групи “ЗУ,ЗЮ!” депутати райради : Сивак М., Ханенко С., Михайлов А., Хворостін М., Погорілий А., Ошкодер Т., Климко, Панченко О., Руденко Ф., Висоцька О., Матвійчук Л., Хворостіна Н., Новіков В., СпірітусТ., Морозов В.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1107785032.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua