Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 08-02-2005
Євген Костенко: Українське чудо - керівництво державою на громадських засадах

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1107864561.html

Стосовно сьогоднішнього засідання Верховної Ради. Згідно порядку денного сьогодні у Верховної Ради України проходить День Уряду, у якому повинні приймати участь члени Уряду й Прем’єр-міністр України. Але в порушення Положення "Про День Уряду" Прем’єр-міністр України відсутня. Немає й жодного члена Уряду. Особи, яких призначили є, але вони не мають права приступити до виконання цих обов’язків тому, що до цього часу не припинили виконання своїх депутатських повноважень.

Згідно частини першої статті 120 Конституції України "Члени Кабінету Міністрів України, керівники центральних та місцевих органів виконавчої влади не мають права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої в позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку".

До цього часу ніхто із призначених Президентом України, крім Ю.Тимошенко, не склав своїх депутатських повноважень. А тому, складається ситуація, коли - усі рішення нинішніх: Кабінету міністрів України, віце-прем'єр-міністрів, міністрів і голів обласних адміністрацій, можуть бути оскаржені в суді, оскільки вони не мали права приступати до виконання обов’язків, до моменту виконання вимог щодо несумісності.

І в першу чергу це повинен зробити Генеральний прокурор України С.Піскун. Згідно Закону України "Про прокуратуру", стаття 1 "Прокурорський нагляд за додержанням законів в Україні". "Прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, органами державного і господарського управління та контролю, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими Радами, їх виконавчими органами, військовими частинами, політичними партіями, громадськими організаціями, масовими рухами, підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності, підпорядкованості та приналежності, посадовими особами та громадянами здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами".

Тому Президент і Прем’єр-міністр України повинні дати термінове доручення членам Кабінету міністрів України та головам обласних державних адміністрацій, що не склали депутатські повноваження, негайно написати письмові заяви до Верховної Ради України щодо припинення депутатських повноважень і передати їх головуючому. А тим, хто відсутній у залі Верховної Ради України направити їх урядовими телеграмами, з тим щоб до закінчення Дня Уряду Верховна Рада України могла проголосувати за припинення їх депутатських повноважень, і ці посадові особи органів виконавчої влади не порушували Конституцію України, і цим не ганьбилися, ні Прем’єр-міністр України, ні Президент України, ні вся Держава Україна.
Щодо ж тих осіб, які не складуть свої депутатські повноваження, то Прем'єр-міністр України повинен офіційно відсторонити їх від виконання обов’язків керівників органів виконавчої влади до вирішення ними питання зі складанням депутатських повноважень, і у випадку не припинення депутатських повноважень звернутися до Президента України щодо відміни Указів про їхні призначення.

Інакше Україна має всі шанси попасти до Книги Гінесса, як така, якою керують на громадських засадах. У свій час депутат А.Бутейко вже керував МЗС на громадських засадах. Але це був поодинокий випадок. Навіть за часів В.Януковича таких було до 10 чоловік. Зараз же в управлінні кадрів апарату Верховної Ради України пояснили, що всі трудові книжки декількох десятків депутатів-сумісників знаходяться у Верховній Раді України, і їх дивує на якій підставі Кабміном, міністерствами й облдержадміністраціями керують депутати, не говорячи вже про підписання наказів про прийняття та звільнення інших осіб, розпоряджень та фінансових документів.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1107864561.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua