Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 09-02-2005
DevRand: Чудесний "ґон"-весела історія про те, як американці носили "помаранчеву колоду"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1107945530.html

Чудесний ґон, вибачте, PR - весела історія про те, як американці колоду носили. Все, що ви хотіли знати про помаранчеву революцію, але боялися запитувати. Отже, якщо ви ще не знаєте, кому потрібно дякувати за перемогу Ющенка, тоді у мене є для вас підказка: "rockcreek creative"

Ці чудові креатиффщики вчора народили натхненний прес-реліз, в якому під великим секретом розкривають свою роль в недавніх подіях в Україні

Як стверджують автори релізу, вони "доклали усіх зусиль для того, щоб наша участь не створила проблеми для нашого клієнта або для демократичного руху". Поспішаємо заспокоїти: жодних проблем, тому що ця участь так і залишилась непомітною аж до виходу в світ згаданого прес-релізу. Судячи з усього, релізом ця участь і обмежилася :)

Якщо ви не знаєте, що таке справжній ПіаР, вам варто прочитати цей прес-реліз в оригіналі. Гон найвищої проби. Дуже цікаво, що сьогодні його поширила УНІАН, але з посиланням на РІА Новости. Що ж, американці отримали своїх 15 секунд слави, росіяни вчергове переконались, що в Україні все відбулося через "наколоті американські апельсини" - отже, всі задоволені.

Серед інших фантастичних тверджень в релізі особливо тішать пасажі про важливу роль якогось секретного "сайту помаранчевої революції", який був створений цією фірмою.

Так, автори релізу кажуть, що інформаційний портал "помаранчевої революції" вперше запрацював у грудні 2003 року і став "головним громадським форумом, що забезпечив політичний діалог протягом хаотичних 12 місяців, що передували виборам", а сайт названо "віртуальним майданом свободи для демократичного руху" в Україні.

Тільки звернення до оригіналу релізу дозволило з"ясувати, що ж це за інформаційний монстр. Трохи порившись на сайті, вказаному в релізі, з"ясувалось що це - ще не "сайт помаранчевої революції", але з нього все ж таки вдалося знайти те, що вірогідно автори релізу й мали на увазі.

"Головний громадський форум України" виявився достатньо бідненькою стрічкою новин, навіть без зворотнього зв"язку у вигляді коментарів, онлайн-форумів або хоча б чату.

Судячи з невеликого аналізу в Гуглі, сайту не більше декількох місяців, і швидше за все він був зроблений на початку грудня 2004 року.

На цей Надпотужний Супер Дупер Мега Інформаційний Комунікатор України з усіма в світі посилається аж цілих 6 (шість) сторінок в мережі Інтернет!

Як відомо, одним з кращих критеріїв впливовості сайтів є кількість посилань на них з інших сторінок.

Для порівняння: на сайт УП (англійська версія) посилаються 455 сторінок, на англійську версію "Майдану" - близько 1100. (Перевірити це можна, якщо ви використовуєте спеціальний оператор для пошуку в Google - link. Наприклад, вираз link:www.orangeukraine.squarespace.com в стрічці пощуку дасть кількість посилань на цей блог, який зробив на порядок більш для просування інформації про події в Україні, ніж "сайт помаранчевої революції" разом з усією бурхливою діяльностю ПіаР фірми під назвою "rockcreek creative")

В прес-релізі є ще багато прекрасних фантастичних речей, використані більшість з модних словополучень типу "хакерські атаки" і "секретні сервери" тощо. Одним словом, найсильніше потужна "креативність" контори проявилася саме в прес-релізі. Висловлюю свою особисту подяку за те, що автори прес-релізу на своєму сайті допомогли нам, неписьменним українцям, що не вміють рахувати, оцінити свою кількість: "До появи сайту більшість українців не підозрювали про свою чисельність і
про масштаби підтримки з боку Заходу"
:)))

Але факт залишається фактом - те що американська фірма висмоктує з пальця і записує собі в досягнення (за допомогою майже нікому не відомого сайту) участь в помаранчевій революції, говорить лише про те, які ми з вами зараз в світі модні і популярні :). Тож робіть і надалі так, щоб американські фірми докладали всіх можливих зусиль, аби хоча б трішки бути причетними до того, що відбувається в Україні :)))

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1107945530.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua