Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 11-02-2005
Орися Трач: Позбудьтеся, будь ласка, вина зі Сталіним на етикетках

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108081875.html

В продовження новини:

Протест проти «Сталінського вина»
http://maidanua.org/static/news/1107947418.html


Позбудьтеся, будь ласка, вина зі Сталіним на етикетках

Лист до Комісії за Контролем Алкогольних Напоїв провінції Манітоба, 31 січня 2005-02-09

Панове:

Важко повірити, що в 2005 році я змушена привертати вашу увагу до цього питання. Під час цих вихідних я була в магазині Комісії за Контролем Алкогольних Напоїв провінції Манітоба і зауважила на вітрині українські вина з Криму. Я впізнала назву Массандра, що представляє знамениту винодільню з давніми традиціями. Не можу описати мій шок і відразу, коли я побачила фотографію на етикетці – Рузвельт, Черчиль – І СТАЛІН – в Ялті у 1945 році.

Сталін? Для реклами, та й ще й вина? Хто в здоровому глузді використав би для цієї цілі фотографію масового вбивці? Авжеж, Ялтинська конференція була історичною подією, але ж немає сумнівів, що вона зруйнувала життя багатьох людей у східній Європі, особливо в Україні. Її можна відзначати як історичну подію, але певно не слід перевертати її на привід для святкування, або популяризації Сталіна.

Наразі ми не маємо бути змушеними доводити кожного разу, чому Сталін – чудовисько, що скатував більше міліонів людей ніж Гітлер. Тільки в Україні геноцид Голодомору 1932-33 років прирік на голодну смерть більше 7 мільйонів людей (деякі історики називають цифру у 14 мільйонів). Сталін знищив найкращих серед духовенства та інтелігенції – те, що зараз називають Розстріляним Відродженням. Його злочини не припинилися аж до його смерті, і його спадщина жила ще дисятиліттями в Радянському Союзі. Якщо вам потрібно документальних доказів, я можу їх вам надати.

Щодо тих етикеток на пляшках з вином, схоже на те, що вони друкувались у Канаді (Canada Distributors, Inc.). Компанії, що займається розповсюдженням для продажу, слід бути більш обізнаною. В Криму більш ніж досить чарівних краєвидів та пам'яток культурної спадщини, придатних для популяризації на етикетках, аніж фотографія масового вбивці. За вашою логікою, наступне, на що мені слід очікувати – це фотографія Невіля Чемберлена, який потискає руку Адольфові Гітлеру, надрукована на етикетці німецького вина Riesling.

Так само, як ви не допустили би, щоб фотографія Гітлера з'явилась би на винних етикетках, не дозволяйте на них з'являтися фотографії Сталіна. Я очікую, що ці пляшки будуть негайно вилучені з усіх магазинів Комісії за Контролем Алкогольних Напоїв провінції Манітоба, а розповсюджувач буде поінформований, що до такої етикетки не має бути толерантного ставлення ніде в світі. Якщо компанія-розповсюджувач потребує інформацію щодо того, хто такий Сталін та що він скоїв, це може бути влаштовано. До вашого відома, ще живі ті, хто перейшов через сталінські «гулаги» та врятувався від його переслідувань. Ті з них, що мешкають в Канаді могли б просвітити розповсюджувачів та Комісію по Контролю Алкогольних Напоїв провінції Манітоба у цьому питанні.

Дякую.

Орися Трач

Вініпег, Манітоба

Майдан-ІНФОРМ вже отримав підтвердження про те, що вино комісія вже відкликала вино з продажу. Ми оприлюднюємо цей лист і відповідь на листи наших читачів на тему "що робити?" з конкретними порушеннями. Беріть приклад з пані Орисі, пишіть, дублюйте ваші листи на Майдан, а ми відслідовуватимемо за реакцією разом з вами. Так, в нас ще не Канада, але вже не совок. І з кожним побіним листом ми відгрібаємо від нього все далі.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108081875.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua