Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 12-02-2005
Інна ПУКІШ-ЮНКО: Як КРЕМЕНЕМ по…
www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=37223

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108243230.html

Непотоплюваний
Як КРЕМЕНЕМ по…
Інна ПУКІШ-ЮНКО

Від квітів екс-міністр відмовився, а незаслужену посаду взяв
Поки аналітики розмірковують, що зміниться у президентській адміністрації після того, як на її будівлі з’явилася табличка з новою назвою “Секретаріат Президента”, дехто вже зараз песимістично хитає головою. Мовляв, ну-ну, подивимося, чого варта нова влада і чи така вже вона й нова. А приводів для критики і песимізму вистачає. І призначення колишнього “освітнього” міністра Василя Кременя заступником Держсекретаря, очевидно, не остання кадрова сенсація.

Ті, хто пролобіював цю одіозну кандидатуру і подбав про працевлаштування екс-міністра, розуміли: навіть непосвячені в усі тонкощі політично-освітянської біографії Кременя будуть не в захваті від призначення. Надто вже багато було публічних скандалів, безпосередньо чи опосередковано пов’язаних з колишнім керівником Міносвіти. І запровадження у школах 12-бальної системи оцінок, яка шокувала учителів та батьків. І наміри нав’язати школам футбольну зрівняйлівку, поповнивши шкільні розклади занять обов’язковими уроками футболу (Міносвіти імені Кременя спокійно відреагувало на цю “есдеківську” ідею). І студентська революція у Сумах після спроби об’єднати кілька сумських вузів в один (об’єднання не обійшлося без благословення В. Кременя і робилося під представника фракції рідної для міністра СДПУ(О) Олександра Царенка, який мав очолити об’єднаний вуз). Ну а заборона Кременя дарувати викладачам подарунки, у тому числі й квіти, взагалі стала притчею во язицех. “Для когось квіти – радість, а для Кременя “квіточки”, - жартували освітяни, говорячи про закоренілу “освітянську” корупцію (за чутками, навіть призначення директорів шкіл та училищ не відбувалися без “благословення” міністра).

Чи не тому, що Василь Кремень такий “порядний”, про його призначення у Секретаріат Президента повідомили лише через два дні після появи відповідного розпорядження? Мабуть, працедавці побоювалися, щоб їхні старання не спровокували таких же акцій протесту, як проти Азарова (коли заговорили про його можливу появу на котрійсь з владних посад). А тому й провернули усе тишком-нишком. Хто був ініціатором, невідомо - Василь Кремень приховує прізвища своїх “покровителів” у новій владі. Каже лише, що на посаду його запросили “представники керівництва”.

Хотілося б подивитися в очі тому, хто пропхав Кременя у заступники Держсекретаря. І запитати: за які такі заслуги, за які моральні якості? Може, за вміння екс-міністра тримати носа за політичним вітром? За “геройство” – мовляв, небагато закоренілих “есдеків” наважилися вийти з партії і заявити про свою підтримку нової влади? Та чомусь більшість цих “героїв” переорієнтувалася лише під кінець помаранчевої революції, коли перемога опозиції стала незаперечною (Кремень здав свій “есдеківський” партквиток наприкінці січня).

Дивує не стільки “непотоплюваність” екс-міністра (йому вдалося пережити в уряді трьох прем’єрів – В.Ющенка, А.Кінаха та В.Януковича), скільки позиція нової влади. Як пояснюватиме Держсекретар Зінченко появу серед його заступників Кременя – міністра, за часів якого освітяни животіли, домагаючись виплати їм зароблених грошей? Що скаже про свою згоду на призначення Кременя Президент Ющенко? Невже він купився на солодкі кременівські запевняння? “Працювати в команді такого Президента – це приємність і надзвичайна відповідальність, - заявив учора новопризначений заступник Держсекретаря. - Інтереси і позиції нової влади – це і мої інтереси і позиції”. Мабуть, те саме Василь Кремень говорив і своєму, тепер вже колишньому, шефу Віктору Медведчуку – коли вступив в СДПУ(О) і став його заступником. Нині екс-міністр відхрещується від Медведчука. Але від свого минулого йому не відхреститися…


Наше опитування

Марія Матіос, письменниця: “А який за цією системою оцінювання найнижчий бал? Одиниця? Тоді я поставила б “нуль”! Можу тільки плечима знизати. Це призначення – повна протилежність того, що декларувала нова влада. Я розчарована. І, думаю, такі ж емоції призначення Кременя викликало у 99 відсотків українців”.

Михайло Брик, перший віце-президент Національного університету “Києво-Могилянська академія”: “За дванадцятибальною? За таке призначення новій владі я поставив би оцінку “4” або “5”. Не більше. Відверто - я здивований. Не впевнений, що Василь Кремень підходить на цю посаду. Він же повинен відповідати за внутрішню політику, зв’язки з регіонами, губернаторами. Мені не подобається уся ця історія із його входами-виходами. Був же лозунг: “Новій владі – нові обличчя”. Так що ж це за нове обличчя? Коли 22 листопада 2004 року наш університет розпочав страйк, Кремень мовчав. А на студентів чинили тиск. Пізніше він видав лист, у якому запевнив, що студентів не будуть переслідувати. Але ж лист не має жодної юридичної сили. Кремень уникав гострих кутів. Він не намагався протистояти владі, при якій був членом уряду, мовляв, чого вартий його голос. Чого ж ти тоді міністр? Чому не написав заяви на звільнення, якщо твоя думка нічого не варта?”.

http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=37223

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108243230.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua