Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 13-02-2005
Прес-центр ГК "ПОРА!": Нова демократія, або Як у Полтаві представляли "губернатора"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108300023.html

У п'ятницю, 11 лютого 2005 року, віце-прем'єр-міністр України Микола Томенко представляв голову Полтавської облдержадміністрації Степана Бульбу.
Представлення керівника області було оголошено на 17.00 годину. Запрошені почали сходитися раніше. Зайшовши до адмінбудинку, вони отримували інформацію про те, що час представлення переміщено на одну годину вперед, тобто початок буде о 18.00 годині.
Прибулих журналістів не пустили до зеленої зали. Працівники прес-служби облдержадміністрації спрямовували їх до окремої кімнати, мотивуючи це тим, що у залі не вистачає місць. Представники засобів масової інформації не довго сиділи у тій кімнаті. Там не працювало опалення. "Акули пера" залишили її обуреними і попрямували до зали, займаючи вільні місця, яких на диво було вдосталь.
Хто ж сидів у м'якеньких кріслах? Стара гвардія - працівники облдержадміністрації, депутати обласної ради, начальники обласних управлінь (в тому числі силових), голови районних адміністрацій та рад, і трохи керівників громадських організацій.
У зеленій залі облдержадміністрації Микола Томенко і Степан Бульба у супроводі голови Полтавської обласної ради Володимира Гришка з'явилися о 19.15 годині. За декілька хвилин перед тим, як зайшли М.Томенко, С.Бульба і В.Гришко, до зали впустили групу "помаранчевих" мітингувальників. Присутні не побачили у залі голову обласного осередку ВО "За Україну! За Ющенка!" Анатолія Банного. За свідченнями очевидців, міліціонери, які чергують на вході ОДА, не пустили пана Банного, посилаючись на відсутність його прізвища у списках запрошених.
У вступній промові віце-прем'єр зазначив своє бачення на підходи нової влади, прогнозував десятирічний термін правління Віктора Ющенка на посаді Президента України та п'ятирічний нинішньому Уряду, а також згадав про свою активну участь в Помаранчевій Революції на столичному Майдані Незалежності. Наприкінці своєї промови Микола Томенко зачитав текст Указу Президента України про призначення Степана Бульби головою Полтавської облдержадміністрації.
Після цього пан Томенко надав слово новопризначеному голові ОДА.
Крім першочергових напрямків роботи обласної влади, С.Бульба оголосив про свій намір призначити першим заступником голови облдержадміністрації голову Великобагачанської районної ради, соціаліста Віктора Іноземцева (сам С.Бульба є головою обкому СПУ - авт.). Частина залу загуділа. Вона була незадоволена тим, що областю будуть керувати люди однієї політичної партії. Деякі лідери місцевих осередків політичних партій та громадських організацій вголос нагадали новому керівнику області про "розподіл портфелів за квотами політичних сил". І Бульба, і Томенко сказали всім присутнім, що остаточне рішення за Президентом України Віктором Ющенком.
Гуділи і представники Майдану. Вони тримали транспаранти з написами: "Вимагаємо призначити Івана Близнюка першим заступником", "Геть червоних "іноземців"!". Друге гасло не сприйняв Микола Томенко і вимагав його опустити.
Після виступу Степана Бульби, віце-прем'єр-міністр надав слово народним депутатам України Василю Гаврилюку і Миколі Кульчинському. Молодому хлопцеві "з вулиці" пан Томенко не дав можливості виступити.
По закінченню офіційної частини представлення відбулася прес-конференція віце-прем'єр-міністра України Миколи Томенка і голови Полтавської облдержадміністрації Степана Бульби. Під час прес-конференції, серед багатьох речей, Микола Томенко повідомив, що Президент України призначив його цю посаду "за квотою Майдану". Виявляється така квота є! Хоча у Полтаві дехто з представників нової влади спростовує її існування.

ВИСНОВОК: Загальне враження від представлення голови ОДА склалося негативне. Нова влада організовує свої починання старими методами і руками старої прогнилої бюрократичної системи. Без громадського контролю нова влада не робитиме кадрову реформу, а зіллється зі старою. Кучмісти вже стають "помаранчевими". І знову український народ вийде на Майдани. Тільки вже проти кого цього разу?

Джерело: http://kuchmizm.info/weblog/archives/001791.html#more

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108300023.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua