Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 13-02-2005
Орися: З приводу гуртожитка державної академії керівних кадрів культури і мистецтв

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108318462.html

Повністю підтверджую наведену в листі інформацію, оскільки мої колеги в тій колишній їдальні були, і на їхню думку, в такому місці стайню гріх організовувати, а не те що гуртожиток пристойного вузу. Ось тільки постає питання, чи дійсно пристойним є цей вуз, чи просто чимало тратить на свій PR, та це вже не моя справа.

Хочу звернути увагу на цю Академію з іншої точки зору. Як відомо, вона знаходиться на заповідній території Києво-Печерської лаври, і вже неодноразово ставилося питання про її відселення. Але справа виявилась марною, тим більше, що ректор та колишній міністр культури Богуцький, як подейкують, куми. Може й не правда, але правдою є те, що Академія не тільки не була відселена з Лаври, але й розширила свою територію.

Зокрема, явно з відому й підтримки Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника С.Кролевця їй та іншим структурам міністерства було передано приміщення, яких гостро потребує сам Заповідник. Академія отримала практично завершене фондосховище Заповідника і експозиційні зали, після чого їхнє обладнання зникло невідомо де, а те, що нікому не пригодилося, ще довго лежало у дворі Академії.

А тепер щодо двору. Зайдіть туди і вжахніться. Бо двір, облямований бароковою архітектурою, двір, який можна показувати туристам, як пам"ятку архітектури, перетворено на торговий майданчик. Тут якоюсь фірмою, що займається дизайнерством на багатих садибах, збудовано декілька прикладів своїх можливостей, більшість із яких інакше, як кітчем, не назвеш, а навіть щодо цілком пристойних "озерець" виникає запитання: а для чого вони там?

Взагалі, як мені здається, пора "Майдану" зайнятися територією Лаври. І поцікавитися, як мінімум, таким:

1. Що за "козацька" організація здійснює "охорону" монастиря (нею робилися до останнього часу захоплення приміщень, які були захопленнями тільки на словах, а на ділі - результатом домовленості з адміністрацією Заповідника, і на скарги співробітників ніхто не реагував, хоча вони лежать і в міліції, і в прокуратурі, і в СБУ).

2. Чому адміністрацією три роки саботується рішення комісії по культурі ВР про створення музею Лаври, приміщення тим часом не ремонтуються, а ті, що ремонтуються, пристосовуються під торгові точки, яких на території Заповідника давно набагато більше, ніж "якихось там" експозиційних приміщень.

Таких "запитань" я можу навести дуже багато, бо більшого розсадника кучмізму, ніж НКПІКЗ здається не було ніде. При цьому С.Кролевець "оранжевый в доску" - де ж таки, про нього навіть розповідають, що це він вимазюкав поставлену в угоду Януковичу на території Лаври пальму Мерцалова в оранжеву фарбу. Втім, може й брешуть. Тільки пальму таки пофарбували. Але чесно кажучи цей "подвиг" мене якось не вражає. А ось те, що один мій колега знайшов у музейних приміщеннях криївку, де відомі члени "хресних ходів" під назвою "похорони Януковича" зберігали своє матаття - то це факт. Причому зберігали з відому адміністрації, оскільки винісши це все на смітник (крім ікон і корогв, звичайно), він отримав добрячого прочухана від адміністрації.

Взагалі, Заповідник за останні роки довели до ручки за всіма напрямками. Ніякі спроби реформувати застарілу, повністю прогнилу систему функціонування ще радянского часу не досягали успіху.

Питання привласнення коштів я тут піднімати не буду - це справа компетентних органів. Та, йдучи на Майдан, ми надіялись, що нова влада таки добереться до нашого закладу. Ось тільки не видать, щоби хоч хтось із чиновників, які жирували на Лаврі, був звільнений. Дуже боюся, що новому міністру культури до музеїв руки дійдуть уже після всіх художніх колективів, а на той час старі чиновники не тільки докрадуть те, чого ще не докрали, але й пустять коріння в новій владі.

Орися

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108318462.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua