Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 13-02-2005
Ростислав Демчук: СБУ. Дай Боже нашому теляткові вовка зїсти (продовження)
Спеціально для ”Майдану”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108331794.html

Від М.-І.: подаємо до Вашої уваги продовження статті Р.Демчука. Початок читайте тут: http://maidan.org.ua/static/mai/1107706697.html

Водночас Президент України висловився
проти "кадрових чисток". "Не дай Боже, щоб
виникли питання ревізій і саботажу з питань сказав
кадрових перестановок", - він. (з прес-релізу СБУ)Чи можливо дотриматись тих настанов Президента Віктора Ющенка подолати хабарництво і корупцію на митниці без кадрових чисток Служби Безпеки України? Це питання риторичне. Бо для тих, хто займався імпортом –експортом добре відомо, що побори на митних переходах знімалися з підприємців не без відома представників СБУ. На митниці офіцери СБУ якраз боролись не проти цих незаконних поборів , а навпаки стояли насторожі, щоб митники, бува, не потрапити під контроль офіцерів служби безпеки із центру.

Перехід на Раві- Руській. Там своя ієрархія, крутіша церковної. Постійні імпортери , приміром, текстильної продукції, автозапчастин, курячих ніжок з Голландії одержували контакти через братів, сватів, кумів СБУшників, які працюють на митниці, а ті у свою чергу за відповідну мзду «прикріпляли» до кожного клієнта-імпортера конкретного митника-контролера. З ним узгоджувався графік перетину кордону автотрайлерами. І не дай Боже, аби цей трайлер перетнув кордон не вдень чергування «свого» митника. Тоді про доставку товару за призначенням варто забути і запити холодною водою. Конфіскація! Пристібатись можна до чого завгодно: невірно заповнені накладні (фактури на товар), вони в основному фальшиві, де значно занижена вартість товару , невірно оформлені транспортні документи ( тір- карнети), невказаний повний код товару і т.д. Тому гендлярі , котрі постачають товар із-за кордону на оптові ринки Хмельницька, Одеси, Чернівців ... досягли домовленості з митниками на Раві – Руській, на Шегині, та інших переходах , що трайлер повинен переходити кордон чітко в день чергування «свого» митника. 700 доларів митнику! З них частина передається «своєму СБУшнику» і розмитнення оформляється на місці. Далі в трайлер підсідає офіцер УБОЗУ. Він супроводжує вже розмитнену «фуру» куди потрібно, щоб на неї , раптом, не «наїхали» ліві: рекет, ДАІшники ... Така схема працювала майже без збоїв близько десяти років. І що про неї не відала СБУ, чи принаймні ті офіцери служби, які безпосередньо працюють на митних переходах? І після цього обійтись без чисток? А у самого Президента не виникає запитання , чи є місце цим лицарям плаща і меча в Службі Безпеки України?

Це один із прикладів корумпованості працівників СБУ. А їх у різних формах загалом досить чимало. Не мовиться вже про надання з реґіональних управлінь СБУ в центральний апарат на Володимирську звичайної дези. Щоб уникнути цього, приміром, польська служба безпеки за зразком ФБР утворила всередині своєї системи спеціальний підрозділ внутрішнього контролю для запобігання корупції серед співробітників системи . Цей підрозділ також контролює бюджет служби безпеки, та стежить за правильністю його використання.

Чи працює такий підрозділ в СБУ? Формально таке управління існує , але який коефіцієнт його діяльності? В цьому контексті мені пригадався кумедний випадок. Інтернет-видання «Версії.ком» кілька років тому «викрили», американського «агента», співробітника Радіо Свобода Романа Купчинського, який ніби-то працював на Євгена Марчука і пан Марчук, наче виплатив панові Купчинському за якусь аналітичну роботу аж ... 500 доларів США. Справа не в тому, що причиною цієї публікації був конфлікт між колишнім Секретарем РНБО і тодішнім шефом СБУ Генералом Деркачем. Про те, що систему СБУ роздирають внутрішні конфлікти відомо ледве не всім офенсивним спецслужбам світу. Тут справа в іншому. Як міг потрапити, конфіденційний фінансовий документ СБУ на веб-сайт «Версії.ком»? Тут без натяків можна припускати, що Деркачу - юніору – власнику «Версії.ком» цю інформацію «точечно» злив Деркач – сенйор! По-перше, як говорив Мюллер: «Те що стає відомо третьому, стає відомо і свині». На перший погляд, такий собі безвинний вчинок Генерала Деркача для людей необізнаних не має особливої вартості, а от для фахівця -- є досить важливою інформацією. Вона стає індикатором не лише морального занепаду СБУ, але й дозволяє визначити рівень конспірації СБУ в роботі із закордонними партнерами. І той хто надав інформацію про цей випадок шефові СБУ та його синові для поширення цієї інформації в українських медіях повинен бути не лише звільнений з лав служби безпеки, але й постати перед Судом за службові зловживання разом з обома Деркачами і тим же ж Марчуком, який не зумів відповідно зашифрувати і забезпечити таємність оборудки з Купчинським.

Щодо Купчинського, то він як журналіст, аналітик міг запросто погодитись допомогти у наданні якихось консультацій, чи аналітичних досліджень для СБУ . Адже так робиться по цілому світі. Коли спецслужби не можуть впоратись щоб розв’язати якесь питання, то вони звертаються за допомогою до приватних осіб, або до фахівців приватних детективних служб на основі укладення відповідного контракту. Проте такі контракти розголошенню не підлягають!!! Державно-комерційна таємниця. І якщо це не було відомо самому екс-шефові СБУ, то варто поспівчувати його нинішньому шефові -- Олександру Турчинову.

Заява Президента України про те що можна обійтись і без вичищення «Авгієвих стайнєнь» видається алогічною. Адже кожен конюх знає, що стайні треба чистити та поповнювати їх молодими кіньми.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108331794.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua