Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 14-02-2005
А.В.Божко: Вибори Президента України в м. Южноукраїнську

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108334053.html

Аналітична записка по виборах Президента України в м. Южноукраїнську

1. Ефективність комунікативного проекту.

Проаналізувавши хід виборчої кампанії по виборах президента України зокрема в м. Южноукраїнську, то комунікативний проект не вплинув на результати виборів з позитивної сторони а скоріше навпаки.

Даним проектом займалися одіозні постаті далекі від патріотизму і політичних уподобань, які на початку роботи проекту на перший погляд нібито з усією серйозністю взялися за дану справу, але якщо проаналізувати хід виконання проекту, то багато дій керівників проекту викликає безліч питань і сумнівів у чистоті намірів і відданості покладеної справи. Взагалі все зводилось до того щоб написати звіт та отримати гроші. Даний факт можна розцінити таким чином, що при залученні кадрового потенціалу до даного проекту взагалі не бралися до уваги політичні погляди людини, чи навіть певні симпатії до кандидата з боку якого здійснювався проект. А якщо і були декілька патріотично налаштованих людей, котрі відносилися добросовісно до цієї справи, то є підстави думати, що результати їх досліджень попали якимось чином у провладні коридори в наслідок чого сотні людей не знайшли себе у списках виборців, або якщо і знаходили то із перекрученим прізвищем, що не давало їм права голосувати без рішення суду. Як правило ці люди були готові голосувати за Ющенка, але із-за ситуації, яка склалася в суді та управлінні юстиції, далеко не всі змогли проголосувати.

Поясненням і підтвердженням цьому є розміщення організаторів даного проекту в одній будівлі поруч з кабінетом через щитову фанерну стінку-перегородку із приймальнею...? В. Януковича.

Багато учасників проекту побачивши не чистих на руку організаторів проекту взагалі полишали роботу, а результати роботи і звіти дописувались писались і відправлялись організаторами далекі від показників тих, що показали результати виборів.

Окремо хотілося б зазначити роль преси і наглядної агітації, яка постачалась на комунікативний проект. В своїй більшості преса не розносилася, а лишалася великими стосами аж до стелі в кабінетах організаторів і потім зникала у невідомому напрямку. На прохання до організаторів проекту роздавати пресу на масових заходах організованих на користь інших кандидатів, отримував відповідь на кшталт: „..ми разносім і раздайом газети і лістовки по квартірам”.

Одного разу при організації владою „яєчного” мітингу мені якраз надійшла партія газет „Український південь”, я миттєво під’їхав на місце проведення, щоби роздати газети і почав там роздавати. Якраз там побачив керівників комунікативного проекту Кочеткову С. та Сікорського М. і запропонував їм також по жмуту газет щоб по скоріше роздати присутнім. Треба було бачити реакцію цих людей. Вони тримали жмути газет ніби щось гаряче в руках так і не давши нікому жодної газети до кінця проведення мітингу.

2. Ефект та доцільність приїзду спостерігачів і членів ДВК.

Оскільки на 11 дільниць м. Южноукраїнська було видано 5 відеокамер, то приїзд офіційних спостерігачів в другому турі виборів Президента з відеокамерами заповнили недостатність камер на інших дільницях. Великого ефекту із за присутності приїжджих спостерігачів як на мій погляд не було, хоча ці люди добросовісно і самовіддано працювали на дільницях де показали свій високий рівень підготовки і знання справи. Члени ДВК, які мали приїхати на третій тур виборів Президента України на дільницях м. Южноукраїнська не розподілялися оскільки потреба в цих людях була більш доцільною в селах Арбузинського району.

Всі 11 дільничних виборчих комісій м Южноукраїнська було укомплектовано відповідно до чинного законодавства про вибори Президента України, як членами ДВК (8 чоловік), так і спостерігачами (4 чоловіки).

Спостерігачі, які над’їхали з Києва були розподілені на заміну штатних спостерігачів, а також були закріплені для зовнішнього спостереження за дільничними виборчими комісіями. На відміну від другого туру та спостерігачів від РАЙЗу дані спостерігачі в своїй більшості належного рівня підготовки та організованості не проявили.

3. Перевербовка членів ДВК іншою стороною.

Є підстави вважати, що заступник голови ДВК№81 Синєгрибова Н. І. а також член ДВК Чоботарьова Л. Працювали на іншу сторону, оскільки перша в третьому турі працювала спостерігачем на ДВК №83 від В. Януковича, а друга в першому турі голосування зібравши всі протоколи зникла і принесла їх аж під вечір 1 листопада. Також свідченням перевербовки вищезазначених осіб є і сам результат першого і другого турів виборів на 81 ДВК, який значною мірою відрізняється від третього туру.

На всіх інших 10 ДВК говорити про перевербовку наших членів протилежною стороною немає підстав.

4. Ефективно працюючі люди.

Попри шалений тиск і всілякі погрози, які чинилися на членів ДВК, а також на спостерігачів люди, які були задіяні на виборах Президента України від кандидата на пост Президента В. А. Ющенка в своїй більшості мужньо вистояли і з честю завершили виборчий процес. Хотілося би відмітити мужність патріотизм і професіоналізм тих людей зусиллями яких в першому турі не пройшла фальсифікація на дільниці №80. Це директор фірми приватної „Кіам” Кірімов І. І. який як і в першому турі на вказаній дільниці так і в усіх наступних турах не дав сфальшувати вибори і мужньо зі своєю командою підлеглих виконав свій обов’язок.

У третьому турі була здобута перемога нашого кандидата В. А. Ющенка на двох дільницях №89 та №90 тільки завдяки таким людям, як подружжя Бойків Петра Семеновича та Світлани Антонівни (ДВК №90), а також Іовіци Олександра Павловича та Ляшенка Василя Михайловича (ДВК №89), до речі ці люди являються членами партії „Наша Україна” і тільки завдяки їм та їхній пильності не змогла пройти жодна фальсифікація або порушення закону про вибори Президента України.

Окремо хотілося б відзначити людей які за місяць до виборів і всі наступні три тури майже кожну ніч працювали і спали по 3-4 години на добу. Одні сортували газети вкладаючи в них листівки, а інші їх розвозили і розносили по поштових скриньках у під’їздах будинків, ще інші розклеювали наглядну агітацію по місту. Це такі люди активісти-патріоти, як знову таки подружжя Бойків Петро Семенович та Світлана Антонівна, Культа Геннадій, Іванюк Інна, Кириченко Валентин, Божко Ніна, Завадський Олександр, Галітко Анатолій, подружжя Волощуків Наталії та Олександра, Шарати Володимира. Тільки завдяки цим людям доходила правдива інформація до виборця не тільки в нашому місті а й за його межами.

Хотілося б відмітити такий немаловажний момент, в стислі терміни за тиждень до виборів при сформованих дільничних комісіях майже на 70% новими людьми, які не мали досвіду роботи в комісіях, ми змогли не попрохавши у обласному штабі ні копійки провести два семінари своїми досвідченими у виборчому процесі людьми із залученням представника ТВК №134.

Семінар проводили, секретар ТВК №134 Соловян. М., голова ДВК №89 Іовіца О. П. та секретар ДВК №88 Божко Н. М. за технічної підтримки, (надання транспорту для доставки людей, надання приміщення для проведення семінару) керівником ОАО „Південбудтранс” Лопушанським Володимиром Михайловичем.

Після другого туру до виборчого процесу самим активним образом долучилися відомі бізнесмени м. Южноукраїнська і внесли вагомий внесок у виборчу кампанію. Це такі приватні підприємці як Брагар О. Є., Пелюх С. В., Несторенко О., керівник приватної фірми „Восток” Стулін А. М., керівник ОАО „Південбудтранс” Лопушанський В. М.

Завдяки цим людям були організовані масові автопробіги сформованою колоною 25 легкових машин із прапорами та наглядною агітацією не тільки по всіх вулицях міста Южноукраїнська, але і по Арбузинському району і в самій Арбузинці. В магазині „Рубин” який належить Пелюху С. В. на вітражах були наклеєні на зразок бігбордів агітматеріали, а в магазині роздавались агітматеріали. В магазині „Експрес-Маркет”, який належить приватному підприємцеві Брагар О. Є. окрім наглядної агітації яка також була розміщена в магазині і розповсюджувалась, всі співробітники магазину „Експрес-Маркету” були вдягнені в уніформу яскраво помаранчевого кольору, яка присутня і понині.

Також силами керівників ОАО „Південбудтранс” Лопушанського В. М., а також „Восток” Стуліна А. М. в максимально стислі терміни були виготовлені і встановлені в двох місцях міста на центральнім проспекті міста двох бігбордів, із зображенням кандидата в Президенти України В. А. Ющенка.

5. Ефективність роботи міжнародних спостерігачів.

В першому і в другому турах приїздили міжнародні спостерігачі із Канади та з Англії у супроводі представників засобів масової інформації. Резонанс від приїзду цих спостерігачів з боку правоохоронних органів був значним, особливо в першому турі. На виборчу дільницю № 85, куди вони приїхали, зразу поз’їжджалися представники всіх служб, СБУ, МВС.

Заступник голови ДВК за допомогою співробітників МВС вигнали представника засобів масової інформації, який супроводжував цих спостерігачів потім намагався вигнати і спостерігачів намагаючись звинуватити їх у зриві пломби на скриньках для голосування, але потім облишив оскільки це не відповідало дійсності.

В третьому турі приїздили також міжнародні спостерігачі із Прибалтійських країн, зокрема з Литви. Було їх троє. Працювали вони по дільницях міста самостійно без супроводу. По закінченні підрахунку бюлетенів приблизно о 2.30 ночі 27 грудня прийшли в штаб, подякували за співробітництво, при цьому зазначивши, що значних порушень виборчого процесу на дільницях не було, пішли відпочивати.

6. Участь політичних та громадських організацій у роботі штабу.

Оскільки до блоку В . А. Ющенка „Наша Україна” входять політичні партії такі як партія „Наша Україна”, Народний Рух України та Українська Народна партія, зареєстровані в м. Южноукраїнську, то при формуванні керівного складу штабу мною , начальником виборчого штабу В. А. Ющенка в м. Южноукраїнську було запропоновано і взято заступниками начальника штабу голову міської організації Народного Руху України Завадського Олександра Володимировича, а також голову Української Народної партії, яка до речі створилася за сприяння партії „Наша Україна”, - Кочеткову Світлану Анатоліївну.

При формуванні дільничних виборчих комісій я запропонував заступникам зробити подання до складу дільничних виборчих комісій зі складу членів їхніх партій. Було подано від НРУ – 10 чоловік, від УНП – 11чоловік, від УРП „Собор” – 10, від „Батьківщини” – 2, ПРП – 25, решта людей була безпартійні.

Окремо хотілося би відмітити роботу заступників. Якщо перший заступник від Народного Руху України О. В. Завадський приймав активну участь у виборчому процесі, на протязі всієї виборчої кампанії, (збір підписів, формування ДВК, агітація, організація зустрічей) то представник від Української Народної Партії С. А. Кочеткова, крім комунікативного проекту, про який було зазначено вище, до виборчого процесу не долучалась, а окремими діями навіть шкодила, плетучи інтриги навколо учасників виборчого штабу і передаючи викривлену інформацію до обласного штабу. Підтвердженням цього є безпідставне відсторонення мене з посади начальника штабу. І це при тому, що м. Южноукраїнськ у першому турі мало самий найкращий результат по області – 31%. На моє запитання яка причина мого відсторонення у обласному штабі я не отримав відповіді. На мій погляд це могло бути із за того, що я подав скаргу у територіальну виборчу комісію з приводу голосування по відкріпним талонах на декількох дільницях організовано привезених груп, а також у прокуратуру м. Южноукраїнська для порушення кримінальних справ щодо порушників виборчого законодавства. Даний факт може засвідчити любий із учасників виборчого процесу (члени ДВК, спостерігачі, та ін.).

Що б хотілося відзначити, як негативні чинники в даному процесі то це нерегулярна поставка друкованої агітаційної продукції обласним штабом і взагалі байдужість керівного складу штабу до процесів, які відбувалися на периферії як у селах так і малих містах, а тому через це маємо відповідний результат. Уявімо собі таку ситуацію, яка відбулася в час приїзду В. А. Ющенка та Ю. В. Тимошенко на Миколаївщину зокрема в м. Южноукраїнськ у наявності у штабі взагалі не було жодного прапорця, жодної стрічки, чи бодай жодної наклейки із символікою нашого кандидата. Лишилися лише старі газети місячної давності які ми із соромом мусили роздавати людям. І коли після візиту Ю. В. Тимошенко в м. Южноукраїнськ я вечором із групою активістів поїхав на зустріч з В. А. Ющенком в Миколаїв і після мітингу зайшов у обласний штаб я із великим здивуванням виявив, що в штабі після мітингу були завезені тони наклейок і всілякої агітпродукції, які потім уже були не дуже потрібні, хоча ми набрали цієї продукції і вона знадобилася на наступних етапах виборчої кампанії.

Дещо про візит В. А. Ющенка в м. Южноукраїнськ.

Чомусь дивним чином протягом всієї виборчої кампанії кандидат в президенти В. А. Ющенко не зміг заїхати в м. Южноукраїнськ при цьому багато разів проїжджаючи мимо нього. Серед людей співробітників атомної станції ходили такі чутки, що нібито генеральний директор ЮУ АЕС Білик Б. І. сказав: Ющенко приєдєд в город только через мой труп. Одного разу під час приїзду В. А. Ющенка в м. Вознесенськ, я особисто задав йому питання, Вікторе Андрійовичу, чому Ви не заїжджаєте в м. Южноукраїнськ, приїдьте до нас, на що він мені відповів – у вас не зібралися люди. Про даний факт свідчить відеозапис, який у мене є. І коли після численних моїх прохань був запланований приїзд В. А. Ющенка та Ю. В. Тимошенко до м. Южноукраїнська на зустріч прийшло понад п’ять тисяч чоловік, які тепло і з задоволенням зустрічали Ю. В. Тимошенко, і це при тому, що був робочий день, понеділок 11 година, і що навіть керівництво Южноукраїнської АЕС на цілу годину затримало автобуси, які везли людей на обідню перерву, щоб люди не змогли зустрітись із лідерами коаліції „Сила Народу”. У мене виникає питання, хто інформував В. А. Ющенка про те, що у м. Южноукраїнську не зберуться люди на зустріч із В. А. Ющенком. Кому це було вигідно? Чи це не була викривлена інформація керівників обласного штабу за яку можливо хтось отримував дивіденди?

Про це можна лише здогадуватись.

Начальник виборчого штабу м. Южноукраїнська А. В. Божко

*****

Дану або можливо і більшу інформацію про роботу Южноукраїнського штабу можуть надати координатор від ЗАТ „РАЙЗ” Живак І. І. та спостерігач від центрального штабу у першому та другому турах в ТВК № 134 Бутрін О. А.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108334053.html




Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua