Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 14-02-2005
РУПОР: Практику незаконного засекречування і далі застосовує новий Президент
http://www.rupor.org/index.php?id=1108390699

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108400992.html

Днями Президент України Віктор Ющенко знову видав чотири укази під грифом „опублікуванню не підлягає”(№ 225/2005, № 226/2005, № 227/2005, № 228/2005).

Нагадаємо, що 28 січня Президент України вже підписав два Укази з позначенням „опублікуванню не підлягає”, чим, на думку українських правозахисників, продовжив сумнозвісну традицію минулої влади незаконно засекречувати свої рішення.

Використання цього грифу, а також грифу „не для опублікування” не передбачено жодним правовим актом, проте активно використовувалося владою.

Вже після перших виданих указів правозахисники звернулися до Віктора Ющенка з вимогою припинити незаконні дії у світлі декларацій про утвердження прав людини та відкритості влади.

У своєму листі до Президента за підписом співголови Харківської правозахисної групи, Голови правління Української Гельсінської спілки з прав людини та члена правління міжнародного товариства “Меморіал” Євгена Захарова вони вимагали скасування цих указів або оприлюднення їхнього змісту.

На думку правозахисників, за незаконними обмежувальними грифами минула влада ховала від суспільства свої корупційні діяння, кулуарні домовленості й безпрецедентні розміри соціальних благ для вищої номенклатури.

Тому сьогоднішня влада, що заявляє про жорстку боротьбу з корупцією, максимальну відкритість прийняття рішень має вжити відповідних заходів для оприлюднення змісту згаданих указів, аби показати свою готовність до відкритої співпраці, а не продовжувати ганебну практику незаконного засекречування, яку ще зовсім недавно новий Президент і уряд так жорстко засуджували.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108400992.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua