Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 18-02-2005
Віктор Швидкой: Киян пограбували!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108686633.html

Киян пограбували!

Київська влада віддала кучмістам тисячі гектарів земель не лише у Пущі-Водиці, а й у Голосієвому, Пироговому і на двох островах на Дніпрі

Згідно з рішенням Київради №117/990 від 23 жовтня 2003 року агрокомбінат «Хотивський” отримав у своє розпорядження більше 1100 га угідь Голосіївського лісу та унікального музею «Пирогово”, а також землі двох дніпровських островів – Жукова та Козачого.

Після резонансної історії з роздачею міською владою земель у Пущі-Водиці для своїх людей та для найближчого оточення Леоніда Кучми та Віктора Януковича, постало питання про повернення у міську власність інших подібних ділянок. Тільки після революції почали з’ясовуватися деякі темні боки діяльності Головного управління земельних ресурсів міськадміністрації, яке очолює Анатолій Муховіков.

Найближчим часом, як відзначають депутати Київради, прийдеться розглянути десятки справ, подібних до Пущі-Водиці. Розбазарювання столичної землі набуло загрозливих масштабів, оскільки у ньому взяли участь найбільші українські олігархи, а прикривало їх дії міське керівництво – “головзем” Муховіков та мер Олександр Омельченко. Абсолютно безкорисно ці пани віддали минулого року сотні гектарів елітної землі бізнесменам, офіційно відомим своїми зв’язками з родиною президента Леоніда Кучми, а неофіційно такими, що виступали «спонсорами” Родини.

Це господарі металургійного комбінату «Запоріжсталь” – народний депутат Василь Хмельницький та депутат міськради Андрій Іванов, а також бізнесмен Едуард Шифрін, який мешкає у Великій Британії. Хмельницький ніколи не приховував своєї провладної орієнтації, та надавав фінансову підтримку переобранню Кучми у 1999 році, на виборах 2002 року фінансував Партію зелених та партію дружини президента Кучми Людмили – «Жінки за майбутнє України”. У 2004 році група Хмельницького підтримувала Віктора Януковича.

За це бізнес-структури Хмельницького та Ко за останні два роки отримали від міської влади всі можливі і неможливі пільги та преференції. За низькою стартовою ціною, без будь-якої серйозної конкуренції, група «запорожців” отримала контрольні пакети акцій державних підприємств «Київмлин” та «Київхліб”.

Абсолютно безкоштовно Хмельницький, Іванов та Шифрін отримали в управління підприємство «Київгаз”. Вони також придбали 28% «Київенерго”. В цілому менше ніж за два роки – 2003-2004, група «Запоріжсталь” за схемою штучного банкрутства боржників підприємства «Київенерго” оформила у Київраді більше 50 ділянок землі площею від 0,5 до 4,0 га у Києві.

Згідно з рішенням Київради №117/990 від 23 жовтня 2003 року товариство з обмеженою відповідальністю агро комбінат «Хотивський” (одна з структур «Запоріжсталі”), отримало у своє розпорядження землі, про які мріяв будь-який олігарх – більше тисячі ста гектарів угідь Голосіївського лісу та унікального музею «Пирогово” – музею архітектури та побуту України, а також землі двох дніпровських островів – Жукова та Козачого.

Цим самим рішенням Хмельницький, Іванов та Шифрін отримали найцінніші ділянки столичної землі, які раніше належали міністерству оборони – десятки гектарів у Печерському та Святошинському районах.

Вже буквально у дні революції «запорожці” протискали у Київраді нове рішення на свою користь – на базі «Київенерго”, «Київгазу” та «Київводоканал” створити «Київенергохолдинг”, аби отримати контрольний пакет акцій цього супермонополіста.

Ця історія – далеко не єдина у своєму роді. Крім запорізьких бізнесменів, які примудрилися забрати землі національного музею, донецькі бізнесмени скупили величезні сусідні території – у заповідній зоні Феофанії.

Після успішного вирішення ситуації у Пущі-Водиці, коли Київраду фактично примусили не віддавати землю приватним особам, а зробити парк-заповідник «Пуща водиця”, стане обов’язковим перегляд та інших сумнівних операцій з міською власністю.

Наскільки є законним поспішне надання олігархам величезних земельних ділянок міської землі за останні півтора роки до рук певних бізнес-груп? Це питання є предметом вивчення для нової української влади та нового керівництва правоохоронних органів.

Прикро, що в ситуації, коли розбазарювалися київські землі, не останню роль грав міський голова Олександр Омельченко, який мав неабиякий кредит довіри серед киян. Хотілося б запитати мера та головного “земельника” столиці Анатолія Муховікова, чи не планують вони віддати олігархам під офіси та житло приміщення і землі Національної опери, музеїв, театрів, парків, або інших пам’яток архітектури і мистецтва? Ми б їм не радили цього робити, адже кияни сьогодні відчувають власну силу і можуть легко позбавити їх високих посад.

Віктор Швидкой www.censor.net.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108686633.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua