Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 18-02-2005
Андрій Малик: Рeволюція закінчилася нe для всіх

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108723765.html

Якщо для більшості населення в Кіровограді та в України революція завершилася, залишивши після себе яскраві та незабутні спогади, то для студентів Кіровоградського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка, вона продовжується і боротьба свої права там не припиняється.

Вперше про свою „непокірність та неслухняність” до влади та адміністрації ВУЗу студенти КДПУ продемонстрували ще 26 жовтня 2004 року, коли до Кіровограда прибув кандидат в Президенти України Віктор Ющенко. Саме в цей день, незважаючи на погрози деканатів про їхнє виключення, закриті двері корпусів та надумані адміністрацією „вечірні суботники”, значна кількість студентів педуніверситету вирушила на зустріч з народним кандидатом та, висловивши йому свою підтримку, публічно оголосила про постійні репресії, що здійснюються проти студентів під керівництвом ректора ВУЗу Валерія Радула (близького до керуючої в місті партії „Трудова Україна”). Після цієї події КДПУ став символом студентської непокори та прикладом для наслідування іншими навчальними закладами.

А вже 22 листопада сотні студентів з усіх навчальних закладів Кіровограда вийшли на центральний майдан Кіровограда, протестуючи проти результатів другого туру виборів, що відзначився масовими порушеннями та нехтуваннями норма українського законодавства. І знову, як і нещодавно, у перших лавах революційної молоді, були саме студенти педагогічного університету. Саме представники історичного, філологічного та інших факультетів КДПУ закликали студентство міста до боротьби за свої конституційні права і рішуче заперечували проти фальсифікацій брудної та корумпованої влади. Частина їх щодня виходила на мітинги в Кіровограді, а ті, які бажали гостріших відчуттів та прагнули бути на передовій революції, їхали на київський Майдан. Кожен із цих студентів своїми діями наближав народну перемогу до завершення.

А потім було пере голосування, Верховний Суд, відставка злочинного уряду, перемога та святкова інавгурація новообраного Президента України Віктора Ющенка. Студентство, виконавши свою місія, повернулося до навчального процесу. Але для КДПУ революція ще не закінчилася. Кілька днів тому, на засіданні круглого столу за участю лідерів громадських молодіжних організацій міста та області, голова обласної організації „Батьківщина молода” та лідер ініціативної групи студентів КДПУ Роман Колісниченко повідомив присутніх, що, враховуючи постійний та цілеспрямований моральний тиск на студентів протягом виборчих баталій та зловживання службовим становищем з боку ректорату, студенти вимагають негайної відставки ректора ВУЗу Валерія Радула та проводять з цією метою збір підписів.

„Під час виборчої кампанії, — говорить Р.Колісниченко, — з боку ректора та його помічників здійснювалося чимало спроб морального шантажу та залякування студентів. Їх закривали на парах, обмежуючи тим самим можливість брати участь в мітингах опозиції, переносили на вечірній час пари, порушуючи навчальний процес, представники ректорату прямо і відкрито вели на парах агітацію за кандидата від влади, порушуючи Закон про вибори, а сам ректор, особисто перевіряв студентські гуртожитські кімнати, щоб пересвідчитися, що в них немає „неугодної” для влади агітації.
Всі ці порушення, за словами голови „Батьківщини молодої” є зафіксовані і тому студенти вимагають від В.Радула написати заяву про свою відставку добровільно, інакше вони будуть звертатися до прокуратури з проханням втрутитися в ситуацію.

Перші півтисячі підписів, зібраних серед студентів КДПУ, члени ініціативної групи передали віце-прем’єр міністру з гуманітарних питань Миколі Томенку під час його візиту до Кіровограда, пов’язаного з представленням нового губернатора. За словами Р.Колісниченка, представник уряду в присутності нового губернатора пообіцяв допомогти студентам та надати їм необхідну підтримку.

Позавчора відбулася зустріч представників історичного, філологічного, природничо-географічного та мистецького факультетів з ректором КДПУ В.Радулом, проректорами та деканами факультетів. На зустрічі студентські активісти від імені ініціативної групи заявили про свої вимоги ректору. За словами Р.Колісниченка, Валерій Радул відмовився подавати у відставку, мотивуючи свою позицію тим, що він не порушував жодних законів і завжди діяв у правовому полі та підтримував студентську ініціативу. Проте, коли члени ініціативної групи почали наводити порушення, які спростовують слова ректора, В.Радул раптово заявив: „Якщо ви будете боротися проти мене, то я почну боротися і проти вас”. Цікаво, які методи боротьби з „непокірними” студентами в даній ситуації буде застосовувати ректор КДПУ і чи будуть вони схожими на ті, що використовувалися в виборчій кампанії, чи його фантазія зможе придумати щось нове та оригінальне?

Студенти КДПУ не хочуть здаватися. Вони переконані, що ті люди, які переступили закон, не мають жодного морального права перебувати на своїх посадах і носити горде звання педагога. Днями вони збираються до Києва, щоб на прес-конференції в УНІАНІ озвучити свої вимоги та оприлюднити факти порушень, що відбувалися „під крилом” ректора КДПУ в очолюваному поки що ним ВУЗі. „Якщо ректор все-таки не піде у відставку добровільно, — говорить Р.Колісниченко, — то ми будемо використовувати всі можливі акції протесту, що дозволені чинним законодавством і стоятимемо до повної та остаточної перемоги. Ми не маємо права залишати злочинців на високих постах”.

Це не пусті слова. Студентство налаштоване рішуче. Вони знають, що ніхто не має права ображати їхні почуття і переконання, а тому готові дати рішучий бій, кожному хто зазіхнув на їхні права. І вони впевнені у своїй перемозі.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108723765.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua