Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 18-02-2005
Г.Петрик, А.Вакуленко: Звернення до міністра внутрішніх справ України

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108739018.html

Звернення до міністра внутрішніх справ України, народних депутатів Олексія Івченка та Григорія Омельченка

За період панування злочинно-олігархічного, антинародного “кучміського” режиму на Україні, в органах внутрішніх справ, і, насамперед, в його центральному апараті фактично було створено організовану злочинну організацію, яку очолювали колишні Міністри внутрішніх справ України. В результати чого, грубо порушувалися норми Конституції, закони України, здійснювалися злочини, переслідувалися члени опозиції, в тому числі народні депутати України, незаконно порушувалися кримінальні справи відносно неугодних злочинному режиму громадян.

Прикладами тому є: незаконне стеження за Георгієм Гонгадзе, знищення матеріалів стеження за журналістом, незаконне стеження за кандидатом у Президенти України В.Ющенком, арешт та знищення свідка по справі Г.Гонгадзе підполковника міліції Гончарова в слідчому ізоляторі, протизаконна участь міліції у виборчому процесі м. Мукачевому та під час виборів Президента України та багато інших грубих порушень законності та прав людини.

Ми, працюючи в Центральному апараті ГСУ МВС України старшими слідчими в особливо важливих справах на початку 2003 року відкрито відмовилися виконувати протизаконні вказівки корумпованих керівників та стали на захист законності. Як наслідок, з порушення чинного законодавства, були звільнені. Але не змирилися зі свавіллям можновладців та постійно викривали їхні протизаконні дії на сторінках газет, в ефірі радіо “Свобода”, 1.06.2004 року подали скаргу до суду на бездіяльність Міністра внутрішніх справ України М.Білоконя та 21.11.2004 року на 5 каналі телебачення звернулися до правоохоронців не виконувати злочинних наказів.

9.10.2003 року звернулися до Прем’єр-міністра України, Міністра внутрішніх справ України та Голови Служби безпеки України з заявою про зловживання службовим становищем всупереч інтересам служби та використання бюджетних коштів, усупереч їх цільовому призначенню вищим керівництвом Головного слідчого управління МВС України (начальник ГСУ МВС України на той час і нині генерал-полковник міліції Петро Коляда) та проханням прийняття відповідних мір реагування.

Згідно відповіді СБУ за №14/В-60 від 20.10.2003 року та Секретаріату Кабінету Міністрів України за підписом начальника Управління Г.К.Голоти (без вихідного номера та дати підписання) наші звернення направлено саме тим посадовцям Центрального апарату МВС України, яких ми викривали у вказаних порушеннях.

Відповідно ніякого законного реагування щодо припинення зловживань не відбулося, а відносно нас почалися репресії.

Всі наші подальші звернення ігнорувалися.

І тільки заява Голові Служби безпеки України І.П.Смєшку від 12.07.2004 року, в якій ми описуємо фактично злочинну піраміду, де вищим керівництвом ГСУ МВС України та їх підрозділами на місцях, використовувалися бюджетні кошти усупереч їх цільовому призначенню, була направлена в Генеральну прокуратуру України (повідомлення СБУ №14/3/1-КО-24 від 28.07.2004р.).

Відповідальність за вказані порушення передбачені ст. 210 КК України (порушення законодавства про бюджетну систему України) та ст.364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Але наша заява з повідомлення про вчинені порушення вищим керівництвом Центрального апарату МВС України направлена в Прокуратуру м. Києва (повідомлення Генеральної прокуратури № 04/2-42820-3 від 13.08.2004 р.).

Потім в ГУМВС України в м. Києві (повідомлення Прокуратури м. Києва №04/1-5211з-04 від 25.08.2004 р.).

Потім в Києво - Святошинський районний відділ міліції (повідомлення ГУМВС України в м. Києві №4/В-779 від 24.09.2004 року).

До цього часу заява про вчинені злочини вищим керівництвом Центрального апарату ГСУ МВС України приховується і є велика вірогідність того, що з поверненням на посаду заступника Міністра – начальника ГСУ МВС України Петра Коляди законного рішення не буде прийнято.

Вчинене правопорушення першим заступником начальника ГСУ МВС України П.Коляди – полковником міліції В.Шевченком висвітлено на сторінках газети “Свобода” № 45 (175), 18-24.11.2003 року “Право і безправ’я”.

Однак рішення не прийнято ні колишнім Міністром внутрішніх справ України М.Білоконем; ні “колишнім” та нині діючим заступником міністра – начальником ГСУ МВС України П.Колядою, ні колишнім Генеральним прокурором України Г.Васильєвим. Не зважаючи на те, що доказів достатньо не тільки для порушення кримінальної справи, а й для пред'явлення обвинувачення конкретним посадовцям Центрального апарату МВС України.

Далі ми продовжили боротьбу проти злочинної влади, працюючи в Центральному виборчому штабі В.Ющенка, створивши і очоливши Управління оперативного реагування Воєнного проекту.

Використовуючи можливості Управління ми здобули документальне підтвердження участі “команди” Петра Коляди, а саме начальника ГСУ – генерал-майора міліції В.Захарова, першого заступника начальника ГСУ – М.Петрука та інших, в протиправній прямій участі у виборчій кампанії Президента України на стороні про владного кандидата та проведення, зловживаючи службовим становищем всупереч інтересам служби, агітації за Януковича серед особового складу міліції (копії звітів самих порушників додаємо).

Також нами встановлено, що в період виборчої кампанії про владний кандидат в Президенти України Янукович та Міністр внутрішніх справ України М.Білоконь вступивши в зговір, використавши бюджетні кошти та службове положення всупереч інтересам служби придбали автомобілі нібито для потреб МВС України, які роздарювали при проведенні агітації.

Так, ще 24.12.2003 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1990, якою департаменту ресурсного забезпечення МВС України (начальник департаменту генерал міліції В.Грицак) дозволено закупити нібито для потреб МВС автомобілі марок „Фольксваген” та „Шкода” за рахунок бюджетних асигнувань.

Цією ж постановою департамент ресурсного забезпечення МВС України звільнено від сплати акцизного збору та встановлено нульову ставку митних зборів за митне оформлення автомобілів.

На виконання вказаної постанови МВС України укладено контракти з компаніями “Фольксваген АГ” та “Шкода Авто Єврокар” на поставку більше як 3 тис. автомобілів, які за участю заступника Міністра внутрішніх справ України В.Поважнюка, інших посадових осіб міністерства, а також М.Азарова були використані не за цільовим призначенням. Частина автомобілів ще знаходиться на центральній базі ресурсного забезпечення МВС України в м. Києві по вул.Святошинській,27.

За вчинення подібних дій передбачена кримінальна відповідальність за ст.364 ч.3 КК України.
Є велика вірогідність того, що докази вказаного можуть бути знищені.

Ми також отримали інформацію, що за сприяння Міністра М.Білоконя, службові особи управління капітального будівництва МВС України при підписанні угод про сумісну діяльність та про дольову участь у будівництві житла, відповідно № 24 від 6.12.2003 року та № 36 від 19.08.2004 року вступивши в змову з працівниками ТОВ “Київ-БудМаркет” та ТОВ “Алігор Лтд” привласнили державні кошти на загальну суму біля 20 млн. грн.

За вчинене подібних дій передбачена кримінальна відповідальність за ст.191 ч.5 КК України.

Добре знаючи діяльність заступника Міністра внутрішніх справ України – начальника Головного слідчого управління генерал-полковника міліції П.Коляду та його негативне відношення до опозиційних сил, є велика вірогідність того, що докази зловживань, корупції та злочинів вчинених службовими особами МВС України - ставлениками та прихильниками колишнього Міністра М.Білоконя можуть бути знищені.

За часи, коли П.Коляда знаходився на посаді заступника Міністра – начальника Головного слідчого управління фактично було повністю розмито професійне ядро слідчих, значно збільшилася плинність кадрів, почастішали самогубства серед слідчих.

Як приклад, в передсмертній записці слідчий Подільського райуправління м. Києва написав, що не має можливості за свою заробітну плату купити хворим батькам ліків та нізащо навчати дітей, які напівголодні ходять до школи (газета “Губернсткі відомості №11-19.03.2003 р.)

В той же час, за сприяння заступника Міністра - начальника ГСУ МВС України генерал-полковника міліції П.Коляди не зважаючи на те, що не вистачало грошей на заробітну плату та інші соціальні потреби, його перший заступник полковник міліції В.Шевченко зловживаючи службовим становищем всупереч інтересам служби, використовував помічника слідчого О.Мигаса як свого особистого другого водія, маючи одного офіційно.

Наші неодноразові заперечення з цього приводу тільки приводили П.Коляду в шаленість.

Окрім того, під керівництвом П.Коляди незаконно порушувалися кримінальні справи. Як приклад, в березні 2003 року, при вивченні кримінальної справи № 3700200062 незаконно порушеної слідчими відносно народного депутата України, члена опозиційної партії О.Малиновського – старший слідчий в особливо важливих справах ГСУ МВС України підполковник міліції А.Вакуленко не виконав злочинний наказ першого заступника начальника ГСУ МВС України генерал-полковника міліції П.Коляди – полковника міліції В.Шевченка, а прямо вказав у своїх висновках, що в діях О.Маліновського відсутній склад злочину. Незважаючи на те, що вказана кримінальна справа раніше вивчалася в ГСУ МВС України і правдивих висновків ніхто не робив, а працівники МВС сліпо виконували політично-злочинне замовлення корумпованої влади. Не минуло і місяця, як відносно самого ж А.Вакуленка були сфальсифіковані матеріали, за якими його і звільнено в порушення чинного законодавства.
При цьому, перший заступник начальника ГСУ П.Коляди – В.Шевченко підробив особисто підписи А.Вакуленка. Звернення з цього приводу до Печерського районного суду м. Києва ніяких результатів не дали. Оскільки суддя О.Білоцерківець, який розглядав справу відмовив в клопотанні А.Вакуленка призначити почеркознавчу експертизу по підроблених В.Шевченком підписах.

Вказане яскраво показує як здійснювалися під керівництвом заступника Міністра – начальника Головного слідчого управління МВС України генерал-полковника міліції П.Коляди політично-злочинні замовлення, переслідувалися члени опозиції, здійснювалися репресії відносно неугодних правлячому режиму громадян.

Під час Помаранчевої революції ми не ховалися, а очоливши Управління оперативного реагування Воєнного проекту Центрального штабу В.Ющенка захищали мітингуючих від провокаторів, надавали оперативну інформацію щодо пересування груп бойовиків, тощо.

Не для того Народ України піднявся з колін та розправив плечі, щоб знову повернутися в старі часи “кучминського” свавілля.

Ми не можемо мовчати тоді, коли зовні перефарбовані прихильники старого антинародного режиму, які прислуговували злочинному режиму незаконно порушуючи кримінальні справи відносно членів опозиції, фальсифікували матеріали, звільняли з посад та переслідували патріотів України. Одним із таких і є генерал-полковник міліції Петро Коляда, команда якого і досі продовжує свою антидержавницьку політику.

Просимо довести наші докази до Президента України В.А.Ющенка відносно можливо помилково повернутого на посаду заступника Міністра – начальника Головного слідчого управління МВС України П.В.Коляди.

Додаток: Документи, які підтверджують викладене.

полковник міліції Г.Петрик
підполковник міліції А.Вакуленко


17 лютого 2005 року

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108739018.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua