Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 19-02-2005
RIOnews: Кадрація.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108808712.html

Ющенко мало не щодня переконує громадськість, що на керівних посадах в Україні не буде людей, які виступали проти зміни влади. «Люди, які виступали проти зміни влади, не повинні бути на керівних посадах. Якщо такі випадки є, я готовий зробити відповідну заміну», — сказав президент і пообіцяв, що не залишить на місцях жодного голову районної державної адміністрації, начальника районного відділу міліції чи податкової адміністрації, які скомпрометували себе під час виборів. А насправді?

Фактично у всіх регіонах України тривають протести проти новопризначених чиновників. Влада знову формується не за принципом професійності та патріотизму, а за тими ж принципами, які існували за кучмістів, — клановості. Тимошенко, Ющенко та Мороз, як головні творці помаранчевої революції, цього тижня підписали нову угоду про розподіл посад. У результаті ми маємо вінегрет, від якого просто нудить. Тимошенко уже свариться з держсекретарем Зінченком, бо його структура стала ще більшою, ніж була адміністрація Медведчука, і взагалі Зінченко зі своїм держсекретарством потихеньку перебирає функції, які має виконувати уряд Тимошенко.

А що вже говорити про адміністративний тиск згори. Тернопільський губернатор повідомив, що йому з Києва диктують, кого і на які посади призначати. Ну а найбільший скандал тижня — це заява про відставку міністра юстиції Романа Зварича. Зварич юрист-професіонал. Це людина дуже інтелігентна і толерантна, тому для нього стало несподіванкою, коли якісь доморощені нафтові барони навідалися до його відомства і стали лобіювати власні бензинові питання. «Я не дозволю, щоби будь-які бізнесмени, які є також народними депутатами України і мають дуже потужні позиції у нафтопереробній сфері, напряму втручалися в роботу мого відомства. І, по-друге, я також не буду дозволяти, щоби за діями і рішеннями окремих членів уряду здійснювалося намагання втягнути членів моєї сім’ї у корупційні схеми», — сказав Зварич.

Конфлікти в середині нової влади вже починають лякати Ющенка, і він закликав своїх колег відійти від індивідуальщини і грати в «командну гру». І все ж російський політолог Бєлковський вважає, що «склад уряду Юлії Тимошенко впродовж найближчих трьох-шістьох місяців змінюватиметься не раз» і «політичних фігурантів замінять професійними людьми». «Цей уряд не є урядом однодумців, члени Кабінету Міністрів не люблять свого прем’єра, а прем’єр «платить» їм тим же», — зазначає експерт. Таким чином політолог просто підтвердив, що багато нинішніх нових призначень є тимчасовими. Це як плата за вибори. А вже будувати країну будуть тільки професіонали.

ПРО НАШИХ

Тепер щодо наших баранів. Доволі повільно формується влада в Закарпатті.

Кабінет Міністрів заборонив головам обласних державних адміністрацій призначати більше чотирьох заступників. «Прийнято постанову, відповідно до якої на рівні обласних адміністрацій буде один перший заступник і три заступники», — сказала прем’єр Тимошенко. Вона зауважила, що така кількість заступників буде обов’язковою не тільки для голів обладміністрацій, а й для районних адміністрацій. Тому Балога повинен вирішити, хто у нього буде першим заступником — Кріль чи Гаваші. Скоріше за все Гаваші, бо поки що всю брудну роботу Балога виконує його руками.

У Балоги є ще одна проблема — багато його потенційних кандидатур відмовляються від посад. Дехто відмовляється через те, що не сприймає циркуляр з клятвою про відмову від бізнесу. А дехто просто не хоче бруднити чесне ім’я у цій владі області. Наразі розпорядженнями голови ОДА призначені виконуючими обов’язки начальників управлінь: охорони здоров’я — Володимир Брич; житлово-комунального господарства — Олександр Карташов; головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та транскордонного співробітництва — Володимир Химинець; з туризму і курортів — Олександр Марченко; з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи — Геннадій Суржан, капітального будівництва — Леонід Парфенюк; промисловості — Василь Перец; освіти і науки — Юрій Герцог. В. о. начальника юридичного відділу апарату облдержадміністрації — Олену Гутій.

Що стосується Брича, то його поява на головній медичній посаді доволі несподівана, бо міністр-медик Поліщук, напевне, мав на меті бачити на цій посаді іншу кандидатуру. До речі, дивним було призначення на посаду головного лікаря обллікарні Романа Шніцера. Він людина не погана, однак був активістом СДПУ(о) і близьким соратником Різака. Як стало відомо, колектив лікарні виступив проти цього призначення, і Шніцер таки написав заяву про звільнення. Негарна ситуація і у галузевих медичних структурах. Повідомляють про те, що з посади керівника онкодиспансеру син ректора Русина йде у відставку, а на його місце Балога планує привезти когось із Мукачева. Хоча по праву місце мало б дістатися Олександрові Чемету, який керував онкодиспансером до Русина-молодшого, але був звільнений через те, що не підписався на підтримку Януковича.

Щодо нового головного туриста Олександра Марченка, то він соціаліст і його призначення свідчить про те, що Балога починає виконувати міжпартійні домовленості соратників по революції. Це саме можна сказати і про можливе призначення на посаду начальника управління культури Євгена Ясінського з партії «Собор».

Дивним є те, що Балога поки що ігнорує найактивніших революціонерів на Закарпатті — представників молодіжних організацій. Керівники чотирнадцяти організацій навіть звернулися до Балоги з відповідною заявою, у якій, зокрема, йдеться: «За період передвиборної кампанії «помаранчева молодь» була піддана репресіям — залякуванням і цькуванням з боку керівництва вищих навчальних закладів та правоохоронних органів. Молодих активістів переслідували і безпідставно арештовували. Ніхто не заперечить, що саме молодь першою вийшла на вулиці 22-23 листопада і чітко заявила про свою громадянську позицію. Саме молодь стала однією з рушійних сил помаранчевої революції в Україні загалом, та на Закарпатті зокрема, і саме молодь все ще покладає найбільше надій на якісні зміни в органах державної влади.

Проте вже сьогодні ми можемо стати свідками, коли окремі люди, які напередодні та у дні помаранчевої революції займали, у кращому разі, нейтральну позицію, тепер активно претендують на ключові посади в органах виконавчої влади. На жаль, не стало винятком і управління у справах сім’ї та молоді ОДА, що є ключовим у реалізації молодіжної політики.

Тому ми, представники молодіжного руху нашого краю, в особі лідерів молодіжних громадських організацій Закарпаття, розцінюємо нехтування думкою молоді при обранні начальника управління у справах сім’ї та молоді ОДА, як прояв неповаги щодо молодих творців революції, і пропонуємо вихід із ситуації — розглянути ряд пропозицій з нашого боку і у відритому діалозі обговорити найкращу з запропонованих кандидатур».

І дійсно, Балога мав прислухатися до думки тих, хто насправді був на передовій революції, бо сам він зі своїм штабом прийшов уже тільки «на готовеньке».

Однак ці посади поки не принципові, бо, м’яко кажучи, не зовсім стратегічні. Більш стратегічними є посади керівників силових структур. І тут у губернатора можуть бути головні болі. Уже стався скандал навколо прокурора Гошовського, який подав у відставку. Одні кажуть, що Гошовського звільнили через те, що випустив Різака, а інші кажуть, що пішов, бо не захотів виконувати волю Балоги щодо закриття усіх кримінальних справ проти його соратників і змушував порушувати справи проти опонентів. Друга версія є більш реальною, бо нині виконує обов’язки прокурора області Бенца і, скоріше за все, він і буде керувати. Бенца ж є давнім соратником і партнером Балоги. Він був прокурором Мукачева, і у Балоги ніколи не виникало ніяких проблем з правоохоронними органами.

Що стосується нового начальника міліції, то Юрій Рахівський уже не зовсім зручний для Балоги, бо навряд чи стане кишеньковим міліціонером губернатора. Рахівський знайшов у собі мужність повстати проти Варцаби у дуже непевний час, тому нині не впаде на коліна перед новим губернатором.

І, нарешті, СБУ. Всі говорять про повернення до області Підболячного. У випадку з СБУ регіональні стосунки значення не мають. І все через те, що головному есбеушнику України Турчинову ці стосунки до одного місця. СБУ у нас нині дуже радикальне...

Без підпису
RIOnews

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108808712.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua