Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 21-02-2005
Надія Невмируща: Серіал "Балога повернувся"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108979478.html

Закарпатці починають жалкувати що голосували за Ющенка!

Дзвін від цього удару відчуло не тільки чоло Віктора Івановича. Переважна більшість закарпатців ще довго чухатиме власні потилиці, сподіваючись відповісти на сакраментальне: чому ж він?

З одного боку таке президентське рішення цілком логічне: головою ОДА стала людина, котра очолювала виборчий штаб, забезпечувала не тільки фінансову підтримку президентським перегонам, але й перемогу (нехай і з дуже малим відривом) Ющенка в регіоні. З іншого...

Голосуючи за Ющенка, мало хто хотів вірити у те, що одним із результатів його перемоги буде призначення Балоги на губернаторське крісло. Сподівалися, що головою ОДА призначать людину нейтральну, котра б не мала відношення ні до Балоги, ні до Ратушняка. Говорили про банкіра Коляска, котрий нібито вчився разом із Ющенком та жив із ним в одній кімнаті гуртожитку. Говорили про Москаля, котрий уже також керував областю, і рейтинг якого серед закарпатців залишається досить таки високим. Коротше кажучи, закарпатці до останнього не хотіли навіть чути про те, що доведеться знову жити під барвистими „прапорами”. Та не так сталося, як гадалося.

Першими, хто висловив своє невдоволення губернаторством Балоги, стали, як не дивно, його ж соратники по „помаранчевій” боротьбі. Чи не найбільше призначення „заділо” народного депутата Сергія Ратушняка. Йому ж також було обіцяно крісло першої особи області. Він і боровся за нього палко та віддано до останньої хвилини. „Соломинкою для утопаючого” були його дії у парламенті минулої п’ятниці під час обговорення кандидатури прем’єра. Сергій Миколайович зажадав оголошення всього списку кабміну та голів облдержадміністрацій ще до голосування. За його словами, це для того, щоб знати, хто керуватиме державою і регіонами. Він та його виборці хочуть почути з вуст кандидата на прем’єрське крісло підтвердження про те, що Закарпаттям керуватиме Балога. Ратушняк не приховував свого обуреного здивування: як це так, „бандит, який розкрав область у 1999-2000 році буде сидіти у губернаторському кріслі. А як же лозунг „бандитам — тюрми?” Цей лозунг підхопили підконтрольні йому друковані видання. Суботні випуски були переповнені сердитими словами на адресу і Балоги, і Ющенка. „За що ж боролися?”— розгублено питає РІО

Варто відзначити, що персона Балоги є неприйнятною і для інших ужгородських „нашоукраїнців”. Сумнозвісний поет-підприємець Павло Чучка відверто заявляє, що „Балога приватизував Ющенка” (Ужгород. Net . u а). А організоване ужгородцями-нашоукраїнцями у суботу пікетування будівлі обласної адміністрації стало яскравим доказом того, що „солодко” Балогові в Ужгороді не буде.

Чи задоволений своїм призначенням сам Балога? Сумніваюся. Головування в області для нього скоріш покарання, аніж нагорода. Вважати так дозволяють кілька підстав. Перше: Балога явно розраховував на міністерський портфель. Посаду Міністра з надзвичайних ситуацій йому сватали давно. Погодьтеся, людині з його достатком набагато простіше і спокійніше сидіти в Києві, майже нічого не роблячи, аніж зануритися з головою у господарські, невдячні справи. Навіть припущення, що в області він зможе повернути собі втрачене, не переконує: у кріслі губернатора міг бути його ставленик, котрий би мовчки виконував усі вказівки Балоги.

Друге: що не кажіть, а штаб Балоги таки провалив вибори в Закарпатті. Навіть за позитивного результату. У порівнянні з показниками інших західних областей, „його” процент за Ющенка був мізерним. Ось і покарали Балогу: „іди, мовляв, Вітюша, спокутуй свої гріхи, аналізуй упущення, виправляй промахи, викручуйся, коротше кажучи, як хочеш. Це вже твоя турбота”. Не за горами ж вибори 2006-го... Тимошенко, відповідаючи на питання Ратушняка, з милою посмішко намагалася переконати нардепа, що кожній людині треба дати шанс виправитися. Про що саме йшлося, Юля Володимирівна не уточнила. Може і про парламентські вибори.

Одним словом, губернаторські граблі для Віктора Балоги виявляться дуже болючими. І добре ще, якщо вони не дитячі...

------------------------------------------------------------------------------------------------

P . S . Про всяк випадок нагадаємо, з яким вантажем прийшов Балога в обласну адміністрацію. Ось далеко не повний список ним та його прибічниками „зробленого”. Однак і те, що в ньому є, нам здалося варте знайомства. То ж, не відкладаючи у довгий ящик:

1.Постановою Кабміну України від 29.03.2001 р. “Про фінансування заходів пов”язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха у Закарпатській області” виділено Закарпатській ОДА, головою якої в той час був Балога В.І. (фракція “Наша Україна”) кошти для компенсації населенню вартості зруйнованого та пошкодженого житла внаслідок стихійного лиха в сумі 20 млн.грн. Із них за рахунок централізованих капітальних вкладень, передбачених у Держбюджеті – 5 млн.грн. та субвенції - 15 млн.грн.

Із отриманих грошових коштів в сумі 5 млн. грн., перераховано грошові кошти в сумі 590 тис.грн. на поточний рахунок обласного (місцевого) бюджету, як раніше запозичені кошти, згідно розпоряджень голови Закарпатської ОДА Балоги. Фактично ж фінансування проводилось згідно його розпорядження “Про заходи щодо погашення заборгованості з платежів до Держбюджету України і виконання запланованих обсягів бюджетного фінансування”, яким затверджено Порядок проведення централізованих розрахунків взаємної заборгованості розпорядників коштів місцевих бюджетів з постачальниками товарів, робіт, послуг за рахунок загальних надходжень обласного бюджету, а тому підстав для повернення коштів в сумі 590 тис.грн. згідно вищевказаних розпоряджень не було. Тим всупереч цільовому призначенню використано бюджетні кошти у вигляді субвенції в особливо великих розмірах не за цільовим призначенням.

Слідчим управлінням УМВС порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 210 КК України за фактом порушення законодавства про бюджетну систему України – використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню.

2. В ході перевірки законності виділення земельної ділянки ТОВ “Закарпатська продовольча група” задокументовано факти перевищення службових повноважень посадовими особами Мукачівської міськради, чим заподіяли значну матеріальну шкоду Мукачівській райспоживспілці на загальну суму 49,8 тис. грн. Прокуратурою області, по факту перевищення службових повноважень посадовими особами Мукачівської міськради, порушено кримінальну справу.

3. За фактами підробки документів і махінацій з бюджетними коштами при закупівлі саджанців у комунального підприємства м.Мукачева ДП “Зеленбуд” на суму 82530 грн. проти посадових осіб ТОВ „Барва” та колишніх посадових осіб Мукачівського міськвиконкому порушено кримінальну справу.

4.Правоохоронними органами задокументовано протиправну діяльність посадових осіб Мукачівського державного аграрного технікуму, які шляхом перевищення службових повноважень, всупереч встановленому законом порядку, незаконно надали згоду на вилучення земельної ділянки розміром 1200 кв.метрів, без дозволу Міністерства аграрної політики України, що потягло за собою вилучення з сільськогосподарського обігу землі, вартість якої становить 187 110 гривень. Дана земельна ділянка рішенням Мукачівського міськвиконкому у березні 2003 року була незаконно передана фірмі МКП „Голіаф” (є одним із структурних підрозділів ТОВ “Барва”) для будівництва магазину будматеріалів. За даним фактом прокуратурою області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст.365 ч.3 КК України.

5. Правоохоронними органами задокументовано злочинну діяльність колишніх посадових осіб Мукачівського міськвиконкому, які протягом 1999-2000 р., використовуючи корумповані зв"язки в органах влади і управління, з корисливих спонукань, для фінансування підконтрольної комерційної структури "Мукачівська швейна фабрика", порушуючи законодавство про бюджетну систему України, видали розпорядчі акти, які змінюють видатки бюджету всупереч встановленому законом порядку, чим незаконно вивели з державної власності грошові бюджетні кошти в сумі 124 000 гривень. Фігурують у справі - Балога та колишній міський голова Кулл, а також посадові особи фінуправління міськвиконкому.

Встановлено, що вищевказані особи профінансували з місцевого бюджету грошові кошти в сумі 74 000 грн. на капітальні вкладення для реконструкції адміністративного будинку ТОВ " Мукачівська швейна фабрика" та газової котельні в сумі 50000 грн. Вказане фінансування капітальних вкладень проведено за рахунок зменшення поточних видатків. Для прикриття скоєних злочинів інсценували утворення інвестиційного фонду Мукачівського міськвиконкому, а у звітні документи про виконання місцевого бюджету внесли завідомо неправдиві дані. За цим фактом прокуратурою області порушено кримінальну справу .

6. 26.12.2003 року за матеріалами УМВС України в Закарпатській області прокуратурою області порушено кримінальну справу по факту зловживання посадовими особами управління міського господарства Мукачівського міськвиконкому своїм службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Встановлено, що посадові особи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах третіх осіб, нераціонально використовували бюджетні кошті на проведення капітального ремонту житлового фонду та благоустрою м.Мукачево, внаслідок чого в управлінні міського господарства в актах приймання виконаних робіт застосовано коефіцієнт впливу умов виконання робіт при відсутності проекту організації робіт. За період з 01.10.2001 р. по 01.10.2003 р. по 19 підрядниках управлінням завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 139 456 грн., в т.ч по актах приймання виконаних робіт, по яких оплату управлінням проведено в повному обсязі в сумі 122 491 грн., що призвело до безпідставного витрачання бюджетних коштів на вказану суму.

Окрім того, перевіркою правильності визначення вартості виконаних робіт на об’єктах управління майнового господарства в КП "Агрошляхбуд" встановлено завищення вартості виконаних робіт за період з жовтня 2001 року по червень 2002 р. на загальну суму 4226 грн., в ДП "Зеленбуд", за рахунок зайвого включення загально-виробничих витрат, встановлено завищення вартості виконаних робіт по утриманню парків та набережних за лютий-червень 2002 р. на загальну суму 3932 грн., по яких управлінням проведено оплату в сумі 7783 грн., що призвело до безпідставного використання бюджетних коштів на вказану суму.

Крім того, службові особи управління не здійснювали нарахування орендної плати по орендарях: ТОВ "Барва" м.Мукачево за червень 2003 р. на суму 3151 грн., центральній районній аптеці №4 м. Мукачево за серпень - жовтень 2003 р. - 5 368 грн., аптеці №25 за серпень - жовтень 2003 р. - 467 грн., ДП "Закарпатзооветпромпостач" за липень-жовтень 2003 р. - 4726 грн., МПП "Майстер" за період з травня 2001 р. по жовтень 2003 р. - 5156 грн. Внаслідок цього недоотримано бюджетних коштів на суму 18 868 грн.

7. Проведено перевірку фактів дотримання бюджетного законодавства України службовими особами фінуправління Мукачівського міськвиконкому за період 2001-2003 р. в рамках якого проводився перерозподіл видатків за економічною класифікацією за поданням головного розпорядника коштів, тобто за листами головного лікаря Мукачівської ЦРЛ Васюти В.В.

Проведені установою скорочення видатків захищених статей бюджету та відповідне збільшення незахищених статей з дозволу міського фінуправління на загальну суму 109 тис.грн., суперечать Бюджетному законодавству. За даним фактом порушено кримінальну справу.

8. Службові особи СП “Мукачівський завод керамічної плитки”, (керівник - один із наближених соратників Балоги) та ВАТ “Львівський завод керамічної плитки”, Мукачівської об’єднаної ДПІ, керуючий санацією підприємства, зловживаючи службовим становищем за рахунок умисно створеної штучної заборгованості заволоділи майном СП “Мукачівський завод керамічної плитки” на суму 1,5 млн. грн., чим завдали засновникам – Центральній спілці споживчих товариств України шкоду в особливо великих розмірах. За даним фактом порушено кримінальну. З метою відшкодування завданих збитків, на майно ДП “Мукачівська кераміка” накладено арешт на суму 1 200 000 гривень.

9. Як встановлено правоохоронними органами у листопаді 2002 р. один із завідуючих відділенням Мукачівської ЦРЛ (головний лікар - Васюта В.В.) зловживаючи службовим становищем, привласнив апарат УЗ “LSD-1100” фірми “Алока” загальною вартістю близько 130 тис.євро (845 тис.грн.). За даним фактом порушено кримінальну.

10. У ході проведення правоохоронними органами оперативно-розшукових заходів встановлено, що в грудні 1997 року ТОВ “ЦУМ” м.Мукачево на підставі договору купівлі – продажу придбало патент на право оренди приміщення Мукачівського центрального універмагу, який знаходиться на пл. Федорова, 6, строком на 10 років. У зв’язку з цим, 01.04.1998 р. між відділом комунальної власності Мукачівського міськвиконкому та ТзОВ “ЦУМ” було укладено відповідний договір оренди не житлових приміщень строком на 10 років. Згідно ст. 49 Державної програми приватизації на 2000-2002 р.р., затвердженої Законом України “Про державну програму приватизації” покупець, який став власником об’єкта приватизації групи А і не скористався на момент приватизації об’єкта правом викупу будівлі (споруди, приміщення) у межах займаної цим об’єктом площі, має право викупити відповідну будівлю (споруду, приміщення) у разі, якщо це не заборонено законодавством України, чи відповідною місцевою радою (щодо об’єктів права комунальної власності).

Однак, службові особи ТзОВ “ЦУМ”, вступивши у зговір із службовими особами відділу комунальної власності Мукачівського міськвиконкому, завідомо знаючи про те, що договір оренди дійсний до 2008 року і підстав для його розірвання немає, переслідуючи корисливі мотиви щодо подальшого викупу частини вказаного об”єкту, ввели в оману окремих членів трудового колективу ТзОВ “ЦУМ” щодо порядку відчуження (приватизації) будівлі універмагу, склали від імені 62 працівників колективу підприємства завідомо фіктивний протокол загальних зборів від 15.11.2000р., згідно якого вони одноголосно відмовляються від викупу даної будівлі у зв’язку з фінансовою неможливістю і погоджуються на її приватизацію на розсуд міської ради.

В свою чергу службові особи відділу комунальної власності міськвиконкому, на підставі вищевказаного фіктивного протоколу загальних зборів підготували та підписали угоду про розірвання договору купівлі-продажу патенту на право оренди приміщення. У подальшому даний об’єкт, який міг бути викуплений трудовим колективом за ціну, визначену експертною оцінкою, що складає 522,5 тис. грн., був проданий на аукціоні за 470,2 тис. грн.

В результаті вказаних дій службових осіб ТзОВ “ЦУМ” та відділу комунальної власності Мукачівського міськвиконкому було грубо порушено вимоги законодавства і спричинено недопоступлення до бюджету коштів від приватизації в сумі 52 тис. грн. За даним фактом прокуратурою області за матеріалами УБОЗ УМВС, порушено кримінальну справу.

12. Працівниками ВДСБЕЗ Мукачівського МВ УМВС в ході оперативно-розшукових заходів встановлено, що 01.07.2002 року посадові особи Мукачівського міськвиконкому в порушення чинного законодавства України шляхом аукціону продали за 366764 грн. ТзОВ “Партнер” м.Мукачево приміщення Мукачівської міської друкарні (м.Мукачево, вул.Пушкіна, 22), яке знаходиться в зоні історичного ядра міста та є історичним пам”ятником місцевого значення Закарпатської області.

Своїми діями посадові особи Мукачівського міськвиконкому умисно занизили вартість цілісного майнового комплексу друкарні, а також при продажі штучно зменшили загальну площу цього приміщення на 125 м.кв. внаслідок чого спричинили шкоду комунальній власності у великих розмірах на суму 336764 грн. Встановлено, що засновниками ТзОВ “Партнер” є дружина і мати народного депутата України Балоги В.І., а також дружина депутата обласної ради Петьовки В.В.

По даному факту порушено кримінальну справу.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108979478.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua