Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 21-02-2005
Дмитро Драбик: Громадський похорон „Громадського радіо”
Спеціально для Майдан-Інформу

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108980514.html

Смерть медійного проекту під назвою „Громадське радіо” настала раптово. Принаймні саме зараз її ніхто не чекав. „Батьки-засновники” вирішили вкоротити віку своїй же дитині, пояснивши, що гроші на утримання „малюка” закінчились.

Навряд чи причина є настільки банальною, адже після „перемоги демократії” можна було б очікувати на нові звершення – отримання багатостраждальної ліцензії та впровадження принципів громадського радіомовлення в Україні. Та, мабуть, завдання було не таке благородне або „Громадське радіо”, працюючи зараз лише в інтернеті, комусь дуже заважало. Сумніваюсь, що „родина” погодилась би на вмовляння сусідів позбутися свого чада в обмін на обіцянки народити кращого, але невідомо коли і в який спосіб.

Розглядати цю картину, напевно, варто крізь призму розмов тепер впливових людей, які заявляють про наміри запліднити суспільне телерадіомовлення. Погодьтесь, що не зручно було б створювати громадське радіо за наявності вже існуюючого і заявляти про „відкриття Америки” в Україні.

Міжнародний фонд „Відродження”, який був засновником проекту, матеріально і морально підтримував його впродовж трьох років. Інтенсивність цієї допомоги в різні періоди була різною – часами нас (виконавців) запевняли у цілковитій підтримці „ГР”, інколи – змушували зменшувати обсяги роботи і скорочувати колектив, та за останній рік і натяків на завершення проекту не було. Навпаки – нам розповідали про надзвичайну місію, важливість розпочатої роботи, чи не вічне життя і любов до смерті. На початку 2005 року планували навіть затвердити черговий грант з фінансуванням на 6 місяців.

Потім обіцянки скоротилися до кварталу, та й те із натяком, мовляв, далі буде, але вже після опредмечення перспектив щодо створення пост-помаранчевого суспільного телерадіомовлення. У такому випадку – що або хто вплинув на правління фонду „Відродження”? Точно не Віктор Медведчук і Леонід Кучма. Кажуть, одностайність, з якою члени правління закривали „Громадське радіо” була чи не стовідсотковою.

Формально все зроблено без участі держави, але цей смак шампанським не переб’єш. Агументи „невідомих добродійників” мали бути як мінімум залізобетонними.

В п’ятницю 18 лютого 2005 року відбувся останній чотиригодинний ефір „Громадського радіо”, де йшлося про переспективи суспільного телерадіомовлення в Україні. Від суботи компанія не працює. За вихідні треба зібрати речі, в понеділок пройде ревізія майна станції, а наступного дня його вивезуть на склад засновників.

Сайт „Громадського радіо” www.radio.org.ua має залишитись в інтернеті, як згадка про існування проекту, а також як текстовий та звуковий архів трирічної історії України. До речі, цього теж могло не бути. Інтернет сторінку взялися зберегти колишні партнери радіостанції. Вони за власні кошти утримуватимуть та обслуговуватимуть сайт першого розмовного недержавного радіо України, яке намагалось впроваджувати принципи суспільного мовлення...

Дмитро Драбик, продюсер «Громадського радіо»,
спеціально для М.-І.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1108980514.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua