Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 22-02-2005
Славко Волинський: Україна обирає НАТО

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109080552.html

На думку міжнародних оглядачів, ключовими фігурами сьогоднішнього самміту НАТО в Брюсселі були Президент США Джордж Буш та Президент України Віктор Ющенко, який єдиний на самміті представляв державу, яка не належить до альянсу. Ющенко взяв участь у засіданні спільної комісії Україна- НАТО, провів двосторонні переговори з президентом США Джорджем Бушем, прем'єр-міністром Великобританії Тоні Блером, Генеральним секретарем НАТО Яаапом де Хоопом Схеффером та головою Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу.

Передмовою початку засідання комісії Україна- НАТО були слова Віктора Ющенка: «а де моя синя папка?». Невдовзі коли папка знайшлася Генеральний секретар Альянсу Яаап де Хооп Схеффер розпочав офіційне засідання комісії. поздоровлення на адресу Віктора Ющенка та українського народу! За словами Схеффера, демократичні цінності, на який базується альянс, є глибоко відчутними і і в Україні і це продемонстрували мільйони українців.

Президент України у свою чергу зазначив, що період так-званої багатовекторності української зовнішньої політики залишився у минулому.

"Курс на інтеграцію до європейських та євроатлантичних стурктур віднині визначатиме стартегію і тактику нашої політики. Ми вважаємо, що участь України у євроатлантичній спільноті демократичних народів зміцнить мир і безпеку у всьому європейському континенті. Ми готові докласти всіх необхідних зусиль для досягення цієї благородної мети.", - сказав Ющенко

За словами Ющенка, останні зміни в Україні дають можливість істотно поглибити відносини з НАТО у найближчій перспективі. Генеральний секретар НАТО назвав план реформ, який представив Ющенко, дуже амбіційним і зауважив, що його буде нелегко втілити. Але як сказав, Яаап де Хооп Схеффер, НАТО хоче допомогти Україні.

"НАТО готове працювати з Вами, підтримувати Вас і допомогти збудувати краще майбутнє. Всі союзники повністю підтримують повноцінне і дедалі міцніше партнерство з Україною."

Під час засідання спільної комісії Україна – НАТО сторони домовились, що альянс допоможе Україні утилізувати запаси боєприпасів, легкої та срілецької зброї. За для цього НАТО створить спеціальний трастовий фонд, розмір якого становитиме мільйони євро.

У Брюсселі також зайшла мова про Ірак. Ющенко пітвердив наміри нової влади у Києві вивести звідти свої війська. "Ми за вивід українського військового контингенту з Іраку. Друга позиція. Цей вихід відбуватиметься в ракамх тісних консультацій з нашими партнерами і союзниками. Це буде операція, яка буде комфортною для всіх учасників врегулювання цього конфлікту, включаючи і іракський національний уряд, який, ми надіємося скоро буде сформований."

Деякі оглядачі вважають, що у своєму виступі на засіданні комісії Україна-НАТО Ющенко уникав говорити прямо про вступ до альянсу, а вживав евфемізми часів Кучми, такі як «розширенння взаємин, поглиблення». Скажіть прямо і відверто, звернувся кореспондент Радіо Свобода до українського президента в кулуарах самміту, чи планує Україна скористатись політикою НАТО «відкритих дверей» і пройти через ці двері до альянсу?

На це Віктор Ющенко відповів: « Безумовно! Інакше , чому б я сюди приїхав?»

Проте назвати дату можливого вступу України в НАТО Віктор Ющенко відмовився. А на прес-конференції наголошував, що політика України щодо НАТО ніяким чином не спрямована проти Росії, яку президент уважає стратегічним партнером України.

В рамках самміту НАТО також відбулася коротка зустріч Віктора Ющенка з президентом США Джорджем Бушем. На ній йшла мова про майбутній візит Ющенка до Америки, який заплановано на квітень. Ющенко, зі свого боку, запросив Буша в Україну. За інформацією секретаря Ради національної безпеки та оборони України Петра Порошенка, президент США прийняв запрошення відвідати Україну "із задоволенням" і дав доручення визначитися з датою.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109080552.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua