Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 22-02-2005
Працівники Національного музею у Львові: Відкритий лист

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109096067.html

Віце-прем єр-міністрові з гуманітарних питань Томенкові М.В.

Голові Комісії Верховної Ради України з питань культури та духовності Танюкові Л.С. Народному депутатові України, члену Комісії Верховної Ради України З питань культури та духовності Жулинському М.Г.

Міністру культури і мистецтв України Білозір О.В.

Завідувачі відділами та наукові працівники Національного музею у Львові в обуренні звертаються до Вас цим відкритим листом, висловлюючи офіційний протест з приводу грубого проігнорування думки трудового колективу щодо підписання контракту міністром культури О.Білозір із директром НМЛ Лупій Т.Г. Доводимо до Вашого відома, що увесь науковий склад висловив свою недовіру чинному директорові Лупій Т.Г. з ог-ляду на її непрофесійність, байдужість та нерозуміння ваги музею як чільного осередку національного культурно-мистецького життя в Україні.
Просимо Вас звернути увагу на ситуацію, яка склалалась у музеї, збірки якого формують золотий фонд української та світової культури (ікони, рукописи, стародруки, графіка, живопис, декоративно-ужиткове мистецтво тощо), науковій та історико-культурній цінності яких подивовують провідні дослідники багатьох країн світу. Серед керівництва музею є колишні партійні функціонери, які демонструють зневагу і нехтування думкою провідних фахівців, звітуючи показовими заходами, у той час як гинуть збірки.

Думка провідних фахівців музею була задекларована у листахзверненнях на ім'я начальника управління культури ЛОДА В.В.Гаюка, заступника голови ЛОДА з гуманітарних питань Т.І.Батенка, голови ЛОДА П.М.Олійника, міністра культури О.В.Білозір, голови Комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності Л.Танюка, народних депутатів України М.Жулинського, Я.Кендзьора, М. Косіва та оприлюднена у засобах масової інформації. Окрім того, делегати від трудового колективу: заступник директора з наукової роботи О.Біла, завідувач відділу виставково-експозиційної роботи, голова профспілкового комітету І.Кожан, завідувач відділу мистецтва Х1Х-поч.ХХ ст. О.Жеплинська 17 лютого 2005 року мали зустріч із міністром культури О.Білозір, яка запевнила, що поінформована у даній справі і що думка колективу та громадськості буде враховано й контракт з Лупій Т.Г. підписано не буде. Ще 21 лютого 2005 року начальник відділу кадрів управління культури ЛОДА М. Галан отримала інформацію про те, що питання підписання контракту вирішується зараз у мінкультури - контракт ще підписано не було. Однак, 22 лютого 2005 року стало відомо, що контракт з Лупій Т.Г. було підписано 10 лютого 2005 року. Цим рішенням було знехтувано думкою наукового складу музею та пропозицією від управління культури ЛОДА та голови ЛОДА П.Олійника, які рекомендували кандидатуру професора Р.Василика, знаного вченого, фахівця у галузі сакрального мистецтва, громадського діяча на посаду директора Національного музею. У цій справі нерозуміння та обурення викликала не лише позиція новопризначеного міністра культури О.Білозір, а , передовсім, начальника відділу музеїв мінкультури Л.Нестеренко, яка попередньо представникам колективу музею та начальнику управління культури ЛОДА Гаюку В.В. висловлювала далеко не позитивні відгуки на адресу компетентності Лупій Т.Г. Однак після візиту Лупій Т.Г. наприкінці січня 2005 року до мінкультури , раптом кардинально змінила свою позицію. Залишається лише дивуватись про причини такої зміни, особливо у час коли стоїть питання корупції та люстрації чиновників та відповідальних посадовців у світлі урядових вимог. Сьогодні діяльність ряду ділянок музейної роботи призупинена внаслідок невживання заходів щодо порятунку музейного комплексу та фондових збірок рукописів і стародруків на вул.Драгоманова,42 - колиски Національного музею - , подарованого народу митрополитом Андреєм Шептицьким. Окремо слід заакцентувати на позиції директора Лупій Т.Г. у дні Помаранчевої революції, яка категорично заборонила колективу виразити свій волевияв ще на перших мітингах у підтримку Президента України В.А.Ющенка. Незважаючи на це, колектив майже у повному складі взяв участь в акціях протесту та Всеукраїнському політичному страйку у Львові та Києві.

На етапі сьогодення, коли музей увійшов у рік свого 100-літнього ювілею, спровокована чиновниками мінкультури ситуація у музеї може ставити під загрозу гідне відзначення цієї урочистої дати. Вкрай загострений морально-психологічний клімат в колективі погіршується ще й під впливом незрозумілої позиції головного хранителя Посацької Д.М., яка ще донедавна висловлювала протилежну думку, ніж ту, що декларується серед громадськості та у пресі сьогодні .

Просимо Вас стати на захист музею, який від часу свого заснування у 1905 році залишався скарбницею національної культури та національних інтересів, гуртуючи у своїх стінах найвизначніші постаті українського мистецтва, науки та культури. Висловлюємо своє наполегливе прохання зважити на атмосферу, яка склалась в установі, й анулювати цей фіктивний контракт, який є свідченням безпринципності чиновників мінкультури . У іншому випадку залишений поза увагою протест наукових співробітників та керівників структурних підрозділів Національного музею у Львові, фахівців із багатолітнім досвідом музейної праці, спричинить до безтермінового страйку.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109096067.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua