Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 23-02-2005
Микола Томенко: Справжній народний артист мусить служити народу, а не родинам при владі

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109120202.html

Відповідь віце-прем’єра з гуманітарних питань на відкритий лист Яна Табачника

Шановний Яне Петровичу!

Я не став би відповідати на вашого листа, якби він зачіпав лише мене. Однак ви написали його з позицій народного артиста і це змушує мене до публічності.

Як віце-прем’єр з гуманітарних питань я виступаю за те, щоб всі митці в Україні творили в ім’я народу. Натомість ви неодноразово заявляли, що до кінця днів будете служити Леоніду та Людмилі Кучмам, а також Віктору Януковичу.

Погодьтеся, що не кожний народний артист, випивши за Януковича чарку, стане перевертати її над головою, демонструючи в такий спосіб щирість підтримки... Пригадайте, саме так ви вчинили у Запоріжжі на фуршеті з провладним кандидатом.
Зауважу, що згадані персони та український народ – речі нетотожні.

Я переконаний, що для справжнього народного артиста вищою винагородою є громадська шана та визнання, а не столичне дніпровське узбережжя у 8 гектарів під забудову елітарних апартаментів, даровані владою.

Схоже, ви, спекулюючи званням народного артиста, не усвідомлюєте, що воно означає насправді.

Я з етичних міркувань не стану відповідати на наведені вами аналогії щодо трагедій Кришталевої ночі чи Бабиного Яру. Хоча б тому, що ви разом із Кобзоном та „Отпєтимі мошенникамі” давали концерт на підтримку Януковича в день трауру, коли у Беслані ховали дітей, загиблих від рук терористів. Гадаю, ви мене зрозумієте.

Ви даремно намагаєтеся прикрити свої дії авторитетом Йосифа Кобзона. Адже якщо вашу участь у передвиборчій кампанії Януковича можна оцінювати за ознаками моральності або аморальності, то тогочасну діяльність вашого російського колеги має кваліфікувати Кримінальний кодекс. Протизаконна агітація, втручання у внутрішні справи України, пропаганда громадянської війни у телевізійному ролику з 25-м кадром – все це дає підстави для широкого застосування кримінального законодавства.

Хочу вам порадити не повторювати трагічних помилок Кобзона, і не спекулювати на делікатній темі міжнаціональних відносин.

Сьогодні в Україні, на щастя, панують мир і злагода попри всі намагання розбурхати ситуацію під час виборчої кампанії.

Я переконаний, що нова українська влада шануватиме всі національні культури і дбатиме про всіх митців. У нас не буде привілейованої касти діячів, яким дозволено вирішувати свої питання за рахунок всіх інших.

Принаймні я як віце-прем’єр зроблю для цього все від мене залежне.

Щиро, Микола ТОМЕНКОм. Київ, вул. Грушевського, 12/2 тел. 256-75-52

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109120202.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua