Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 23-02-2005
Людмила Кучеренко: Ми хочемо найкращих, бо ми того варті!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109141677.html

За що ми боролися під час "помаранчевої" революції?! За що мільйони людей мерзли на майданах не лише у Києві, а по всій Україні? Чи таки й справді революції здійснюють фанатики, а її результатами користаються негідники?
Це питання зовсім не видається риторичним, коли дізнаєшся про деякі кандидатури на високі посади в нібито оновленій владі.

Прикладом того, що деякі керівники нібито "помаранчевих" сил намагаються протягти в органи нової влади абсолютно дискредитованих своєю діяльністю представників старої номенклатури є запропонована лідерами Полтавської обласної організації Народного Руху України на посаду голови Кобеляцької райдержадміністрації кандидатура Леоніда Митька. Зовсім недавно Л.Б.Митько як заступник начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації відзначився тим, що душив скільки міг свободу слова на Полтавщині, очолював розправу над опозиційними ЗМІ та журналістами (не кажучи про закиди у плагіаторстві). Порядна людина? Ні! Фахівець? Хіба якщо нею називати майстерність у написанні доносів у стилі 37-го року...
Де гарантія, що такі митьки не з'являться на керівних посадах різних рівнів, компрометуючи і "помаранчеву" революцію, і Президента України В.Ющенка, і нового голову облдержадміністрації С.Бульбу? Гарантії немає, доки добір і розстановка кадрів відбуваються непрозоро для громадськості.
Народу, який згідно з Конституцією України є джерелом влади, врешті-решт байдуже, партквиток якої партії має той чи інший чиновник чи позапартійний. Ми хочемо, щоб нами керували кращі! І в цьому виявляється зрілість громадянського суспільства, яке за останні кілька місяців у своєму розвитку форсовано пройшло багаторічний термін і не повністю погоджується з тезами про те, що лише партії мають монополію на формування органів влади. До речі, й віце-прем'єр з гуманітарних питань Микола Томенко вважає неприпустимим проведення кадрової політики за партійними квотами.
Партії-переможці мають право (і повинні) пропонувати свої кандидатури на ті чи інші посади, але голова облдержадміністрації повинен затверджувати їх лише після громадського обговорення ділових та особистісних якостей претендентів чи принаймні консультацій з громадськістю.
Тому Коаліцію громадських організацій Полтавщини ухвалила звернення до голови Полтавської облдержадміністрації Степана Бульби, у якому, зокрема, сказано: "Для забезпечення формування чесної і прозорої влади, як це задекларували Президент України В.Ющенко та прем'єр-міністр Ю.Тимошенко, коаліція громадських організацій Полтавщини наполягає на прозорих процедурах призначення на відповідальні посади, щоб унеможливити потрапляння до органів, сподіваємося, віднині справді народної влади, людей, що дискредитували себе. Призначення керівників галузевих управлінь та відомств має відбуватися лише після публічного обговорення кандидатур, запропонованих партіями та громадськістю, а щодо начальників галузевих управлінь - то лише після публічного захисту їхніх програм перед фахівцями своєї галузі".

Людмила Кучеренко,
президент Полтавського медіа-клубу, член коаліції
громадських організацій Полтавщини.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109141677.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua