Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 23-02-2005
АЛЬЯНС "МАЙДАН": "Укази не для друку - закони не для виконання"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109153338.html

Альянс „Майдан” запрошує на прес-конференцію, яка відбудеться 25 лютого о 10:00 в УНІАН


УКАЗИ „НЕ ДЛЯ ДРУКУ” -- ЗАКОНИ “НЕ ДЛЯ ВИКОНАННЯ”


Про перші результати кампанії Альянсу „Майдан” щодо припинення незаконної практики засекречування нормативно-правових актів

Учасники прес-конференції:

Євген Захаров – співголова Харківської правозахисної групи, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини;
Андрій Ігнатов – координатор проектів сайту „Майдан”
Михайло Свистович – активіст громадянської кампанії „ПОРА”

розкажуть, за підсумками першого етапу кампанії "Для друку!" ( http://maidanua.org/static/mai/1109066275.html ): чому практика видання указів з грифами „не для друку” та “опублікуванню не підлягає” є незаконною, чому це цікавить громадськість та турбує правозахисників, які заходи плануються правозахисниками та які перспективи досягнення перемоги та оприлюднення незаконно „засекречених” указів.

Особливий пункт програми – юридичний лікнеп для Олександра Зінченка, що своєю реакцією на Відкритий лист до Президента України щодо припинення практики незаконного засекречування нормативно-правових актів ( http://www2.maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_petit&key=1107202424&action=view ) засвідчів: Державний секретар або не знає, що гриф "не для друку" (або "опублікуванню не підлягає") взагалі відсутній в законодавстві, або не розуміє, про що йдеться.

Відповідно до ст.6 та 19 Конституції України органи державної влади, їхні посадови особи зобов'язані діяти лише на підставі і у межах Конституції та законів України. При цьому використання грифів "не для друку" (чи аналогічних) не передбачено жодним законом. Натомість ст.34 Конституції передбачає можливість обмеження доступу до інформації тільки "ЗАКОНОМ в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя". На сьогодні таким законом є тільки Закон України "Про державну таємницю", котрий визнає тільки грифи "особливої важливості", "цілком таємно", "таємно". Відтак практика видання "секретних матеріалів" не лише не відповідає демократичним вимогам, а й є незаконною, за винятком актів, що підпадають під Закон України "Про державну таємницю".

Ми, учасники Альянсу громадянських активістів "Майдан" (Альянс "Майдан"), добровільної громадянської ініціативи, продовжуючі спільні дії задля досягнення нашої мети -- зміцнення громадянського суспільства в Україні, його впливу на розвиток країни та побудови правової держави, відповідальної перед суспільством, декларуємо:

1. Ми, громадяни України, що маємо право на інформацію, ми, платники податків, що маємо право знати, на що витрачають гроші наші наймані працівники, засуджуємо практику засекречування нормативних актів, окрім випадків, прямо передбачених чинним законодавсвом.

2. Ми будемо домагатися відмови від цієї скомпрометованої практики, а також оприлюднення змісту всіх без винятку нормативних актів, протиправно засекречених попередньою владою.

3. Ми залишаємо за собою право у кожному не передбаченому законом випадку появи "таємного" акту домагатися правовими методами і засобами прямої громадянської дії розкриття його змісту або офіційного пояснення неможливості такого розкриття.

4. Ми наголошуємо: "Демократія дає відповідь на питання, як не давати лідерам зловживати владою. Це робиться через надання населенню права регулювати діяльність уряду шляхом голосування, але сама наявність цього права ще не означає того, що ви живете у демократичній державі. Для того, аби населення могло регулювати діяльність влади дійсно ефективно, воно мусить знати, що саме робить уряд, воно мусить бути поінформованим. Це механізм зворотнього зв'язку, який втім може бути порушено, якщо уряд має можливість контролювати інформацію, до якої має доступ населення."

5. Ми переконані, що Віктору Ющенку та Юлії Тимошенко нема чого приховувати від суспільства.

6. Ми закликаємо Президента України Віктора Ющенка рішуче знищити чи не найбільший в Україні "гравітаційний центр корупції",-- практику незаконного засекречування нормативних актів. Що саме існувння такої практики спричинило до появи, розквіту та вкоріненню в українському суспільстві правового нігілзму, "телефонного права", законів "не для виконання".

Наше гасло: ”ВІЛЬНА ЛЮДИНА У ВІЛЬНІЙ КРАЇНИ!”Більш докладну інформацію щодо теми прес-конференції можна отримати:
Євген Захаров
e-mail: zakharov@khpg.org

Володимир Мартинюк
e-mail: vmart@maidan.org.ua

Володимир Яворський
e-mail: secretariat@rupor.org


Ваші думки з приводу теми прес-конференції, зауваження, пропозиції надсилайте на адресу: alliance@maidan.org.ua


Докладніше про Альянс "Майдан" читайте тут: http://eng.maidanua.org/alianceukr

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1109153338.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua